TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA SİVAS Kardiyoloji

Kardiyoloji girişimsel olmayan tanı ve hasta izleme yöntemlerini içeren Non- invaziv Kardiyoloji Bölümü ve girişimsel yöntemleri içeren İnvaziv Kardiyoloji Bölümü olarak değerlendirilebilir.

Non- invaziv Kardiyoloji bölümü temelde kalp hastalığı tanısı ve takibine yönelik son teknoloji cihazlardan kuruludur. Bu cihazlar içinde en dikkat çekici olan 64 kesitli bilgisayarlı tomografi cihazıdır.

Bu alanda kullanılan diğer cihazlar; normal ekokardiyografi cihazlarında bulunmayan doku düzeyinde ve stres altındayken değerlendirme yapabilecek özelliklere sahip ekokardiyografi, modern tüm analiz yöntemlerini uygulayabilen, gerçek zamanlı ve ortalama değerli analiz yapan efor testi, hastaların kalp ritimlerini 24 ile 48 saat boyunca izleyen ritim holter, yine hastaların tansiyonlarını 24 saat boyunca izleyen tansiyon holter, kalp kasının damarlar tarafından ne derecede sağlıklı beslendiğini gösteren teknolojinin son noktasında özelliklere sahip miyokard perfüzyon cihazı bulunmaktadır.

Ayrıca kalp damar sistemine ait hastalıkların tanısı ve takibi için kardiyak çekimler yapabilen MR cihazı da mevcuttur.

Koroner anjiyografi gerektiğinde, tüm dünyada ve Türkiye’ de sayılı merkezde bulunan Flat Panel olarak adlandırılan, elde edilen anjiyografi görüntülerinin kalitesini en üst düzeye çıkaran anjiyografi cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazla kalbin her tarafındaki damarlar kolayca görüntülenebilmektedir.

Medicana Sivas Kardiyoloji bölümünde üstün teknolojili Kardiyoloji bölümü modern tıbbın tüm olanaklarını size sunabilecek nitelikte akademik kadro ile tamamlanmıştır.

*24 saat profesyonel sağlık ekibiyle kalp krizinde tıkanan damarın anında müdahale ile açılması :

Kalp krizi tedavisinde dünyanın geldiği son nokta olan ve Amerika’da dahi sayılı merkezde uygulanabilen kriz esnasında kalbi besleyen tıkalı damarın anında açılarak kalpteki hasarın en aza indirilmesi için Kardiyoloji Ünitesinde 24 saat hazır deneyimli sağlık personeli tutulmaktadır. Medicana Sivas çevre ilçe ve illere kadar bu hizmeti verebilecek kapasiteye sahiptir.