İNSAN KAYNAKLARI


+A A-

1992 yılından bu yana özel sağlık sektörünün öncü kuruluşlarından biri olarak varlığını sürdüren Medicana; Çamlıca, Avcılar, Bahçelievler, Beylikdüzü, Ankara, Konya, Sivas ve Samsun’da genel sağlık hizmeti sunan hastaneleri ile hizmet veren bir sağlık grubudur. Toplamda 12 hastane ile hizmet veren Medicana Sağlık Grubu bugün itibariyle yaklaşık 6500’ün üzerinde kişiye iş imkanı sağlamaktadır.

Medicana İzmir / Medicana Zincirlikuyu / Medicana Ataşehir yeni yatırımları ile istihdam sayısının 8000 kişiyi aşacağı öngörülmektedir.

Medicana Hastaneler Grubu, erişkin ve çocuk kalp cerrahisinden, tüp bebek merkezine; ileri kanser tedavisinden, kozmetolojiye; beyin cerrahisinden, mikrocerrahiye; hemodiyalizden, organ nakline kadar bir çok gelişmiş alanda hizmet veriyor. Bu nedenle tıbbın tüm branşlarında ve spesifik alanlarda uzmanlaşmış, üst ihtisas yapmış hekim kadrosunu, yine tüm bu alanlarda uzman hemşireleri, yönetici ve destek personeli bünyesinde çalıştırıyor.

Özel hastane işletmeciliği disiplinler arası hizmet koordinasyonunu başarı ile sağlamayı gerektiriyor. Ana hizmet alanı sağlık hizmetleri sunumu olmasına rağmen, otelcilik, inşaat, temizlik, yazılım, teknoloji, yönetim bilimleri, iletişim bilimleri vb. alanlarda profesyoneller ile birlikte çalışmayı gerektiriyor. Doktor, hemşire, destek personel yanında uzun bir süredir, profesyonel sağlık yöneticileri, insan kaynakları uzmanları, kalite ve akreditasyon yöneticileri, İletişim ve pazarlama iletişimi uzmanları, planlama ve bilgi yönetim sistemleri uzman ve yöneticileri sağlık sektöründe önemli görevler üstleniyorlar. Her yeni yatırımımızda tüm bu pozisyonlarda istihdam olanağı sağlıyoruz.