Medicana Çeşme Hakkında

Türk özel sağlık sektörünün öncülerinden Medicana Sağlık Grubu, sağlıkla büyümeye devam ediyor. Türkiye’deki 13 hastanesi ve 2 tıp merkezi ile sağlık sektöründe yaptığı önemli yatırımlarla yılda 4 milyondan fazla hastanın tedavi imkanı bulduğu Medicana Sağlık Grubu, Çeşme’de, turizmin merkezinde konumlandırdığı yeni sağlık merkeziyle, bölgeye ve turizme yepyeni bir sağlık anlayışı getirecek.

Medicana Sağlık Grubu olarak, Medicana International İzmir Hastanesi’nden sonra, Medicana Çeşme ile Ege Bölgesi için bir sağlık ekosistemi oluşturarak; kurumsal değerlerimiz, uzmanlığımız ve deneyimle harmanlanmış yetkinliğimiz ile bölgeye değer katmayı hedefledik.

Çeşme’nin dokusuna uygun olarak, hasta ve hasta yakınlarının konforu göz önünde bulundurularak tasarlanan özgün mimarisi ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile bölgenin sağlığı için hizmetinizdeyiz. Çeşme ve yakın coğrafyasında yaşayanlar, tatil için bu bölgeyi tercih eden yerli ve yabancı konuklar, ulusal bir sağlık markasından kaliteli hizmet almanın güven ve konforunu yaşayacak.

Medicana International İzmir Hastanemiz ile sunduğumuz bütünsel sağlık hizmetini, kaliteli ve uzman bakış açısıyla Çeşme ve çevresine taşıyacağız. Medicana Sağlık Grubu’nun temel kalite anlayışıyla kurgulanan Medicana Çeşme, multidisipliner tanı ve tedavi yöntemlerinin yanı sıra; hasta güvenliği, maksimum konforlu hasta odaları, poliklinik alanları, teşhis ve tanı üniteleri ile Çeşme’nin sağlığına sağlık katmak için hizmetinizde.

3 bin 453 metrekare kapalı alana sahip olan Medicana Çeşme, Medicana Sağlık Grubu’nun temel kalite anlayışıyla kurgulandı. Multidisipliner tanı ve tedavi yöntemlerinin, hasta güvenliği, maksimum konfor ve kalite ile sunulduğu merkez, hasta odaları, bekleme ve poliklinik alanları, teşhis ve tanı üniteleri hasta ve hasta yakınlarının beklentileri temel alınarak tasarlandı.

Sayılarla Medicana Çeşme:

 • - 3453 metrekare kapalı alan
 • - 4 katlı tıp merkezi, 13 hasta yatağı
 • - 8 gözlem yataklı acil servis
 • - 10 poliklinik odası
 • - Üst düzey teknolojik alt yapıyla kurgulanmış 2 ameliyat salonu
 • - 100 tıbbi kadro ve sağlık çalışanı
 • - Tüm tanı ve teşhislerin yapılabileceği MR, tomografi, ultrason, röntgen, laboratuvar tetkikleri

Medicana Çeşme'ye Nasıl Gidilir

Tramvay ile Üçkuyular (Fahrettin Altay) meydanına ulaşıp oradan kısa bir yürüyüş ile İzmir Kent Ormanının bitişiğinde bulunan otobüs terminalinden Çeşme Turizm Otobüsleri ile Medicana Çeşme’ye ulaşım sağlanabilir.

Otogardan Çeşme seyahate ait otobüslere aktarma yapılarak, en hızlı yoldan Medicana Çeşme’ye ulaşmak mümkündür.

Havalimanından hareket eden HAVAŞ otobüsleri ile Çeşme'ye giden servisler kullanılarak Medicana Çeşme’ye ulaşmak mümkündür.

Basmane garından metro ile Üçkuyulara ve oradan yürüyerek İzmir Kent Ormanının bitişiğinde bulunan otobüs terminalinden Çeşme Turizm Otobüsleri ile Medicana Çeşme’ye ulaşım sağlanabilir.

Medicana Çeşme Sunulan Hizmetler

 • - Üst düzey teknolojik alt yapı ile kurgulanmış ameliyathaneler,
 • - Konforlu hasta odaları,
 • - Akademik hekim kadrosu ve yetkin sağlık personeli,
 • - Tüm tanı ve tedavilerin yapılabileceği güncel ve modern teknolojik cihaz alt yapısıyla hizmetinizde olacağız.

Medicana Çeşme Medikal Teknolojiler

Medicana Çeşme’de tanı ve teşhis süreçlerinde hizmet veren tüm medikal teknolojik cihazlarımız ve hizmetlerimiz aşağıda yer almaktadır:


Tüm Vücut MR
Tüm Vücut MR

Kanser riski veya endişesi taşıyan ve bu konuda rutin check-up yaptıran bireylere yönelik olarak sunulan Tüm Vücut MR taraması, ileri düzey bir tamamlayıcı check-up modelidir. Beyin ve boyun dahil olmak üzere tüm vücut, tek bir seansta görüntülenir. Tüm Vücut MR taraması, hastalık belirtileri ortaya çıkmadan ve tümör yayılmadan önce bilgi sağlamayı amaçlar. Ayrıca, ailesel tümör riski taşıyan bireyler de bu incelemeyi yaptırabilir.


Ultrasonografi
Ultrasonografi

Ultrasonografi (US), ses dalgaları kullanarak görüntü elde etmeyi sağlayan bir yöntemdir. Birçok hastalığın tanısı, ultrason cihazı kullanılarak konulmaktadır. Radyasyon riski ve yan etkisi olmayan bu cihaz, hastada herhangi bir ağrıya neden olmamaktadır. Ultrasonografi, radyasyon içermediği için hasta, çekim nedeniyle gereksiz radyasyon maruziyeti yaşamamaktadır.


Bilgisayarlı Tomografi (BT)
Bilgisayarlı Tomografi (BT)

Vücut içerisindeki kısımların ayrıntılı olarak resimlerinin veya taramalarının oluşturulmasında kullanılan özel röntgen ışınına sahip bir görüntüleme yöntemidir. Çekilen röntgen görüntüleri birleştirilerek damar, kemik ve yumuşak doku kesit görüntüleri oluşturulur.


Röntgen
Röntgen

Vücut içerisinin ışınlar ile görselleştirilmesi röntgen sistemi ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile vücudumuzda bulunan kemik ve dokular görüntülenebilmektedir. Birçok hastalığın teşhis edilmesi ve tedavi süreçlerinin planlamasında rol oynar.

HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutu maksimum 20 mb olmalıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

İlerlemek istiyorsanız lütfen bu kutuyu işaretleyin.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

E-RANDEVU