Medicana Avcılar Hastanesi Hakkında

Medicana Sağlık Grubu bünyesinde 1995 yılında kurulan Avcılar Medicana Hastanesi olarak uzman hekim ve sağlık personeli kadromuz ve yılların vermiş olduğu tecrübe ile hastalarımıza hizmet veriyoruz. Pek çok farklı tıbbi birimiyle sağlık alanında her branşta hizmet sağlayan hastanemizde, son teknolojinin sunmuş olduğu imkanlarla üretilen tıbbi ekipmanları kullanıyoruz.

Kapalı Alan

Medicana Avcılar  Hastanesi, 6.331 m2kapalı alanda  63 yatak kapasitesi, 19 genel yoğun bakım ünitesi yatak kapasitesi, 12 yenidoğan yoğun bakım ünitesi yatak kapasitesi,1 koroner yoğun bakım ünitesi yatak kapasi  ve  100 araçlık otopark kapasitesiyle hizmet veriyor.

Medicana Avcılar Hastanesi Sanal Tur

Medicana Avcılar Hastanesi Odalarımız

Medicana Avcılar Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 31 adet Standart Oda yer almaktadır. Ferah bir odada, hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, televizyon, internet, gibi hizmetlerimizde yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği, bir adet koltuk, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarında metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

Medicana Avcılar Hastanesi’nin Suit Odaları hasta ve hasta yakınlarının birçok farklı ihtiyacını karşılamak üzere iki bölümden oluşan ‘’ev konforunda oda’’ niteliğinde tasarlanmıştır. Hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu bulunurken; tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır. 3 süit oda bulunmaktadır.

Medicana Avcılar Hastanesi Özellikli Branşlar


 • Hemodiyaliz
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi
 • Medikal Estetik Birimi
 • Genel Cerrahi Birimi ( Obezite ve Diyabetik Cerrahi)
 • Saç Ekimi
 • Odyoloji
 • Plastik ve rekonstrüktif cerrahi


Yoğun Bakım Hizmetleri

Yoğun bakım, vücudun bir ya da birden fazla sistem yetersizliğiyle aksamış olan fonksiyonlarının normal sınırlar içinde kalmasını sağlayan, yoğun tedavilerin sürdürülmesi sırasında özellikle bilgi işlem yazılımlarından yararlanılan, yapay solunum ve diğer destekleyici cihazların kullanıldığı, üst düzey bilgi ve yetenek gerektiren bir bilim dalı olarak tanımlanır. Medicana Avcılar Hastanesi yönetimi bu bilinçle ve geçmişinin verdiği özellikli konumu nedeniyle, Yoğun Bakım Bilim Dalı’nın çalışma prensiplerinin önemini gözetip, teknolojinin tüm olanaklarını konunun uzmanlarının sorumluluğunda kullanarak çağdaş bakım konseptini hastalarının tedavisine sunmuştur.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi

Hastanemizde, 4 adet yenidoğan yatağı mevcut olup, kendi bebeklerimizin sorunları yanında başka merkezlerde doğup da hasta olan yenidoğanların da tedavi edildiği, ileri düzey olanaklara sahip bir yenidoğan ünitesi mevcuttur. Ünitemizde her hastaya kuvöz, ventilatör ve tam monitörizasyon olanağı, klasik ve alternatif yöntemler kullanabilen solunum cihazları, kan gazı ölçümü, kranial ultrasonografi, 24 saat pediatrik kardiyoloji desteği verilmektedir. Her hastaya yeterli olmak yanında, kanguru bakımı için de aileye yetebilecek kadar geniş alan bulunan merkezimiz doğumhaneye hemen komşu konumdadır ve giriş çıkışlar güvenlik açısından sıkı kontrol altında tutulmaktadır. Yenidoğan bakımında, yenidoğan uzmanlarının yanı sıra, yeterli sayıda yetişmiş hemşire bulunması çok önemlidir. Ünitemizde bir hemşire en fazla iki hastaya bakmaktadır. Hastaların girişim ve tedavileri ise yenidoğan uzman hekimleri tarafından yürütülmektedir.  Yoğun bakım ünitelerinde enfeksiyon oranı normalin çok altındadır. Ünitemize giriş çıkışlardaki kontrol yanında, el temizliği, disposable malzeme kullanımı ve rutin taramalar sayesinde hastane enfeksiyonu çok düşüktür. 25 haftadan büyük bebeklerde yaşama şansı çok yüksektir. Hastanede kalış süresi ortalamalardan kısadır. Göz ve akciğere dair uzun süreli sorunlar çok düşük oranlardadır. Gelişimsel açıdan izlenen küçük prematürelerin hem hastanede kaldıkları süreçteki duyarlılık, hem de takiplerdeki desteklere motor / mental açıdan sağlıklı olma şansları çok yüksektir. Bu şekilde yürütülen hizmetlerin yanında toplumsal eğitim ve yardımlaşmaya yönelik çalışmalarımız da devam etmektedir.


Medicana Avcılar Hastanesine Nasıl Gidilir

 • Durak Adı: Cami Sokak Otobüs Durağı
  Geçen Hatlar:
  76B - Avcılar Cihangir Mahallesi - Bakırköy
  76O - Cihangir Mahallesi - Avcılar - Otogar
  147 - Şahintepe - Avcılar - Cihangir Mahallesi
 • Durak Adı: Fatih Sokak Otobüs Durağı
  Geçen Hatlar:
  76B - Avcılar Cihangir Mahallesi - Bakırköy
  76O - Cihangir Mahallesi - Avcılar - Otogar
  147 - Şahintepe - Avcılar - Cihangir Mahallesi
 • Durak Adı: Park Otobüs Durağı
  Geçen Hatlar:
  76B - Avcılar Cihangir Mahallesi - Bakırköy
  76O - Cihangir Mahallesi - Avcılar - Otogar
  147 - Şahintepe - Avcılar - Cihangir Mahallesi
 • Durak Adı: Avcılar Metrobüs Durağı
  Geçen Hatlar:
  34G - Avcılar - Söğütlüçeşme
  34 - Avcılar - Zincirlikuyu
 • Medicana Avcılar Hastanesi Sunulan Hizmetler

  100 araçlık kapasiteye sahip otoparkımız da vale hizmeti bulunuyor.

  Hastanede hem kafe hem yemek hizmeti veriyor.

  Medicana Avcılar Hastanesi Medikal Teknolojiler


  Medicana Avcılar Hastanesi 'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:

  • Spiral BT,
  • Doppler ultrasonografi,
  • CR özellikte röntgen cihazı ve mamografi cihazı,
  • Yoğun bakım ve servis hastaları için mobil röntgen cihazı
  • Ameliyathanede kullanılan C kollu cihaz
  • EEG
  • Çocuk EEG
  • EMG
  • Uyku Laboratuvarı
  • Lazer Epilasyon Alexandrite Cihazı
  HIZLI BAĞLANTILAR

  UZMANLARIMIZA
  SORUN

  MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
  Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

  Dosya boyutunuz 20 mb'dan büyükse linkten gönderebilirsiniz.

  EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

  TR
  EN RU AR
  E-RANDEVU