TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA SİVAS Dermatoloji

Dermatoloji (cildiye) deri, saç, tırnak, vücut giriş kapıları (ağız, genital mukoza gibi) ve zührevi hastalıkların (cinsel yolla bulaşan hastalıklar) tanı ve tedavisi ile ilgilenir.

Medicana Sivas Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nde dermatolojik muayene, takip ve tedavileri üstün nitelikli bir ekiple ve modern teknolojik yöntemlerle yapılmaktadır.

Dermatoskopi Cihazı (Ben tanı, takip ve tedavisinde), 

Krioterapi (Güneş lekesi, cilt tümörleri, siğillerin, et benlerinin, nasırların dondurma yöntemi ile tedavisi)

Elektrokoterizasyon (yakma yöntemi siğil, kılcal damar kaynaklı tümörler,et benleri, sonradan ortaya çıkan ben benzeri oluşumların tedavisinde ve  bazı cilt tümörlerinin çıkarılmasında kullanılmaktadır)

Punch biopsi(cilt hastalıklarının kesin teşhisinde kullanılan ağrısız dikişsiz özel aletle yapılan bir biopsi tipidir)

Dermokozmetik Uygulamalar

Kimyasal peeling (Yüzde sivilce, güneş, doğum ve diğer lekelerinin giderilmesinde, ince kırışıkların giderilmesi, cilde parlaklık canlılık kazandırılmasında kullanılır)

Mezoterapi (cilt içerisine bazı ilaçların enjekte edilmesiyle cildin yeniden yapılandırılması ve gençleştirilmesi, nemlendirilmesi, sarkmaların toparlanması, selülit tedavisi ve bölgesel incelme sağlanır)

Saç mezoterapisi (saç dökülmelerinin durdurulması ve yeni saç çıkışının sağlanması, saç telinin kalınlaşması ve parlaklık kazandırılmasında kullanılan yöntemdir)

Dermoroller (Mikroiğneleme yöntemi ile akne ve diğer cilt izlerinin giderilmesi cilt gözeneklerinin sıkılaştırılması, ince kırışıklıkların giderilmesi, cildin sıkılaşması ve toparlanması mümkün olmaktadır)

Kozmetik danışma (cilt tipine uygun ürün kullanımı ve cilt bakımı)

PRP ( Saç dökülmesinde ve cilt yenilemede kullanılan bir tedavi şeklidir. Hastanın kendi kanı alınarak belli işlemlerden geçirilerek uygulanır. 

Intralezyoner Tedaviler ( Keloid, Alopesi Areata, Skar, saç dökülmesi ve bazı cilt hastalıklarında uygulanan bir yöntemdir.)

Deri Prick Testi ( Gıda ve inhalen olarak 2 gruptur. Allerjik cilt hastalıklarında ve saman nezlesi, astım gibi hastalıklarda tespit amaçlı yapılır.)

Deri Yama Testi ( Egzama grubu hastalıklarda, metal allerjilerini ve saç boyası gibi kimyasal madde allerjilerini tespit etmek amacıyla yapılan özel bir testtir.)

 

Sivas Dermatoloji Doktorları