TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA SİVAS Gastroenteroloji

Mide ve bağırsak hastalıklarının teşhisinde ayrıntılı ve sağlıklı tanı imkanı tanıyan Gastroenteroloji bölümümüzde uzman ve deneyimli hekim ve sağlık personellerimizle hizmet veriyoruz. Yemek borusu, ince bağırsaklar, kalın bağırsaklar, karaciğer, safra kesesi, pankreas organlarının ülser, gastrit, sarılık, siroz, spastik kolon, safra kesesi taşları ve iltihabı, mide bağırsak kanserleri gibi bilinen hastalıklara başarılı tedavi yöntemi için gerekli teşhis imkanı tanıyor. 

Endoskopi;

Konusunda uzman Gastoenteroloji uzmanlarımız ve anestezi uzmanımız eşliğinde hastanın isteğine bağlı olarak lokal veya genel sedasyon uygulanarak endoskopi yapılabilir.

Kolonoskopi;

Hasta muayenesinden sonra kolonoskopiye karar verildiği takdirde 2 günlük bir hazırlık süreci gerekmektedir. Bu dönemde hasta belirlenen bir diyet programını uygular ve ilaçları kullanır. Hazırlık dönemi sonrasında uzman ve deneyimli hekimlerimiz eşliğinde yapılan kolonoskopi sırasında polip görüldüğü takdirde anında müdahale yapılabilir. 

Rektoskopi;

Işıklı bir cihaz yardımı ile kalın bağırsağın son kısmının gözle incelenmesini sağlayan rektoskopi 3-5 dakika sürüyor.Aynı işlem sırasında görülen patolojik durumlarda biyopsi alma imkanı tanıyan rektoskopi için anestezi yapılmasına gerek yoktur ve ağrılı bir işlem değildir.