ÖZELLİKLİ BRANŞLAR


+A A-

Genel amaçlı hastane olarak konumlanan Medicana Sivas Hastanesi, tıbbın her branşında 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Hasta güvenliği ve konforunun ön plana çıktığı, bölgenin sağlık ihtiyaçlarının göz önünde tutulduğu bir anlayışla tasarlanan ve tıbbın her alanında hizmet verecek hastanenin konumu ve bölge halkına sunduğu olanaklar dikkat çekmektedir.

Gelişmiş Onkoloji Birimi

Hastanede hastaların tüm tıbbi ve sosyal gereksinimlerini karşılayacak şekilde konumlanan özellikli bir Onkoloji Birimi bulunuyor. Birimde konuyla ilgili uzmanlık dallarının (Cerrahi ve tıbbi onkoloji) ortak klinik yaklaşımının yanı sıra güncel teknoloji de kullanılıyor.

Yoğun Bakım Hizmetleri

49 yoğun bakım yatağı, 15 yeni doğan yoğun bakım yatağı, 5 KVC yoğun bakım yatağı ve 4 koroner yoğun bakım yatağı, 28 gözlem yatağı,  kapasitesi ile hizmet veriyor.

Çocuk Kliniği

“Bebek dostu” hastane nitelikleri taşıyan Medicana Sivas Hastanesi, ayrı alan oluşturularak diğer hastalardan izole yapılan klinikte, çocuklar için bekleme alanları yer alıyor.

Çok Fonksiyonlu Acil Servis

Medicana Sivas Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tüm hizmetler, hava ve kara ambulansları ile acil müdahale ve ayaktan acil müdahale ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendi. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve gözlem odalarının bulunuyor. Acil Servis Bölümü’nde 10 adet yetişkin, 6 adet çocuk, 2 adet izolasyon odası yer alıyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğumda Referans Hastane

Yüksek doğum oranları ile çalışan hastanemizde beş uzman hekim ile hizmet veren Medicana Sivas Hastanemizde takip olduğunuz hekim ile doğum imkanı sunulmaktadır. Sorunsuz hamilelik geçirmek adına takiplerin ve tetkiklerin tam donanımlı olduğu hastanemizde üçlü ve dörtlü tarama tetkikleri yapılmaktadır. Ayrıca ayrıntılı ultrasonagrafi cihazı ile bebeğinizin 17-23 haftasında bütün organlarını görüntülemek mümkün. Medicana bebekleri hayata gözlerini açtığı ilk andan itibaren uzman kadromuz tarafından şefkatle kontrolleri ve aşıları yapılarak hasta odasında aileye teslim edilir. Tek kişilik odalarda ev rahatlığını yaşayan annenin kontrolleri ve bebeğinizin işitme testi, yenidoğan muayenesi gibi işlemler odasında yapılır. Annelerimize ebelerimiz tarafından bebek bakımı, emzirme teknikleri ve lohusalık süreçleri ile eğitim verilir.

Anne-baba olmanın o unutulmaz anlarını ölümsüzleştirmek isterseniz doğum fotoğrafçılığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Hastaneye giriş anınızdan itibaren odanızda, ameliyathane-doğumhanede bebeğinizin dünyaya gözlerini açtığı ilk anlarda doğum fotoğrafçımız her anı görüntüleyecek ve sonrasında ilk gün çekimleri ile tamamlayacaktır. 

Doğum sonrası ilk 28 gün bebeğiniz kontrollerinden fark alınmamaktadır. Sonrasında Medicana bebekleri hastanemizde dünyaya gelmiş olmanın avantajlarından her an faydalanmaktadır. Eğer erkek bebek sahibi iseniz doğumdan hemen sonra Çocuk Cerrahisi Uzmanımıza yenidoğan sünneti yaptırabilir, sünnetteki iyileşme sürecini kısaltabilirsiniz.

Sivas ve Çevre İllerin Kalbi Medicana’ya Emanet

Anjiyografi laboratuvarında yılda 1000’e yakın(koroner anjiyografi, stent uygulamaları, kalp pili uygulamaları) işlemin yapıldığı altyapıyla 200’ün üzerinde by-pass ameliyatı gerçekleştirilebiliyor.

Sağlık Turizmi

Şehir dışı ve yurtdışından gelen hastalara modern ve uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunuyor. Gurbetçinin yoğun olduğu bir bölge olmasından kaynaklı olarak Medicana Sivas Hastanesi, sağlık turizmi alanında kalp damar cerrahi, kardiyoloji,  genel cerrahi, beyin sinir cerrahisi, ortopedi, ağız ve diş sağlığı, medikal estetik ve kadın doğum bölümleriyle ön plana çıkıyor. Uluslararası hasta merkezimizle yurtdışından gelen konuklarımızın hizmetindeyiz.

Uluslararası Hastalar için UHM Ofisi

Medicana Sivas Hastanesi’nde, farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunuyor. İngilizce olarak da hizmet veren bölümde; yurtdışından gelen hastaların, hastane içindeki tüm süreçlerinde, kendilerini evlerinde hissetmeleri sağlanıyor.