TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA ÇAMLICA Tüp Bebek

Yardımcı Üreme Teknikleri (IVF)

Medicana Çamlıca Hastanesi Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi faaliyete başladığı andan itibaren ülkemizin konusunda önde gelen merkezlerinden biri olmuştur. Ünitemiz, 21. yüzyılın devrim niteliği taşıyan tekniği endoskopik cerrahi uygulanmaktadır.

Üreme sağlığı ile ilgili olarak mikroenjeksiyon tekniğinin merkezimizde daha önce çocuk sahibi olmasına olanaksız gözüyle bakılan hastalarımıza anne baba olmanın mutluluğunu yaşatmaktadır. Merkezin başarısı sadece bilimsel alanla sınırlı değildir. Mikroenjeksiyon ve tüp bebek uygulamalarında elde edilen gebelik oranları, Avrupa'daki birçok merkezin üzerindedir. Bu başarının sonucu olarak Türkî Cumhuriyetler de dâhil olmak üzere pek çok ülkeden hasta, sorununa çözüm bulmak amacıyla birime başvurmaktadır. Yurt içinden başvuran hastaların bir kısmı ise İstanbul dışından gelmektedir.

Medicana Çamlıca Hastanesi’nin halkı toplum sağlığı konusunda bilinçlendirme misyonu çerçevesinde, Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi’miz hasta eğitimine önem vermekte, gerek yazılı ve görsel basında, gerekse elektronik medya ortamında halkı kısırlık, kadın hastalıkları ve doğum konularında bilgilendirme çalışmalarında bulunmaktadır.

Güncel tıbbın en önemli bileşenlerinden biri olan genetik disiplini de merkez içerisindeki yerini almıştır. Bölümümüzde pek çok genetik hastalığın tanısı embriyo aşamasında koyulabilmekte, bu şekilde hem daha sağlıklı bir neslin oluşmasına yardımcı olunmakta hem de bazı grup inferti (kısır) hastalarda gebelik oranları yukarı çekilmektedir.

Bugün üç doktor, bir koordinatör, iki embriyolog, dört hemşire, iki hastabakıcı ve iki sekreterden oluşan bir kadro ile hizmet veren Medicana Çamlıca Hastanesi Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi'nde geçen beş yıl içinde tedavi edilen inferti çift sayısı 1200’ü geçmiş, 3500’den fazla jinekolojik hastanın tedavisi sağlanmıştır. Yine aynı süre içinde 700’den fazla doğum, 800 civarında endoskopik cerrahi, yüzlerce jinekolojik operasyon ve sayılamayacak kadar çok küçük cerrahi müdahale gerçekleştirilmiştir. 
Merkezimizde kısırlık alanında günümüzde dünyada kabul gören tüm modern tedaviler uygulanabilmektedir. Ayrıca hemen hemen tüm operasyonlar endoskopik olarak yapılabilmekte, çok az sayıda hastada açık cerrahi uygulanmaktadır. Kısırlık tedavilerinin yanı sıra geleneksel kadın doğum uygulamalarının başarıyla gerçekleştirildiği merkezimizin perinatoloji bölümünde gebelik ve riskli gebelik takipleri yapılmakta; amniyosentez, kordosentez redüksiyon gibi doğumsal anomalilerin anne karnında tanısına yönelik girişimler için referans merkez olma özelliğini sürdürülmektedi
Medicana Çamlıca Hastanesi Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi'nde Yapılan Uygulamalar

  İnfertilite 

  İntrauterin İnseminasyon (Aşılama) 

  Tüp Bebek / Mikroenjeksiyon 

  Laser Assisted Hatching (Destekli Yuvalama) 

  Blastokist Transferi ( Beşinci Gün Transferi) 

  İnvitro Maturasyon (Ogunlaşmamış Yumurta Kültürü) 

  Embriyo Dondurma 

  Androloji 

  Semen Analizi 

  Cerrahi Sperm Arama 

  Genetik 

  Genetik Danışmanlık 

  Preimplantasyon Genetik Tanı (Embriyoda Genetik Analiz) 

  Doğum Öncesi Tanı 

  Ailede Genetik Hastalık Araştırması 

  Obstetri / Perinatoloji 

  Rutin Gebelik Takibi 

  Riskli Gebelik Takibi 

  Detaylı Ultrasonografi 

  Korion Virüs Biopsisi, amniosentez

  Multifeta Redüksiyon 

  Endoskopi 

  Laparoskopi 

  Histeroskopi 

  Jinekoloji 

  Rutin Jinekoljik Muayene ve Cerrahi 

Çamlıca Tüp Bebek Doktorları