+A A-

1992 yılından bu yana özel sağlık sektörünün öncü kuruluşlarından biri olarak varlığını sürdüren Medicana; Çamlıca, Avcılar, Bahçelievler, Beylikdüzü, Ankara, Konya, Sivas, Samsun, İzmir, Bursa, Ataşehir ve Ataköy'de genel sağlık hizmeti sunan hastaneleri ile hizmet veren bir sağlık grubudur. Toplamda 16 hastane ile hizmet veren Medicana Sağlık Grubu bugün itibariyle 12.000 kişiye iş imkanı sağlamaktadır.

Medicana Sağlık Grubunun yeni yatırımları ile bu sayının 15.000 kişiyi aşacağı öngörülmektedir.

Medicana Sağlık Grubu, erişkin ve çocuk kalp cerrahisinden, tüp bebek merkezine; ileri kanser tedavisinden, kozmetolojiye; beyin cerrahisinden, mikrocerrahiye; hemodiyalizden, organ nakline kadar bir çok gelişmiş alanda hizmet veriyor. Bu nedenle tıbbın tüm branşlarında ve spesifik alanlarda uzmanlaşmış, üst ihtisas yapmış hekim kadrosunu, yine tüm bu alanlarda uzman hemşireleri, yönetici ve destek personeli bünyesinde çalıştırıyor.

Özel hastane işletmeciliği disiplinler arası hizmet koordinasyonunu başarı ile sağlamayı gerektiriyor. Ana hizmet alanı sağlık hizmetleri sunumu olmasına rağmen, otelcilik, inşaat, temizlik, yazılım, teknoloji, yönetim bilimleri, iletişim bilimleri vb. alanlarda profesyoneller ile birlikte çalışmayı gerektiriyor. Doktor, hemşire, destek personel yanında uzun bir süredir, profesyonel sağlık yöneticileri, insan kaynakları uzmanları, kalite ve akreditasyon yöneticileri, İletişim ve pazarlama iletişimi uzmanları, planlama ve bilgi yönetim sistemleri uzman ve yöneticileri sağlık sektöründe önemli görevler üstleniyorlar. Her yeni yatırımımızda tüm bu pozisyonlarda istihdam olanağı sağlıyoruz.

Kariyer Gelişim ve Yönetimi

Kurumumuz kendi yönetici kaynağını yetiştirmek üzerine odaklanmıştır. Bu çerçevede yatay veya dikey kurum içi geçiş / terfiler desteklenmektedir. 

İşe Alım Yönetimi

Medicana Sağlık Grubu hastaneleri tarafından işe alınacak adaylarda aranan ortak özellik, pozisyonun gerektirdiği eğitim, teknik bilgi ve yetkinliklerin yanında, Medicana Sağlık Grubu değerleriyle örtüşen özelliklerine sahip olunmasıdır.

Kurumuna ve iş arkadaşlarına bağlılık, yoğun iş temposunda mükemmelliği ön plana çıkararak çalışabilmek ve yeniliğe hizmet eden fikirler üretebilmek öncelikli değerlendirilen kriterlerdir.

İnsan kaynağı ihtiyacımız, ağırlıklı olarak internet üzerinden yapılan başvurular veya hastanelerimize yapılan elden başvurular aracılığıyla karşılanmaktadır.

İşe alım değerlendirmelerinde, pozisyonun gerekliliğine göre yetkinlik bazlı iş görüşmeleri yapılmaktadır.

İşe alımda aranılan özellikler:

Asgari Eğitim Düzeyi: Görev alacağı pozisyona göre değişmektedir. Çoğunlukla üniversite mezunu adaylar tercih edilmektedir.

Deneyim: Alınacak göreve göre değişmektedir. Deneyimli çalışan alımlarının yanı sıra yeni mezun deneyimsiz çalışan alımları da gerçekleşmektedir.

Sosyal Özellikler: Medicana Sağlık Grubu’nun şirket kültürüne ve çalışan profiline uyum sağlayabilecek adaylar tercih edilmektedir.


Adaylar için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Bilgilendirme