TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA INTERNATIONAL SAMSUN Kulak Burun Boğaz

Medicana International Samsun Hastanesi Kulak Burun Boğaz Merkezi, poliklinik ve klinik üniteleri ile tanı ve tedavide ileri teknik yöntemlerle hizmet vermektedir.Polikliniğe başvuran hastaların Kulak burun ve boğaz hastalıkları yönünden temel muayeneleri endoskopik ve mikroskopik yöntemlerle yapılmakta ve hastalar bilgilendirilmektedir.

Kulak şikayeti olan hastalar mikroskopik yöntemle değerlendirilmekte, işitme testleri uzman kişilerce poliklinik içerisinde modern testlerle gerçekleştrilmektedir.
Denge problemi olan hastalar, detaylı olarak denge ünitesinde değerlendirilmekte, güncel yöntemler ile hastaların tedavi ve takipleri yapılmaktadır.

Yataklı ünitemizde yatan hastaların medikal ve cerrahi tedavileri, ameliyat sonrası bakımları, dökümantasyon işlemleri ve gerek duyulduğunda diğer bölüm konsültasyonları yapılmakta, ayrıca hastalara 24 saat acil servis desteği verilmektedir.

Çocuklara yönelik olarak yaş sınırı olmaksızın genel anestezi altında bademcik, geniz eti ameliyatları, kulak tüpü tatbiki, ileri teknikleri de içerecek şekilde yapılmaktadır.

Sinüzit ile Başınız Dertteyse

Burun hastalıkları ve sinüzitlerde genel anestezi altında endoskopik yöntemler ile cerrahi olarak tedavi edilmektedir.

Sinüzit Nedir?

Burun çevresindeki sinüs adı verilen boşlukların iltihaplanmasına sinüzit denir. 7 adet sinüs vardır,bu sinüsler bir delik aracılığıyla burna açılırlar. Bu delikler tıkanırsa sinüs havalanması ve boşalması zorlaşır ve bu durum kolayca iltihaplanmaya yol açar. Nezle ve grip gibi üst solunum yolu enfeksiyonları,alerjik rinit,burunda kemik eğriliği,burunda et büyümeleri(concha hipertrofisi),geniz eti gibi fonksiyonel ve anatomik bozukluklar sinüzit oluşumuna yol açabilirler.

Sinüzit Nasıl Tedavi Edilir?

Akut (yeni oluşan) sinüzitler ilaç tedavisi ile düzelirken kronik sinüzitler genellikle cerrahi müdahale gerektirir.
Son yıllarda sinüzit ameliyatlarında büyük gelişmeler olmuştur. Bu ameliyatlarda endoskop denen ve burun içine sokulan bir kamera aracılığıyla monitörden ameliyat yapmaya imkan veren cihazlar kullanılmaktadır. Böylece burnun ve sinüslerin derinlerine kadar girilerek hastalıklı dokular çıkarılmakta,sağlam dokular bırakılmaktadır.Ayrıca sinüs ağızları tekrar tıkanmayacak bir şekilde açılmakta ve sinüzite yol açan anatomik bozukluklar kalıcı bir şekilde giderilmektedir. 
Kliniğimizde de bu ameliyat (endoskopik sinüs cerrahisi)teknolojinin getirdiği en son yenilikler kullanılarak başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Internatıonal Samsun Kulak Burun Boğaz Doktorları