+A A-

Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden olan Medicana Sağlık Grubu, 1992 yılından bu yana sağlık sektöründe edindiği deneyimi, teknoloji ve inovasyon ile birleştirerek Türk ve dünya sağlık sektörüne yatırımlarını aralıksız devam ettiriyor.

Toplumun her kesiminden hastaya yüksek kalitede sağlık hizmeti sunmak, sağlık sektöründe iş imkanı yaratarak ülke ekonomisine katkı sağlamak, grup çalışanlarının sürekli gelişimini sağlayarak değişen ve gelişen koşullara adapte olabilen sağlıklı, mutlu bir ekip oluşturmak Medicana Sağlık Grubu’nun misyonları arasında.

Bu hedefle ilerlediği yolculukta, 2006’dan bu yana birçok kamuoyu değerlendirmesinde En Beğenilen Sağlık Grubu, 2015 yılından bu yana ise ülkemizdeki Fortune ve Capital ilk 500 şirket sıralamasında yer almakta olan Medicana Sağlık Grubu İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Konya, Sivas, Bursa illerinde toplam 16 hastane ile Türk ve yabancı hastalara dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmaktadır.

Medicana Sağlık Grubu, uluslararası standartlardaki hastanelerinde, kalp cerrahisinden organ nakline, ileri kanser tedavisinden tüp bebek tedavisine, beyin cerrahisinden nörolojiye kadar birçok alanda uluslararası standartlarda hizmet vermektedir. Türkiye’nin yanı sıra Orta Doğu, Orta Asya, Balkanlar ve Avrupa’dan gelen birçok hastaya tedavi olanağı sunmaktadır.

Medicana Sağlık Grubu, çeyrek asrı aşan sağlık sektörü deneyimi ve istikrarlı büyümesi ile yerli ve yabancı yatırımcıların ilgisini çekmektedir. İstikrarlı büyümesi, sağlık hizmeti kalitesi ve işletmecilik deneyimi, yatırımcılara güven vermektedir.


Medicana Sağlık Grubu’nun Büyüme Rotası ve Hedefleri

  • Medicana Sağlık Grubu’nun ana hedefi, insanların sağlıkla ilgili gereksinimlerini karşılamak ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürebilmelerini sağlamaktır. Bu amaçla referans gösterilen, güvenilir, modern, çağdaş, yüksek standartlarda sağlık kuruluşlarını ülkemize ve dünya insanına kazandırmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.
  • Medicana Sağlık Grubu, uluslararası çapta iddialı yatırımları olan, global sağlık sisteminde referans sağlık merkezlerden biri olmayı hedeflemektedir.
  • Medicana Sağlık Grubunu’nun hedefleri arasında, sağlık turizminde öncü olmak, Türkiye’de olduğu gibi dünyanın farklı coğrafyalarından insanlara kaliteli, sağlık hizmeti sunmak yer almaktadır.
  • Medicana Sağlık Grubu, sektörel araştırma ve geliştirmeye ve insan kaynaklarına yatırım yapmanın önemine inanır. Bu vizyon ile grup, sadece sağlık hizmeti sunmak yerine, sağlık hizmeti sunan insan kaynağına da yatırım yapmayı hedeflemiş ve bu bağlamda 2019-2020 akademik eğitim yılında, Fenerbahçe Üniversitesi’ni eğitime ve öğretime açarak sağlık sektörüne kaliteli insan gücü yetiştirme vizyonunu hayata geçirmiştir. Fenerbahçe Üniversitesi bünyesinde Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne ek olarak, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, İletişim Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulları ve de Lisanüstü Eğitim Enstitüsü mevcuttur.
  • Medicana Sağlık Grubu, eğitime verdiği önemi pekiştirmek üzere, 2018-2019 eğitim- öğretim döneminde “bireyin bütününü eğitmek” anlayışı ile Medicana Eğitim Grubu’nu kurmuş ve MBA (Medicana Bilimler Akademisi) Okullarını açmıştır. Hali hazırda; İstanbul, Bursa, Ankara, Manisa, Nevşehir, Adana, Batman, Muğla, Sivas, Eskişehir ve Kahramanmaraş Kampüsü olmak üzere 19 okulu ile eğitimin tüm değer zincirlerinde, Türkiyenin lider eğitim organizasyonu olmak için çalışmalarına devam etmektedir.
  • 2024 yılı içerisinde Istanbul ve Bosna Hersek'te olmak üzere yeni birer hastane olarak yatırımlarına devam eden grup, 2024 ve sonrasında Avrupa, Afrika, Ortadoğu başta olmak üzere farklı coğrafyalarda yatırım planları yapmaktadır.