KURUMSAL HABERLER


+A A-
Kurban Keserken Yaralanmalara Dikkat

Medicana Sivas Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Turan TAŞ Kurban bayramında, kurban keserken meydana gelebilecek yaralanmalarla ilgili uyarılarda bulunarak ilk müdahaleler hakkında bilgi verdi.

25.07.2020
Dr. Corut: Önlemlerin kaldırılması rehavete düşürmemeli

Sivas'ta özel bir hastanede görev yapan acil hekimi yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yenmenin ve görevinin başına tekrar dönmenin mutluluğunu yaşıyor.

23.07.2020
30 dakika da kalp deliği tedavisi

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hasan Yücel, anne karnında oluşan ASD hastalığının günümüzde ameliyat olmadan, ‘Şemsiye’ yöntemi ile kısa sürede tedavi edilebileceğini söyledi.

18.07.2020
Yaz aylarının kabusu terlemeye karşı botokslu çözüm

Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzman Op. Dr. Umut Zereyak, yaz aylarında insanların temel sorunu olan terlemenin önüne botoks yöntemiyle geçilebileceğini söyledi.

15.07.2020
Salgın döneminde gebelere uyarı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nadir Cömert, salgın döneminde gebelerin diğer insanlara göre daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

11.07.2020
Bu ota dikkat, çok fazla tüketmek zehirleyebilir

Bariatrik Cerrahi Diyetisyeni Cansu Arslan, tellice otunun fazla tüketilmesinin zehirlenmelere yol açabileceğini söyledi

01.07.2020
Bu bitki kansere geçit vermiyor

Diyetisyen Cansu Arslan, ışkın bitkisinin birçok hastalığa iyi geldiğini belirterek kanser önleyici bir bitki olduğunu söyledi.

26.06.2020
Uzmanı uyardı, insan trafiği az olan yerde spor yapın!

Kardiyoloji Uzmanı Doktor İsmail Erdoğu, normalleşme sürecinde kalp hastalarının, insan trafiğinin az olduğu sabah saatlerinde spor yapmaları gerektiğini belirtti.

25.06.2020
Havuz ve denize girerken kulak zarına dikkat!

Kulak Burun Boğaz Uzmaı Dr. Öğr. Üyesi Adnan Ekinci, havuza ve denize girerken kulak zarının delinebilmesine karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu

04.06.2020