Medicana Bahçelievler Hastanesi Hakkında

Medicana Bahçelievler Hastanesi 2003 yılında yaklaşık 8100 m2 kapalı alan ile hizmet vermeye başlamıştır. 89 yataklı hastanemizde tüm güncel ihtiyaç ve teknolojileri içeren 6 ameliyathane, 2 doğumhane, koroner ve genel yoğun bakım üniteleri, kalp damar cerrahisi yoğun bakım ünitesi, yeni doğan yoğun bakım ünitesi ve 19 yataklı diyaliz ünitesi mevcuttur.

Hastanemiz özellikle böbrek nakli, diyaliz, tüp bebek ve kadın doğum ünitesi, kardiyoloji ve anjiyografi ünitesi, kalp damar cerrahisi, genel cerrahi (laparoskopik cerrahi), plastik ve estetik cerrahi, çocuk cerrahisi, beyin sinir cerrahisi, fizik tedavi, çocuk endokrinoloji, gastroenteroloji, endoskopi laboratuvarı, ERCP laboratuvarı ve yoğun bakım birimlerinde verdiği hizmetlerin kalitesiyle ön plana çıkmaktadır.

Hasta memnuniyeti ve güler yüzlü hizmeti ilke edinen Medicana Bahçelievler Hastanesi, deneyimli hekim kadrosuyla multidisipliner tanı ve tedavi yöntemleri ile hizmet vermektedir. Avrupa yakasının merkezinde yer alan hastanemiz, şehir dışı ve yurtdışından gelen hastalara merkezi konumu ile sağlık hizmeti sunmaktadır.

Medicana Bahçelievler Hastanesi Sanal Tur

Medicana Bahçelievler Hastanesi Odalarımız

Medicana Bahçelievler Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 67 adet Standart Oda yer almaktadır. Ferah bir odada, hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, televizyon, internet, gibi hizmetlerimizde yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği, tek kişilik pozisyon alabilir koltuk, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü ve acil ipi de bulunmaktadır.

Medicana Bahçelievler Hastanesi’nin Suit Odaları hasta ve hasta yakınlarının birçok farklı ihtiyacını karşılamak üzere iki bölümden oluşan ‘’ev konforunda oda’’ niteliğinde tasarlanmıştır. Hasta odasında, hasta ve yakınları için ayrıca bir televizyon da yer almaktadır. Yine tüm hijyenik koşulların özenle sağlandığı ve yalnızca 2 adetle sınırlı tutulan odalarımızda hasta yakınları için dinlenebilecekleri bir de koltuk bulunmaktadır. Hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu bulunurken; tuvalet ve banyolarda acil ipi de bulunmaktadır. Odada hastalarımız ve ziyaretçileri için özel VIP çay/kahve set ve ikramları bulunmaktadır.

Medicana Bahçelievler Hastanesi Özellikli Branşlar

Organ Nakli Merkezi ve Nefroloji

Medicana Bahçelievler Hastanemiz kurulduğundan beri güçlü akademik kadrolarımız ile böbrek nakli ve nefroloji alanında yoğun bir şekilde hizmet verilmektedir. Organ naklinin önemi doğrultusunda sadece organ nakli ve nefroloji alanında hizmet veren akademik kadrolarımızın yanı sıra kendisini bu alana adamış onlarca çalışandan oluşan güçlü bir kadro ile hizmet vermekteyiz. Gerçekleştirdiğimiz 1000'in üzerinde böbrek nakli başarı oranımızla, bu alanda gerek ulusal gerekse uluslararası standartların üzerinde hizmet verme çabamız sürmektedir. Sadece böbrek nakli hastalarımız için ayırdığımız özel klinik ve poliklinik alanlarımız ile hastalarımıza izole bir hizmet vermekteyiz.


KVC

Hastanemiz akademik ve uzman kadroları ile her türlü kalp ve damar cerrahisini uluslararası standartlarda gerek açık, gerekse kapalı teknikler ile yapabilmektedir. Kliniğimizde yeni doğan ve pediatrik cerrahi vakaları başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Doğumsal kalp anomalileri ve hastalıkları ile edinilmiş kalp ve damar hastalıkları üzerine uyguladığımız teknikler ve kullandığımız ekipmanlar ile başarı oranımızın, uluslararası standartların üzerinde olması hedeflenmektedir.


Kardiyoloji Merkezi

Öğretim üyeleri ve uzman hekim kadrolarımız ile her türlü kalp ve periferik damar anjiyografileri yapılmakta olup, gerektiğinde aynı seansta, koroner ve periferik damarlara balon yapılabilmekte ve stent takılabilmektedir. Günümüz koşullarında kapalı olarak yapılabilecek tüm kalp-damar ve kalp-kapak girişimleri başarı ile yapılabilmektedir. Kalp yetmezliği, tansiyon problemleri, kolesterol problemi ve akla gelebilecek her türlü kalp hastalığının medikal tedavisi titizlikle yapılmakta olup, hasta takip sistemimiz ile hastalarımız kontrol altında tutulmaktadır.


Karaciğer, Safra Yolları ve Pankreas Cerrahisi (HPB Cerrahi) Birimi

Karaciğer, Pankreas ve Safra Yolları Cerrahisi (Hepato-Pankreato-Bilier, Hepatobiliyer Cerrahi, HPB Cerrahisi); genel cerrahi uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra ağırlıklı olarak karaciğer, safra yolları, safra kesesi ve pankreas cerrahisi alanında eğitim alan ve sonrasında profesyonel uğraş zamanının büyük kısmını bu alanda devam ettiren genel cerrahi uzmanları tarafından hizmet verilen bir branştır. HPB cerrahlarının önemli bir bölümü karaciğer nakli (transplantasyonu) eğitimi alarak aynı zamanda bu alanda çalışmaktadır.

HPB Cerrahisinde tanı ve tedavi uygulamaları; gastroenteroloji-hepatoloji, anestezi, yoğun bakım, radyoloji, girişimsel radyoloji, gastrointestinal endoskopi, patoloji, medikal onkoloji, radyasyon onkolojisi, nükleer tıp, mikrocerrahi/plastik cerrahi, mikrobiyoloji, enfeksiyon hastalıkları bölümleri arasında oluşturulan harmoni ile başarılı seviyelere ulaşabilmektedir. Medicana Sağlık Grubu bu noktadan hareketle İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi ile imzalanan kurumsal sözleşme çerçevesinde, Medicana Bahçelievler Hastanesi bünyesinde görevlendirdiği karaciğer, safra yolları ve pankreas cerrahisi ve karaciğer nakli konusunda uzman olan Prof. Dr. A. Cem İbiş tarafından HPB Cerrahi Birimi'nin kurulmasına karar vermiştir.

Bu birimin hayata geçirilmesi ile karaciğer, safra yolları, safra kesesi ve pankreasın cerrahi hastalıklarının tanı ve tedavisinde “Doğru, Güvenilir ve Üst Düzey Sağlık Hizmetinin Sunulması” amaçlanmaktadır.


Tüp Bebek Kliniği

Tüp Bebek Merkezimiz, deneyimli doktorları ve son teknoloji tıbbi altyapısı ile kaliteli sağlık hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Tüp Bebek Merkezimiz, yardımcı üreme teknikleri alanında son teknoloji ve tedavi yöntemlerini kullanmaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz deneyimli kadın doğum uzmanı ekibi, androloji (erkek kısırlığı) uzmanları, embriyologlar, biyologlar ve hemşirelerden oluşmaktadır.


Gastroentereloji

Medicana Bahçelievler Hastanemiz gastroenteroloji alanında akademik kadro ile hizmet vermektedir. Değişmeyen güçlü kadromuz ile her yıl yapılan binlerce endoskopik ve kolonoskopik işlemin yanı sıra, safra yolu taşlarına yönelik yapılan ERCP Tekniği uzman hekim eşliğinde uygulanabilmektedir. Gastroenteroloji birimimizde kurulmuş olan hasta takip sistemi ile hastaların aylar sonra yapılacak işlemleri ve tetkikleri aylar öncesinde planlanarak, gerekli randevuları ayarlanmaktadır. Pankreas kanserleri sebebi ile oluşan tıkanıklıklarda farklı özelliklerde stentler kullanılarak, hastalarımızın yaşam kalitesini arttırmak için gereken her türlü bilimsel işlemin uygulanması amaçlanmaktadır.


Plastik Cerrahi

Güçlü plastik ve estetik cerrahi kadromuz ile hem estetik cerrahisi hem de rekonstrüktif cerrahide hasta memnuniyeti temelinde her türlü cerrahi operasyon ve diğer medikal estetik yöntemleri kullanılmaktadır. Hastanemizde geniş kadrosu ile plastik ve estetik cerrahi; rinoplasti (burun estetiği), yüz germe, karın germe, meme büyültme, meme küçültme, meme dikleştirme, kalça estetiği, dolgu, botoks ve benzeri tüm işlemlerde hizmet vermektedir.


Üroloji

Hastanemiz üroloji ekibi, akademik kadrolardan oluşmakta ve İstanbul Avrupa yakasının güçlü üroloji ekiplerinden biri olmayı amaçlamaktadır. Hastanemizde gerek açık gerek kapalı olmak üzere tüm ürolojik operasyonlar gerçekleştirilmektedir. Tüm böbrek ve ürolojik kanser ameliyatları uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır. Prostat hastalıkları ne kadar büyük olduğuna bakılmaksızın, HOLEP Yöntemi ile başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir. Hastanemizde dünyada sayılı merkezde yer alan ESWL (Taş Kırma) Sistemi bulunmakta olup, ağrısız bir şekilde hastalarımızın böbrek taşlarının tedavi edilmesi hedeflenmektedir. Belirli böbrek taşlarında gerektiğinde kapalı yöntem lazer ile de böbrek taşlarının temizlenmesi amaçlanmaktadır.


Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarımız,  kadın hatalıkları ile alakalı tüm cerrahi işlemleri başarı ile uygulamaktadır. Hastanemizde kadın hastalıklarını ilgilendiren tüm kanser türlerine karşı ameliyatlar yapılmaktadır. Uzman hekimlerimiz tarafından gebe takibi yapılmakta olup, gebe takip sonrası doğumhane, bebek bakım odası ve yeni doğan yoğun bakımı  ile gebelerin doğum ve sezaryenlerinde görev alınmaktadır. Doğum sonrası düşük ağırlıklı bebeklerin takibi akademik pediatri kadromuz tarafından sağlanmaktadır.


Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Hastanemiz çocuk sağlığı branşında akademik kadro ile hizmet vermeyi öncelikli olarak hedeflemektedir. İlgili branşta çocuk sağlığının koruması ve hasta çocukların tedavi edilmesi amaçlanmaktadır. Bu sebeple aile eğitimleri ve çocuk ile iletişim gerekli görülmektedir. Hasta çocukların tedavisinde her türlü radyolojik ve laboratuvar imkânları kullanılarak, tanı koymak ve tedavi etmek önceliklerimizden biri olup, bu bağlamda kurulan yeni doğan yoğun bakım ünitesi ve çocuk polikliniği ile 24 saat kesintisiz hizmet verilmektedir.


Genel Cerrahi

Genel cerrahi branşımızda görevli hekimlerimiz, açık ve kapalı ameliyatları 7 gün 24 saat boyunca yapabilmektedir. Lokal anestezi ile yapılan ufak girişimler ve iç organları ilgilendiren tüm cerrahi işlemler hasta için uygun olan teknikler ile yapılmaktadır. Hastanemiz de cerrahi polikliniği 24 saat boyunca sürdürülmekte olduğundan, ameliyathane uzman kadromuz da 24 saat boyunca ameliyathanede hazır beklemektedir. Laparoskopik cerrahide kullandığımız teknoloji ve başarı oranı uluslararası standartlarda sürdürülmektedir.


Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi branşımız, uluslararası savaş yaralılarının cerrahi tedavilerini üstlenen ve yüksek sayıda cerrahi müdahale yapan uzman kadrodan oluşmaktadır. Travma sonrası oluşan kırık, çıkık ve yaralanmalar ile doğumsal ya da kazanılmış ortopedik sorunlara çözüm üretmeyi hedef edinen uzman ekibimiz, güncel yenilikleri ve yeni tedavi yaklaşımlarını takip etmektedir.


Beyin Sinir ve Omurga Cerrahi

Beyin ve sinir cerrahisi son derece özel bir alandır. Bu alanda yaşanabilecek tıbbi sorunlar kişinin hayatını direkt ve hızla etkileyebilmektedir. Bu nedenle beyin ve sinir cerrahisini ilgilendirebilecek rahatsızlıkların, nöroloji uzmanlarımızın  desteği ile tanınması ve tedavi edilmesi için, ileri teknoloji radyoloji tetkikleri kullanılmaktadır. Beyin ve omurga ameliyatları da ileri teknoloji ile kapalı olarak yapılabilmektedir. Hastanemizde navigasyon, radyo frekans ve lazer gibi birçok teknik kullanılarak hastalarımızın tedavisi mümkün olduğunca minimal invaziv yöntemlerle yapılmaktadır.


Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Fizik tedavi branşında uzman hekimlerimiz ile fizik tedavi ünitemizde, yetişkinlere ve çocuklara fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulanabilmektedir. Çocukların doğumsal rahatsızlıklarında fiziksel rehabilitasyon ve yüksek iletişimli tedavi programıyla uyumu arttırmak temel ilkelerimizdendir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon birimimiz multidisipliner yaklaşım ile hastalarına yaklaşmak adına, beyin ve sinir cerrahisi, nöroloji ve ortopedi ile entegre olarak çalışmaktadır.


Hemodiyaliz

19 yataklı diyaliz ünitemiz, diyaliz hekimleri ve uzmanları eşliğinde haftanın her günü hizmet vermektedir. Yalnızca standart diyaliz seansları değil; gerekli görüldüğünde gece, hafta sonu ya da resmi tatillerde de diyaliz çalışanları ve hekimleri ile beraber diyaliz hizmeti verilmektedir. Ünitemizde hastalara yalnızca diyaliz hizmeti sunmak değil, onların hayat biçimlerine destek olmak hedeflenmektedir. Nakil olabilecek hastaların eğitimleri ve organ nakli birimi ile iletişimleri canlı tutulmaktadır.


Havacılık Tıp Merkezi

Medicana Bahçelievler Hastanemizde bulunan Havacılık Tıp Merkezimiz, 07.02.2014 tarihinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yetkilendirilmiş olup, bu tarihten beri faal olarak hizmet vermektedir. Havacılık Tıp Merkezi alanlarında uzman 2 hekim, 1 koordinatör ve 1 hasta danışmanı eşliğinde yürütülmektedir. Havacılık Tıp Merkezinde görevli hekimlerimiz, Avrupa ve Amerika havacılık otoriteleri gibi uluslararası sivil havacılık otoritelerinin yanı sıra Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün genelge, talimat ve sağlık gerekliliklerini yakinen takip etmektedir. Merkezimiz yalnızca pilot ve kabin memurlarına değil; hava trafik kontrolörü, uçuş harekat uzmanı, uçak bakım ekipleri ve benzeri alanda çalışanların, havacılık yönetimi, havacılık ulaştırma gibi yer ve ofis ortamında çalışan diğer tüm havacılık personeline hizmet vermektedir.


EEG-EMG

EEG, beyinde bulunan sinir hücrelerine ait elektriksel faaliyetlerin, saç derisine yapıştırılan elektrotlar sayesinde algılanması ve bilgisayarlar ile voltajının yükseltilerek kaydedilmesidir. EEG, kişiye rahatsızlık vermeyen basit bir testtir. Ortalama 10-15 dakika içinde tamamlanır. Merkezî sinir sisteminin ilerleyici olan veya olmayan hastalıklarında araştırma yöntemi olarak EEG kullanılmaktadır. Hastanemiz uzman kadrosu ile EEG'den yararlanarak beyin ve merkezi sinir sisteminin rahatsızlıklarını tespit edebilmektedir.

EMG testi iki bölümden oluşmaktadır. Bu test ile hem kasın hem de kaslara gelen sinirin ve ilgili sinir ile kas lifleri arasındaki bileşke bölgelerin işleyişi hakkında bilgi sahibi olunmaktadır. Testler ortalama 20 ila 30 dakika sürmektedir. Bu test sayesinde uzmanlarımız vücudunuzun herhangi bir yerinde bulunan sinirlerde harabiyet olup olmadığını tespit ederek, gereken tedaviyi almanızda sizlere yardımcı olmaktadır.


Yoğun Bakım Hizmetleri

Hastanemiz Genel Yoğunbakım ünitemizde 4’ü genel yoğun bakım yatağı, 4’ü ise koroner yoğun bakım yatağı olmak üzere 8 yatak, KVC Yoğunbakım ünitemizde 6 yatak, Yenidoğan Yoğun bakım ünitemizde ise 6 küvez ile hizmet vermektedir. Yoğun bakım ünitelerimiz hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahiptir.


Çok Fonksiyonlu Acil Servis

Medicana Bahçelievler Hastanesi’nin Acil Servisi’nde 7 gün 24 saat boyunca hizmetler, ayaktan ve yatan hastalarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve 9 yataktan oluşan gözlem odaları yer almaktadır. Bunun yanı sıra erken müdahale gerektiren durumlar için acil servisimiz, ameliyathanenin üst katında konumlandırılmıştır.


Klinik Laboratuvarlar

Gelişmiş ülkelerde örneklerini gördüğümüz tıbbi uygulamalarda, yetenek ve olanakları artmış laboratuvar, bilgili ve gelişmeleri en iyi takip eden klinisyen ve bilinçli hasta ile oluşturduğu dinamik hizmet üçgeni sayesinde, kaliteli, anlamlı ve olabildiğince maliyet-etkin bir sağlık hizmeti verilmektedir.

Medicana Bahçelievler Hastanesi’nin klinik laboratuvarları söz konusu hizmet üçgeni içerisinde, kendi üzerine düşen görevin bilincindedir. Yüksek standartları elde etmek ve kaliteli hizmet düzeyini artırmak üzere hastane laboratuvarı gerek iç kalite gerekse dış kalite kontrol programları dahilinde yer alan kalite belirteçleri doğrultusunda günlük, haftalık ve aylık olarak izlenmektedir.

Bu çalışma süreçleri klinik laboratuvarın ölçüm doğruluğunu ve aynı zamanda analiz öncesi ve sonrası süreçleri takip etmeyi sağlamaktadır. Laboratuvar çalışanlarının ve laboratuvardan hizmet alan diğer personelin eğitimleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Eğitimi, deneyimi, dinamik ruhu, ekip çalışmasına inancı, insan haklarına saygılı ve hoşgörülü elemanları ile klinik laboratuvarlar, 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

• Biyokimya Laboratuvarı

• Mikrobiyoloji Laboratuvarı


Beslenme ve Diyet

Beslenme ve diyet uzman ekibi ile, kişiye doğru beslenme alışkanlığı kazandırılarak kalıcı bir değişim sağlanması amaçlanmaktadır. Kişinin sağlıklı kiloda kalabilmesi öncelikli hedeflerden biri olmaktadır. Hastaların yalnızca kilo vermesi değil, konuyla ilgili mentalitelerinin de değiştirilmesi hedeflenmektedir. Bu bağlamda alanında uzman ekiplerimiz tarafından, beslenme ve diyet hizmeti sunulmaktadır.

Medicana Bahçelievler Hastanesine Nasıl Gidilir

Özel araç ile ulaşım: D100 otobanı üzerinden düz gelirken Bahçelievler / Haznedar tabelasından sağa giriniz. Çalışlar Caddesinden düz devam ederken sol tarafta hastanemizi göreceksiniz.
Toplu taşıma ile: Metrobüs ile Bakırköy – İncirli durağında indikten sonra Haznedar güzergahından geçen minibüsler ile yaklaşık 10 dakika sonra ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araç ile; Merter yolunu takip ediniz. Haznedar tabelasından sağa girdiğinizde 2 kilometre düz devam ettikten sonra sağ tarafta hastanemizi göreceksiniz.
Toplu Taşıma ile: Esenler – Bakırköy hattı 98G ile Haznedar durağında indiğinizde 100 metre ileride sağ tarafta bulunan hastanemize ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel araç ile: Bahçelievler tabelasından girdikten sonra Haznedar tabelasını takip ederek hastanemize ulaşım sağlayabilirsiniz.
Toplu taşıma ile; Metrobüs ile Bakırköy – İncirli durağında indikten sonra Haznedar güzergahından geçen minibüsler ile yaklaşık 10 dakika sonra ulaşım sağlayabilirsiniz

Özel araç ile; Bakırköy - Aksaray çıkışına girdikten sonra E-5 yönünde devam ediniz. D100 Güney Yanyolu üzerinde Bahçelievler – Güngören yönündeki rampaya doğru sağa dönünüz. İncirli Kavşağına girdikten sonra Çınarlı Sokak yönünde sola dönünüz. 300 metre sonra Eski Londra Asfaltı Caddesi yoluna girmek için sağa dönünüz. Bakırköy – Çevreyolu çıkışına girdikten 200 metre sonra Medicana Bahçelievler Hastanesini göreceksiniz.
Toplu Taşıma ile: HAVAŞ otobüsleri ile Yenibosna durağında indikten sonra Metro ulaşımı ile İncirli durağına gidiniz. Haznedar güzergâhından geçen minibüsler ile yaklaşık 10 dakika sonra ulaşım sağlayabilirsiniz.

Medicana Bahçelievler Hastanesi Sunulan Hizmetler

Diyetisyeninizin onayladığı bir program çerçevesinde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisimiz mevcuttur.

Kahvaltı: 07.00 - 08.00 Öğle yemeği: 12.00 - 13.00 Akşam yemeği: 17.00 - 18.00

Hastanemize +90 (212) 449 14 49 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Hastanızın kaldığı oda numarasını biliyorsanız oda numarasının başına 5 ekleyerek ulaşabilirsiniz. Hastanızın kaldığı oda numarasını bilmediğiniz durumlarda hastanemiz santrali size yardımcı olacaktır.

Hastanemiz önünde vale hizmeti veren görevliler bulunmaktadır.

Hastanemiz 1. Katında yer alan Happy Cook, hem kafe hem yemek hizmeti vermektedir.

Özel Araç ile; Acity AVM önüne kadar ilerleyiniz. Ümitköy yol ayrımından sağa dönüp ilerleyiniz. Mustafa Kemal-Söğütözü levhalı köprüden sola dönünüz. İcra Müdürlüğü’nün önünden sağa dönünüz. Yaklaşık 1 km. düz ilerleyiniz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Hastanemizde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış 1 adet ibadethane bulunuyor.

Hastane giriş kapısı yakınlarında Garanti BBVA, QNB Finansbank, TEB, Akbank, Vakıfbank ve Türkiye Finans Bankası ATM’leri bulunmaktadır.

Medicana Bahçelievler Hastanesi Medikal Teknolojiler

Medicana Bahçelievler Hastanesi'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:


1.5 Tesla MR
1.5 Tesla MR

1.5 Tesla MR görüntüleme, vücudun iç organlarının ayrıntılı resimlerinin çekilmesi için radyo dalgalarının kullanıldığı teknolojik bir testtir. Bu test ile göğüs, karın, beyin, akciğer, diz, kalp ve pelvis gibi birçok bölgede var olan hastalıklar tespit edilebilmektedir.


Tüm Vücut MR
Tüm Vücut MR

Kanser riski veya endişesi taşıyan ve bu konuda rutin check-up yaptıran bireylere yönelik olarak sunulan Tüm Vücut MR taraması, ileri düzey bir tamamlayıcı check-up modelidir. Beyin ve boyun dahil olmak üzere tüm vücut, tek bir seansta görüntülenir. Tüm Vücut MR taraması, hastalık belirtileri ortaya çıkmadan ve tümör yayılmadan önce bilgi sağlamayı amaçlar. Ayrıca, ailesel tümör riski taşıyan bireyler de bu incelemeyi yaptırabilir.


DSA Dijital Anjiyografi
DSA Dijital Anjiyografi

DSA (Dijital Anjiyografi), vücuttaki tüm damarların detaylı bir şekilde görüntülenmesi için kullanılır. Bu sayede elde edilen görüntülerle damardaki hastalıkların tanısı konulabilir. Beyin, karın bölgesi, cilt, kol ve bacaklar gibi vücudun farklı bölgelerindeki damarlardaki darlık, malformasyon, fistül gibi hastalıkların tespitinde bu yöntem kullanılabilmektedir.


HoLEP
HoLEP

HoLEP, idrar kanalından girilerek holmium lazer kullanılan bir prostat ameliyatı yöntemidir. Kapalı bir şekilde gerçekleştirilmesine rağmen, açık prostat ameliyatına benzer bir metotla prostatın tamamı alınır. Genellikle ameliyat sırasında spinal anestezi yeterli olabilmektedir. HoLEP yöntemi, prostat hastalıklarının tedavisinde kullanılarak iyi huylu prostat büyümesinin de tedavi edilmesini sağlar.


Ultrasonografi
Ultrasonografi (USG)

Ultrasonografi (US), ses dalgaları kullanarak görüntü elde etmeyi sağlayan bir yöntemdir. Birçok hastalığın tanısı, ultrason cihazı kullanılarak konulmaktadır. Radyasyon riski ve yan etkisi olmayan bu cihaz, hastada herhangi bir ağrıya neden olmamaktadır. Ultrasonografi, radyasyon içermediği için hasta, çekim nedeniyle gereksiz radyasyon maruziyeti yaşamamaktadır.


Bilgisayarlı Tomografi (BT)
Bilgisayarlı Tomografi (BT)

Vücut içerisindeki kısımların ayrıntılı olarak resimlerinin veya taramalarının oluşturulmasında kullanılan özel röntgen ışınına sahip bir görüntüleme yöntemidir. Çekilen röntgen görüntüleri birleştirilerek damar, kemik ve yumuşak doku kesit görüntüleri oluşturulur.


Röntgen
Röntgen

Vücut içerisinin ışınlar ile görselleştirilmesi röntgen sistemi ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile vücudumuzda bulunan kemik ve dokular görüntülenebilmektedir. Birçok hastalığın teşhis edilmesi ve tedavi süreçlerinin planlamasında rol oynar.


Mamografi
Mamografi

Meme hastalıklarında tarama ve teşhis için kullanılan mamografi ile düşük doz ışın kullanılarak radyolojik bir görüntüleme yapılmaktadır. Özellikle meme kanserinin erken teşhisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutunuz 20 mb'dan büyükse linkten gönderebilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

İlerlemek istiyorsanız lütfen bu kutuyu işaretleyin.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

E-RANDEVU