Medicana Çamlıca Hastanesi Hakkında

Medicana Çamlıca Hastanesi, İstanbul Anadolu Yakası’nın referans sağlık merkezi olma hedefiyle 1999 yılında kurulmuştur. Kardiyoloji, Gastroenteroloji, Hemodiyaliz, Nefroloji, Kornea Nakli, Tüp Bebek ve Üreme Sağlığı, Ortopedi ve Travmatoloji, El Cerrahisi ve Mikrocerrahi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Ünitesi, Göğüs Cerrahisi (Akciğer Kanserleri Tanı ve Tedavi Kliniği), Medikal Onkoloji, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları, Plastik, Rekonstüktif ve Estetik Cerrahi, Göz Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi, Neonatoloji, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) gibi özel branşlarda verdiği hizmetlerle ön plana çıkmıştır.

Medicana Çamlıca Hastanesi, 9.300 metrekare kapalı alanda 113 yatak, 7 ameliyathane, 35 yoğun bakım yatağı ve 100 araçlık otopark kapasitesiyle hizmet hastalarına vermektedir.

Medicana Çamlıca Hastanesi Acil Servisi’nde tüm hizmetler, acil müdahale ve ayaktan acil müdahale ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Acil operasyon gerektiren durumlar için ameliyathanelerle aynı katta konumlanmış Acil Servis’te, 2 adet çocuk, 2 adet cerrahi müdahale, 1 adet canlandırma (CPR) olmak üzere toplam 12 adet yatak bulunmaktadır.

Yoğun Bakım Hizmetleri’nde multidisipliner yaklaşımı ve hasta odaklı hizmet ilkesi ile her daim koşulsuz sağlık hizmeti sunan Medicana Çamlıca Hastanesi, toplam 35 yoğun bakım yatak kapasitesiyle hizmet vermektedir. Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği alanlar da mevcuttur.

Uluslararası Hasta Merkezi’nde yurt dışından gelen hastalara da 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunan Medicana Çamlıca Hastanesi’nde farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak İngilizce, Arapça, Rusça olmak ihtiyaç halinde tüm dillerde hizmet veren bölümde; yurtdışından gelen hastaların, hastane içindeki tüm süreçlerinde, kendilerini evlerinde hissetmeleri sağlanıyor.

Bölgede bulunan anlaşmalı oteller ve TÜRSAB güvencesinde anlaşmalı olduğu ulaşım karşılama ve konaklama hizmetleri arasında Progo Travel, Crowne Plaza Orel, Hilton Garden Inn Otel, Mercure Otel, Grand Eyüpoğlu Otel, City Loft, Flora Suits yer almaktadır.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen sağlık turizmi belgesine sahip olan Medicana Çamlıca Hastanesi; Rusya, Azerbaycan, Türkmenistan, Gürcistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Ukrayna, Romanya, Kosova, Almanya, İrlanda, İsviçre, İtalya, Libya, Tunus, Irak, Filistin, Katar, Avustralya, Somali, Etiopya gibi ülkelerden hasta ağırlamaktadır.

Medicana Çamlıca Hastanesi Sanal Tur

Medicana Çamlıca Hastanesi Odalarımız

Medicana Çamlıca Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere 56 adet standart oda bulunmaktadır. Modern tasarımı ile dikkat çeken ferah odalar, hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap vermek üzere hazırlanmıştır. Minibar, televizyon, internet, özel kasa ve gazete servisi gibi hizmetlerin yer aldığı odalarda, hasta yakınlarının da dinlenebileceği, bir adet iki kişilik koltuk, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarında hemşire çağrı sistemi bulunmaktadır.

Medicana Çamlıca Hastanesi’nde 3 adet yarı süit oda bulunmaktadır.

Medicana Çamlıca Hastanesi’nin süit odaları hasta ve hasta yakınlarının tüm ihtiyaçları düşünülerek iki bölüm olarak tasarlanmış süit odalar ‘’ev konforu’’ özelliğini yansıtmaktadır. Özel olarak tasarlanan odalarda misafirler için ayrı bir oda da bulunmaktadır. Hasta odasında, hasta ve yakınları için ayrıca bir televizyon da yer almaktadır. Yine tüm hijyenik koşulların özenle sağlandığı 5 adet suit odada hasta yakınları için ayrı bir banyo ve dinlenebilecekleri bir de koltuk bulunmaktadır. Hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu bulunurken; tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı ve hemşire çağrı sistemi bulunmaktadır.

Medicana Çamlıca Hastanesi Özellikli Branşlar

Medicana Çamlıca Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda uzman sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulundurmaktadır. Hastane bünyesinde bulunan dahili, cerrahi branşlarının yanı sıra kapsamlı hizmet sunan tanı üniteleri ve klinik laboratuvarlar yer almaktadır. Özellikli branşları arasında;

Özellikli Dahili Branşlar

 • Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları
 • Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon (FTR)
 • Gastroenteroloji
 • Hematoloji
 • Kardiyoloji
 • Nefroloji
 • Nöroloji

Özellikli Cerrahi Branşlar

  • Çocuk Cerrahisi
  • Göğüs Cerrahisi
  • Göz Hastalıkları
  • Kulak Burun Boğaz (KBB)
  • Nöroşirürji (Beyin ve Sinir Cerrahi)
  • Ortopedi ve Travmatoloji
  • Plastik, Rekonstüktif ve Estetik Cerrahi
  • Üroloji

Özellikli Üniteler

  • Kornea Nakli 
  • Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT)
  • Havacılık Tıp Merkezi
  • Hemodiyaliz
  • Endoskopi (Gastroskopi, Kolonoskopi, Duodenoskopi, Bronkoskopi)
  • EEG, EMG
  • Check-Up Merkezi
  • Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi 
  • Neonatoloji / Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi
  • Saç Ekimi


Kornea Nakli Merkezi

Organ bağışı ve naklini destekleyen ve bu alanda birçok öncü adım atmış olan Medicana Çamlıca Hastanesi çeşitli hastalıklar sonucu bozulmuş olan kornea nedeniyle; skar, ödem veya başka nedenlerle oluşan hasar sonucunda bulanık görme veya görme kaybı yaşayan hastalara kornea nakli konusunda uzman hekim kadrosu ve nakil sonrası hasta bakımı konusunda uzman sağlık personeli ile uluslararası standartlarda hizmet vermekte, yerli ve yabancı hastalara kaliteli bir hayat için kornea nakli şansı sunmaktadır.

Kardiyoloji

Medicana Çamlıca Hastanesi Kardiyoloji branşında dünya standartlarında başarıyı yakalayan, alanında uzman kadrosu ile öne çıkmaktadır ve hastalarına 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet sunmaktadır.

Hematoloji

Medicana Çamlıca Hastanesi Hematoloji branşında uzman hekim kadrosu, hematoloji laboratuvarı ve deneyimli ekibi ile kan kanseri, lösemi, lenfoma gibi hastalıkların tanı ve tedavisinde güncel tıbbi yaklaşımı ile hizmet verilmektedir.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi / Medikal Estetik

Medicana Çamlıca Hastanesi, sosyal yaşamda sağlık ve mutluluğu artırmak amaçlayan Medikal Estetik ve Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi branşında güncel medikal ve cerrahi uygulamaları ile hastalarına yenilenme imkanı sunmaktadır.

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) 

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp, kuşaktan kuşağa aktarılan inançlar, değerler ve toplumun sahip olduğu kültürün diğer öğelerinden hareketle ulaşılacak bilgilerin hastalıkların tedavisinde kullanılmasıdır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ‘nün sağlık tanımına göre: sağlık, yalnızca hastalık ve sakatlığın olmayışı değil, ruhen, bedenen ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir. Bu tanımlama sağlığı çok boyutlu olarak ele alınması gereken bir kavram olduğunu vurgulamaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından “Geleneksel ve tamamlayıcı tıp (GETAT)” ‘fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunma, bunlara tanı koyma, iyileştirme veya tedavi etmenin yanında sağlığın iyi sürdürülmesinde de kullanılan, farklı kültürlere özgü teori, inanç ve tecrübelere dayalı, izahı yapılabilen veya yapılamayan bilgi, beceri ve uygulamaların bütünüdür. Batı tıbbını destekleyici ve tamamlayıcı yöntemlerdir.’ olarak tanımlanmaktadır. Tanımdan da anlaşılacağı üzere ‘alternatif’ değil, ‘geleneksel’ ve ‘tamamlayıcı’ tedavilerdir.

Neonatoloji / Yenidoğan Yoğun Bakım (NICU)

Yenidoğan bebeklerde görülmesi muhtemel sorunlara doğru ve hızlı şekilde müdahale edilebilmesi, yaşama şanslarının artırılması ve tedavi süresince başarı oranının yükseltilebilmesi için kullanılan donanımlı ünitelere yenidoğan yoğun bakım ünitesi denir. Yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde, bebeğin tedavi ve bakım uygulamalarının yapılması için gerekli tüm teknolojik ekipmanların bulunur. Yenidoğan bebek, alanında uzman sağlık çalışanları tarafından devamlı gözetim altındadır. Yenidoğan yoğun bakım ünitesi erken doğum, çoğul gebelik, doğumsal anomaliler, doğumdan önce mekonyum yutmuş bebek, zor doğum nedeniyle beyin ve diğer organ hasarı riski taşıyan bebeklerle; diabetik anne bebekleri, sarılık, enfeksiyon vb. gibi sık görülen durumlarda ileri seviyede tıbbî ve cerrahî hizmetleri sunan bir ünitedir.

Havacılık Tıp Merkezi

Medicana Çamlıca Havacılık Tıp Merkezi (AMC), uçuş hekimlerinden oluşan sağlık kurulu ile havacı ve uçucu tüm personele yetkili merkez olarak sağlık raporları verilebilmektedir.


Medicana Çamlıca Hastanesine Nasıl Gidilir

METRO
İstanbul Otogar’dan M1 Yenikapı Metro hattına binilerek Yenikapı durağında inilir, Marmaray Metro hattına geçiş yapılır. Marmaray Üsküdar istasyonunda Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçiş yapılır, Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür.

Harem Otogar’dan taksi (yaklaşık 15-20 TL) veya minibüs (yaklaşık 3-4 TL) ile Üsküdar’a geçilir, Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçiş yapılır, Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür. Anadolu veya Avrupa yakasından Metrobüs hattı kullanılarak Altunizade durağında inilir, yaklaşık 50 mt yürünür, Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçilir Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür.

Anadolu veya Avrupa yakasından Marmaray kullanılarak Üsküdar istasyonuna geçilir, Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçiş yapılır, Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür.

İETT Otobüs

Harem Otogar’dan taksi (yaklaşık 15 TL) veya minibüs (yaklaşık 5 TL) ile Üsküdar’a geçilir, Üsküdar (merkez) Ümraniye istikametine giden; 320 – 9ÜD otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Kadıköy (merkez) yönünden Ümraniye istikametine giden; 14B - 14ES - 14DK numaralı otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Üsküdar (merkez) yönünden Ümraniye istikametine giden; 320 – 9ÜD otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Avrupa yakasından Metrobüs ile Mecidiyeköy durağında inilir, yaklaşık 75 mt yürünür, Mecidiyeköy İETT durağından 522 numaralı otobüs hattı ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Anadolu veya Avrupa yakasından Metrobüs ile Altunizade durağında inilir; Millet Bahçesi durağına yaklaşık 100 mt yürünür 522 - 320 - 9ÜD otobüs hatları kullanılarak Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Minibüs

Üsküdar (merkez) yönünden Ümraniye istikametine giden; minibüslere binilir Medicana Çamlıca Hastanesi karşısında inilir. (yaklaşık 5 TL)

Taksi

Üsküdar iskelesinden direkt yaklaşık 20-25 dk’lık bir taksi (yaklaşık 35-40 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir. Kadköy iskelesinden direkt yaklaşık 30-35 dk’lık bir taksi (yaklaşık 55-60 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Bostancı iskelesinden direkt yaklaşık 35-45 dk’lık bir taksi (yaklaşık 65-75 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Harem Otogar’ından direkt yaklaşık 25-35 dk’lık bir taksi (yaklaşık 45-60 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Esenler Otogar’ından direkt yaklaşık 40-45 dk’lık bir taksi (yaklaşık 95-105 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt yaklaşık 40-45 dk’lık bir taksi (yaklaşık 165-175 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

İstanbul Havalimanı’ndan yaklaşık 45-55 dk’lık bir taksi (yaklaşık 185-200 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

İstanbul Havalimanı

İETT Otobüs

İstanbul Havalimanı’ndan yaklaşık 30-45 dk aralıkla hareket eden H-2 sefer numaralı İSTANBUL HAVALİMANI - MECİDİYEKÖY otobüsüne binilir, Mecidiyeköy Metrobüs durağında inilir. Metrobüs hattına aktarma yapılarak Altunizade durağında inilir, yaklaşık 50 mt yürünür, Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçilir, Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür.

İstanbul Havalimanı’ndan yaklaşık 30-45 dk aralıkla hareket eden H-2 sefer numaralı İSTANBUL HAVALİMANI - MECİDİYEKÖY otobüsüne binilir, Mecidiyeköy Metrobüs durağında inilir. Mecidiyeköy İETT durağından 522 numaralı ALEMDAĞ – MECİDİYEKÖY otobüs hattı ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

HVİST-9 sefer numaralı HAVAİST Kadıköy-Tepeüstü (yaklaşık 32-35 TL) otobüsüne binilir, Acıbadem Metro / Tepeüstü veya Kadıköy duraklarında inilir. Taksi (yaklaşık 25-75 TL) veya minibüs (yaklaşık 5 TL) ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 20-30 mt yürünür.

HVİST-20 sefer numaralı HAVAİST Kadıköy-Tepeüstü (yaklaşık 32-35 TL) otobüsüne binilir, Tepeüstü durağında inilir. Taksi (yaklaşık 55 TL) veya minibüs (yaklaşık 5 TL) ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 20-30 mt yürünür.

İstanbul Havalimanı’ndan yaklaşık 40-45 dk’lık bir taksi (yaklaşık 185-200 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

İETT Otobüs

Sabiha Gökçen Havalimanından HAVABUS otobüsleri ile (kişi başı 14-18 TL) veya İETT E10 - E11 sefer sayılı otobüs hatları ile Göztepe Köprüsü durağında inilir, 14ES - 14DK – 14B otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Sabiha Gökçen Havalimanından HAVABUS otobüsleri ile (kişi başı 14-18 TL) veya İETT E10 - E11 sefer sayılı otobüs hatları ile Göztepe Köprüsü durağında inilir, 15-20 dk sürecek bir taksi (yaklaşık 35-40 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt yaklaşık 40-45 dk’lık bir taksi (yaklaşık 165-175 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

ÜSKÜDAR HATTI

Üsküdar iskelesinden yaklaşık 20-25 dk’lık bir taksi (yaklaşık 35-40 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Eminönü – Üsküdar Hattı

Eminönü – Üsküdar vapur hattı ile Üsküdar’a geçiş yapılır Üsküdar İETT durağından; 320 – 9ÜD otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Eminönü – Üsküdar vapur hattı ile Üsküdar’a geçiş yapılır; Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçiş yapılır, Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür.

Beşiktaş – Üsküdar motor veya vapur hattı ile Üsküdar’a geçiş yapılır, Üsküdar (merkez) yönünden Ümraniye istikametine giden; minibüslere binilir Medicana Çamlıca Hastanesi karşısında inilir. (yaklaşık 5 TL)

Beşiktaş – Üsküdar Hattı

Beşiktaş – Üsküdar motor veya vapur hattı ile Üsküdar’a geçiş yapılır Üsküdar İETT durağından; 320 – 9ÜD otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Beşiktaş – Üsküdar motor veya vapur hattı ile Üsküdar’a geçiş yapılır Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçiş yapılır, Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür.

Beşiktaş – Üsküdar motor veya vapur hattı ile Üsküdar’a geçiş yapılır, Üsküdar (merkez) yönünden Ümraniye istikametine giden; minibüslere binilir Medicana Çamlıca Hastanesi karşısında inilir. (yaklaşık 5 TL)

KADIKÖY HATTI

Kadköy iskelesinden yaklaşık 30-35 dk’lık bir taksi (yaklaşık 55-60 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Beşiktaş – Kadıköy Hattı

Beşiktaş – Kadıköy vapur hattı ile Kadıköy’e geçiş yapılır Kadıköy İETT durağından; 14B - 14ES - 14DK otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Eminönü – Kadıköy Hattı

Eminönü – Kadıköy vapur hattı ile Kadıköy’e geçiş yapılır Kadıköy İETT durağından; 14B - 14ES - 14DK otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

BOSTANCI HATTI

Bostancı iskelesinden direkt yaklaşık 35-45 dk’lık bir taksi (yaklaşık 65-75 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir. Bostancı Deniz Otobüsü iskelesinden Kadıköy istikametine giden 16 - 16D - 4 nolu otobüslerle Kadıköy’e geçiş yapılır Kadıköy İETT durağından; 14B - 14ES - 14DK otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

AVRUPA YAKASINDAN GELİŞ

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden (Boğaziçi Köprüsü) geçildikten sonra sağ tarafta üçüncü çıkış olan “Sancaktepe / Çekmeköy / Çamlıca / Şile” sapağından girilir. Köprü üstüne çıkıldığında sol şeritte kalınarak “FSM Köprüsü / Ümraniye / Şile” sapağından devam edilir. Vecdi Diker Tüneli geçildikten sonra sağda ilk çıkış olan “Ümraniye / Bulgurlu / Çamlıca / Göztepe” sapağından girilir. En sağ şeritte “Ümraniye / Bulgurlu” sapağından girilir. Sol şeritte kalınarak “Ümraniye / Çamlık” istikametinde ışıklar geçilir. Bir sonraki ışıklar geçildikten 50 mt sonra solda hastane otoparkına geçiş sağlayan yol ayrımı bulunmaktadır.

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’nden geçildikten sonra sağ tarafta üçüncü çıkış olan “Çamlıca / Ümraniye / Üsküdar” sapağından girilir. Köprü üstüne çıkıldığında sol şeritte kalınarak “15 Temmuz Şehitler Köprüsü / Çamlıca / Üsküdar” istikametinde devam edilir. Tantavi Tüneli geçildikten sonra sağda ilk çıkış olan “Çamlıca / Yavuztürk / Bulgurlu / Göztepe” sapağından girilir. En sağ şeritte kalınarak göbeğe girmeden “Ümraniye / Yavuztürk” sapağından girilir. Yaklaşık 200 mt sonra tünel geçildikten sonra en sol şeritte kalınarak “Ümraniye / Çamlık” istikametinde ışıklar geçilir. Bir sonraki ışıklar geçildikten 50 mt sonra solda hastane otoparkına geçiş sağlayan yol ayrımı bulunmaktadır.

Yavuz Sultan Selim (YSS) Köprüsü’nden geçildikten sonra “Çekmeköy / FSM Köprüsü / Kadıköy” istikametinde devam edilir. “Ümraniye / Ataşehir / Kadıköy / Ankara” sapağından girilir. “15 Temmuz Şehitler Köprüsü / Çamlıca / Üsküdar” istikametinde devam edilir. Tantavi Tüneli geçildikten sonra sağda ilk çıkış olan “Çamlıca / Yavuztürk / Bulgurlu / Göztepe” sapağından girilir. En sağ şeritte kalınarak göbeğe girmeden “Ümraniye / Yavuztürk” sapağından girilir. Yaklaşık 200 mt sonra tünel geçildikten sonra en sol şeritte kalınarak “Ümraniye / Çamlık” istikametinde ışıklar geçilir. Bir sonraki ışıklar geçildikten 50 mt sonra solda hastane otoparkına geçiş sağlayan yol ayrımı bulunmaktadır. Avrasya Tüneli’nden geçildikten sonra “Sabiha Gökçen / Edirne / Ankara / Çamlıca” sapağından girilir. Köprü üzerinden “15 Temmuz Şehitler Köprüsü / Çamlıca / Şile” istikametinde devam edilir. Yaklaşık 2-3 km sonra “Çamlıca / Şile / Ümraniye / Altunizade / Üsküdar” sapağından girilir. Sapağın ilerisinde “Ümraniye / Şile” istikametinde devam edilir. Vecdi Diker Tüneli geçildikten sonra sağda ilk çıkış olan “Ümraniye / Bulgurlu / Çamlıca / Göztepe” sapağından girilir. En sağ şeritte “Ümraniye / Bulgurlu” sapağından girilir. Sol şeritte kalınarak “Ümraniye / Çamlık” istikametinde ışıklar geçilir. Bir sonraki ışıklar geçildikten 50 mt sonra solda hastane otoparkına geçiş sağlayan yol ayrımı bulunmaktadır.

ANADOLU YAKASINDAN GELİŞ

E-5 istikametinden; “15 Temmuz Şehitler Köprüsü / Çamlıca / Şile” istikameti takip edilir. Yaklaşık 2-3 km sonra köprüden önce son çıkış olan “Çamlıca / Şile / Ümraniye / Altunizade / Üsküdar” sapağından girilir. Sapağın ilerisinde “Ümraniye / Şile” istikametinde devam edilir. Vecdi Diker Tüneli geçildikten sonra sağda ilk çıkış olan “Ümraniye / Bulgurlu / Çamlıca / Göztepe” sapağından girilir. En sağ şeritte “Ümraniye / Bulgurlu” sapağından girilir. Sol şeritte kalınarak “Ümraniye / Çamlık” istikametinde ışıklar geçilir. Bir sonraki ışıklar geçildikten 50 mt sonra solda hastane otoparkına geçiş sağlayan yol ayrımı bulunmaktadır.

E-6 istikametinden; “Ümraniye / Ataşehir / Kadıköy” istikameti takip edilir. “15 Temmuz Şehitler Köprüsü / Çamlıca / Üsküdar” istikametinde devam edilir. Tantavi Tüneli geçildikten sonra sağda ilk çıkış olan “Çamlıca / Yavuztürk / Bulgurlu / Göztepe” sapağından girilir. En sağ şeritte kalınarak göbeğe girmeden “Ümraniye / Yavuztürk” sapağından girilir. Yaklaşık 200 mt sonra tünel geçildikten sonra en sol şeritte kalınarak “Ümraniye / Çamlık” istikametinde ışıklar geçilir. Bir sonraki ışıklar geçildikten 50 mt sonra solda hastane otoparkına geçiş sağlayan yol ayrımı bulunmaktadır.

Medicana Çamlıca Hastanesi Sunulan Hizmetler

100 araçlık otopark kapasitesine sahip Medicana Çamlıca Hastanesi’nde ayrıca vale hizmeti de bulunmaktadır.

Medicana Çamlıca Hastanesi bünyesinde hizmet veren Vadi Cafe hem kafeterya, hem de yemek hizmeti vermektedir.

Medicana Çamlıca Hastanesi’nde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış 2 adet ibadethane bulunmaktadır.

Medicana Çamlıca Hastanesi Medikal Teknolojiler

Medicana Çamlıca Hastanesi'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:


1.5 Tesla MR
1.5 Tesla MR

1.5 Tesla MR görüntüleme, vücudun iç organlarının ayrıntılı resimlerinin çekilmesi için radyo dalgalarının kullanıldığı teknolojik bir testtir. Bu test ile göğüs, karın, beyin, akciğer, diz, kalp ve pelvis gibi birçok bölgede var olan hastalıklar tespit edilebilmektedir.


DSA Dijital Anjiyografi
DSA Dijital Anjiyografi

DSA (Dijital Anjiyografi), vücuttaki tüm damarların detaylı bir şekilde görüntülenmesi için kullanılır. Bu sayede elde edilen görüntülerle damardaki hastalıkların tanısı konulabilir. Beyin, karın bölgesi, cilt, kol ve bacaklar gibi vücudun farklı bölgelerindeki damarlardaki darlık, malformasyon, fistül gibi hastalıkların tespitinde bu yöntem kullanılabilmektedir.


Ultrasonografi
Ultrasonografi

Ultrasonografi (US), ses dalgaları kullanarak görüntü elde etmeyi sağlayan bir yöntemdir. Birçok hastalığın tanısı, ultrason cihazı kullanılarak konulmaktadır. Radyasyon riski ve yan etkisi olmayan bu cihaz, hastada herhangi bir ağrıya neden olmamaktadır. Ultrasonografi, radyasyon içermediği için hasta, çekim nedeniyle gereksiz radyasyon maruziyeti yaşamamaktadır.


Bilgisayarlı Tomografi (BT)
Bilgisayarlı Tomografi (BT)

Vücut içerisindeki kısımların ayrıntılı olarak resimlerinin veya taramalarının oluşturulmasında kullanılan özel röntgen ışınına sahip bir görüntüleme yöntemidir. Çekilen röntgen görüntüleri birleştirilerek damar, kemik ve yumuşak doku kesit görüntüleri oluşturulur.


Röntgen
Röntgen

Vücut içerisinin ışınlar ile görselleştirilmesi röntgen sistemi ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile vücudumuzda bulunan kemik ve dokular görüntülenebilmektedir. Birçok hastalığın teşhis edilmesi ve tedavi süreçlerinin planlamasında rol oynar.


Mamografi
Mamografi

Meme hastalıklarında tarama ve teşhis için kullanılan mamografi ile düşük doz ışın kullanılarak radyolojik bir görüntüleme yapılmaktadır. Özellikle meme kanserinin erken teşhisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutu maksimum 20 mb olmalıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

İlerlemek istiyorsanız lütfen bu kutuyu işaretleyin.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

E-RANDEVU