TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA SİVAS Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk sağlığının korunması, hastalıklarının tedavisi için yapılan çalışmalar ailelerin ve dolayısıyla toplum sağlığının iyileşmesi ve toplumsal gelişimin sağlanmasının ön koşullarından biridir.

Medicana Sivas, poliklinik muayene odaları çocukların kendilerine ait bir ortamda olmanın rahatlığı ve güvenini yaşayarak muayene olmalarını sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Konusunda uzman hekim kadrosu ve sağlık personelleri de çocuk psikolojisine uygun davranmaya özen göstermektedir. Muayene için bekleyen annelerin bebeklerini emzirebilmesi ve alt değiştirebilmesi için yeterli genişlikte ve donanımda bir emzirme ve alt değiştirme odası mevcuttur. 

Doktorlarımız  hem sağlıklı çocuk izleniminde (aşılama, beslenme, gelişme taramalar)hem de hastalık hallerinde ortak oluşturulmuş bilimsel programlar çerçevesinde hareket eder. 

Tıp dünyasında gelişen bilgiler ve ileri teknoloji tıbbi donanımıyla Medicana Sivas, bebekleri kısa sürede ailelerine kavuşturmaktadır. Ayrıca bebeğin sağlık durumu, bakımı ile ilgili ailelere bilgi verilmekte, yol gösterici kaynaklar sunmaktadır.