YÖNETİM KADROMUZ


+A A-

Gülay KAÇAR Hemşirelik Hizmetleri Direktörü


1965 yılı Antakya doğumlu olan Sn. Kaçar, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Yüksek Okulu’nda, yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü İç Hastalıkları Hemşireliği alanında tamamlamıştır.

Kariyerine 1986-1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıklar Hemodiyaliz Ünitesi Sorumlu Hemşiresi olarak başlamış, 1998-2005 yılları arasında Başhemşire olarak devam etmiştir. 2005-2007 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hemşirelik Hizmetleri Müdürü olarak görev yapmıştır. 2007-2017 yılları arasında Medicana International İstanbul Hastanesi’nin kuruluş aşamasından itibaren Hemşirelik Hizmetleri Müdürü olarak görev almıştır. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hemşirelik Hizmetleri ISO Belgelendirme ve Medicana International İstanbul Hastanesi’nin JCI Akreditasyonu Belgelendirme Süreci’nde aktif rol almıştır. 

Hemodiyaliz Hemşireliği Uygulamaları Kitabı’nda Bölüm Yazarlığı ve Düzenleme Kurulu Üyeliği ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hemşirelik Bakım Protokolleri Kitabı Çalışma Grubu Üyeliği yapmıştır. Ayrıca Sağlık Kurumlarında İletişim Kitabı Editörlüğü, İç Hastalıkları Hemşireliği Kitabı Bölüm Yazarlığı ve Kronik Hastalıklarda Bakım Kitabı Bölüm Yazarlığı yapmıştır. Sağlık Bakanlığı tarafından 2015 yılında yayımlanan Sağlıkta Kalite Standartları Kitaplarına katkıda bulunmuştur.

Uluslararası Kongre Başkanlığı dahil olmak üzere mesleki alanda pek çok sempozyum ve eğitim programı planlayıp yönetmiş, yirmiyi aşkın sözlü ve yazılı bildiri sunmuştur. 

2017 yılından itibaren Medicana Sağlık Grubu Hemşirelik Hizmetleri Direktörü olarak görevine devam eden Sn. Kaçar evli ve bir çocuk sahibidir.