SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ


+A A-

Medicana Sivas Hastanesi Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programının 1.’sini Başarı ile Tamamladı

Medicana Sivas Hastanesi Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programının 1.’sini Başarı ile Tamamladı Sağlık Bakanlığı tarafından Yoğun Bakım Hemşireliği Eğitim Merkezi yetkisi alan Medicana Sivas Hastanesi 12 Şubat - 25 Mart 2019 tarihleri arasında Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifika programını başarı ile düzenlendi.

Devamı İçin Tıklayın

Medicana Kadıköy’de Esra Ertuğrul ile Bebeklerinize İyi Bakın

Medicana Kadıköy’de Esra Ertuğrul ile Bebeklerinize İyi Bakın Medicana Kadıköy Hastanesi, Pink Blue Baby ve Sevgili Bebek işbirliğinde düzenlenen “Sağlıklı Büyüyen Bebekler ” etkinliğine anne ve babalar büyük ilgi gösterdi. Bebeğim Geliyor Merkezi kurucusu, emzirme danışmanı Esra Ertuğrul, Sevgili Bebek Çocuk Gelişim Uzmanı Benan Özan ve Medicana Kadıköy Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şule Özmen’in sunumuyla gerçekleşen yeni doğan sağlığı ve bakımı semineri ilgiyle dinlendi. Etkinliğe, Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdürü Dr. Gürsoy Yıldırım, Genel Müdür Yardımcısı Özlem Bilgili, Çocuk Sağlığı uzmanı Dr. Şule Özmen, Pink Blue Baby yönetimi, anne ve babalar, anne- baba adayları ve aileler katıldı.

Devamı İçin Tıklayın

Metroport Alışveriş Merkezi’nde Kansersiz Bir Hayat İçin Buluştuk

Metroport Alışveriş Merkezi’nde Kansersiz Bir Hayat İçin Buluştuk Metroport Alışveriş Merkezi’nin ev sahipliğinde Medicana Bahçelievler Hastanesi tarafından meme kanserine dikkat çekilmesi amacıyla etkinlik düzenlendi.

Devamı İçin Tıklayın

Medicana Samsun Hastanemiz ile Samsunlu Anneler Grubu ile Meme Kanseri Konulu Söyleşide Bir Araya Geldi.

Medicana Samsun Hastanemiz ile Samsunlu Anneler Grubu ile Meme Kanseri Konulu Söyleşide Bir Araya Geldi. Genel cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ali Arslan meme kanserinin risk faktörleri, tedavi yöntemleri konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Devamı İçin Tıklayın

Dünya Prematüre Bebekler Günü Etkinliği

Dünya Prematüre Bebekler Günü Etkinliği 14 Kasım Dünya Prematüre günü vesilesiyle Medicana Çamlıca Hastanemizde doğan prematüre bebeklerimizi ve ebeveynlerini ağırladık.

Devamı İçin Tıklayın

Avcılar'da Sağlık ve Spor Bir Araya Gelmeye Devam Ediyor

Avcılar'da Sağlık ve Spor Bir Araya Gelmeye Devam Ediyor Avcılar Belediyesi ve Medicana Avcılar Hastanesi, pandemi sürecinde ikinci sağlık ve spor buluşmasını düzenledi. Avcılar Sahil alanında düzenlenen etkinlik 28 Ağustos Cuma günü Avcılar halkının katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat edildi. Organizasyona Avcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Rıza Değirmenci , Avcılar Medicana Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı , Fizyoterapist Melek Sert, ve eğitimciler katıldı.

Devamı İçin Tıklayın

Organ Bağışında Farkındalık

Organ Bağışında Farkındalık Hastanemizin organ transplantasyon izniyle birlikte organ bağışı konusunda farkındalık eğitimleri başlatılmış olup, her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmektedir.

Devamı İçin Tıklayın

Medicana’dan Minik Sporculara Beslenme Semineri

Medicana’dan Minik Sporculara Beslenme Semineri Medicana Bursa Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Tugba Küçük tarafindan Timsaha Futbol Okulu öğrencilerine ‘’ Sporcu Çocuklarda Doğru Beslenme’’ ile ilgili seminer düzenlendi.

Devamı İçin Tıklayın

Medicana Müzik Topluluğu Dünya Kanser Gününde Farkındalık için Sahne Aldı

Medicana Müzik Topluluğu Dünya Kanser Gününde Farkındalık için Sahne Aldı Medicana International İstanbul Hastanesi ve Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleşen “Medicana Müzik Topluluğu Sağlık İçin Sahnede” etkinliği, onkoloji hastaları ve yakınlarını bir araya getirdi. Kanser hastası ve yakınlarının yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek amacıyla sahne alan koroya Medicana International İstanbul Hastanesi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Mutlu Demiray “Kanser her gün korona virüsünden daha fazla insanı öldürüyor” sunumu eşlik etti. Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen programa Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, başkan vekili Müslüm Akülger, Serdal Mumcu, başkan yardımcısı Meltem Başa, meclis üyeleri, Medicana Sağlık Grubu Tıbbi Direktörü Dr. Çetin Köksal, dünyanın en hızlı keman virtüözü olarak Guinness Rekorlar Kitabına ismini yazdıran Muhammed Yıldırır, genel müdür yardımcısı Taha Koray Ceylan, Medicana International İstanbul Hastanesi doktorları, yöneticileri ve Beylikdüzü halkı katıldı. 800’e yakın kişinin katıldığı etkinlik katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Devamı İçin Tıklayın