Medicana Çamlıca Tıp Merkezi Hakkında

Medicana Çamlıca Tıp Merkezi, İstanbul Anadolu Yakası’nda Medicana Sağlık Grubu vizyon ve misyonu ile VIP hizmet sunmak hedefiyle 2015 yılında kurulmuştur. Sağlık hizmetlerini daha konforlu sunmak amacıyla kurulan merkez Göz Hastalıkları, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, Medikal Estetik, Dermatoloji, Ağız ve Diş Sağlığı, Psikiyatri ve Genel Cerrahi gibi branşlarda verdiği hizmetlerle ön plana çıkmaktadır.

Medicana Çamlıca Tıp Merkezi, Medicana Çamlıca Hastanesi’ne 50 metre mesafede bulunmaktadır. 3.000 metrekare kapalı alanda 2 ameliyathane, 1 doğumhane, 7 yatak ve 4 saç bakım (saç ekim) odası kapasitesiyle hastalarına hizmet vermektedir.

Uluslararası Hasta Merkezi’nde yurt dışından gelen hastalara da hizmet sunan Medicana Çamlıca Tıp Merkezi’nde farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için gerekli olabilecek tüm olanaklar sağlanmaktadır. Ağırlıklı olarak; İngilizce, Arapça, Rusça olmak ihtiyaç halinde tüm dillerde hizmet verilen merkezde; yurtdışından gelen hastaların, tıp merkezi içindeki tüm süreçlerinde destek verilmektedir. Bölgede bulunan anlaşmalı oteller ve TÜRSAB güvencesinde anlaşmalı olduğu ulaşım, karşılama ve konaklama hizmetlerinde de destek verilmektedir.

Medicana Çamlıca Tıp Merkezi; Rusya, Azerbaycan, Türkmenistan, Gürcistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Ukrayna, Romanya, Kosova, Almanya, İrlanda, İsviçre, İtalya, Libya, Tunus, Irak, Filistin, Katar, Avustralya, Somali, Etiyopya gibi ülkelerden hasta ağırlamaktadır.

Medicana Çamlıca Tıp Merkezi Odalarımız

Medicana Çamlıca Tıp Merkezi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere 6 adet standart, 1 adet suit oda bulunmaktadır. Ferah odaları, hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap vermek üzere hazırlanmıştır. Minibar, televizyon, internet, özel kasa  gibi hizmetlerin yer aldığı odalarda, hasta yakınlarının da dinlenebileceği, bir adet iki kişilik koltuk, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarında hemşire çağrı sistemi bulunmaktadır.

Medicana Çamlıca Tıp Merkezi Özellikli Branşlar

 • Ağız ve Diş Sağlığı
 • Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı
 • Dermatoloji
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • Medikal Estetik
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Klinik Psikoloji
 • Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
 • Ruh Sağlığı ve Hastalıkları / Psikiyatri
 • Saç Ekimi


Ağız ve Diş Sağlığı branşında hem çocuk hem de erişkin hastalar için tanı ve tedavi hizmetleri verilmektedir. Başta diş ve diş eti hastalıkları, estetik diş hekimliği, protetik uygulamalar, total ve parsiyel protez uygulamaları ve cerrahi uygulamalar olmak üzere hastalara yönelik tüm tedaviler yapılmaktadır.

Göz Hastalıkları branşında göz sağlığı ve hastalıklarına yönelik kapsamlı hizmet sunulmaktadır. Diyabet hastaları başta olmak üzere rutin takipli hastalara verilen hizmetlerin yanı sıra refraktif cerrahi, katarakt cerrahisi, glokom, kornea, üvea-retina, vitreoretinal cerrahi, şaşılık, nörooftalmoloji, oküloplastik, kontakt lens konularında uzman hekim kadrosu ve uzman sağlık personeli ile uluslararası standartlarda hizmet vermektedir.

Medikal Estetik bölümünde formda, dinç ve güzel kalmak isteyenlere, kişiye özel yaklaşım ile hizmet sunulmaktadır. Botox, Dolgu, PRP, Mezoretapi, H100 Aşısı, Somon DNA, Kirpik Lifting, Dudak Mezoterapisi ve Lazer Epilasyon gibi uygulamalar uzman hekim kadrosu gözetiminde deneyimli estetisyenlerimiz tarafından uygulanmaktadır.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, genel tanımı ile insan vücudunda doğuştan veya sonradan meydana gelen problemleri gidermeye çalışan, bütün vücut yapılarının anatomik olarak tam olmasına yönelik çalışmaların yapıldığı branştır. Medicana Çamlıca Tıp Merkezi’nde, günümüzde estetik beklentileri içinde, operasyon sonrası en kısa sürede günlük yaşama dönülebilecek konforu sağlayan operasyonlar konusunda multidisipliner bir yaklaşımla hizmet sunulmaktadır. Estetik operasyonlar içinde; burun estetiği (rinoplasti),  meme estetiği (temassız göğüs büyütme ve yani yağ transferi ile meme implantı), liposuction (bölgesel incelme, vücut şekillendirme), göz kapağı ve kaş, yanak ve elmacık kemiği, çene, boyun şekillendirme, alt ve üst göz kapağı ile birlikte kaş asma ya da kontür verme amacı ile yağ enjeksiyonu, yanak ve elmacık kemiği dolguları sonrası çene ucuna ya da massater botox enjeksiyonları gibi güncel operasyonlar yer almaktadır

Medicana Çamlıca Tıp Merkezine Nasıl Gidilir

METRO

İstanbul Otogar’dan M1 Yenikapı Metro hattına binilerek Yenikapı durağında inilir, Marmaray Metro hattına geçiş yapılır. Marmaray Üsküdar istasyonunda Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçiş yapılır, Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür.

Harem Otogar’dan taksi (yaklaşık 15-20 TL) veya minibüs (yaklaşık 3-4 TL) ile Üsküdar’a geçilir, Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçiş yapılır, Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür.

Anadolu veya Avrupa yakasından Metrobüs hattı kullanılarak Altunizade durağında inilir, yaklaşık 50 mt yürünür, Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçilir Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür.

Anadolu veya Avrupa yakasından Marmaray kullanılarak Üsküdar istasyonuna geçilir, Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçiş yapılır, Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür.

İETT Otobüs

Harem Otogar’dan taksi (yaklaşık 15 TL) veya minibüs (yaklaşık 5 TL) ile Üsküdar’a geçilir, Üsküdar (merkez) Ümraniye istikametine giden; 320 – 9ÜD otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Kadıköy (merkez) yönünden Ümraniye istikametine giden; 14B - 14ES - 14DK numaralı otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Üsküdar (merkez) yönünden Ümraniye istikametine giden; 320 – 9ÜD otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Avrupa yakasından Metrobüs ile Mecidiyeköy durağında inilir, yaklaşık 75 mt yürünür, Mecidiyeköy İETT durağından 522 numaralı otobüs hattı ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Anadolu veya Avrupa yakasından Metrobüs ile Altunizade durağında inilir; Millet Bahçesi durağına yaklaşık 100 mt yürünür 522 - 320 - 9ÜD otobüs hatları kullanılarak Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Minibüs

Üsküdar (merkez) yönünden Ümraniye istikametine giden; minibüslere binilir Medicana Çamlıca Hastanesi karşısında inilir. (yaklaşık 5 TL)

Taksi

Üsküdar iskelesinden direkt yaklaşık 20-25 dk’lık bir taksi (yaklaşık 35-40 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Kadıköy iskelesinden direkt yaklaşık 30-35 dk’lık bir taksi (yaklaşık 55-60 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Bostancı iskelesinden direkt yaklaşık 35-45 dk’lık bir taksi (yaklaşık 65-75 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Harem Otogar’ından direkt yaklaşık 25-35 dk’lık bir taksi (yaklaşık 45-60 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Esenler Otogar’ından direkt yaklaşık 40-45 dk’lık bir taksi (yaklaşık 95-105 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt yaklaşık 40-45 dk’lık bir taksi (yaklaşık 165-175 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

İstanbul Havalimanı’ndan yaklaşık 45-55 dk’lık bir taksi (yaklaşık 185-200 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

İstanbul Havalimanı

İETT Otobüs

İstanbul Havalimanı’ndan yaklaşık 30-45 dk aralıkla hareket eden H-2 sefer numaralı İSTANBUL HAVALİMANI - MECİDİYEKÖY otobüsüne binilir, Mecidiyeköy Metrobüs durağında inilir. Metrobüs hattına aktarma yapılarak Altunizade durağında inilir, yaklaşık 50 mt yürünür, Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçilir, Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür.

İstanbul Havalimanı’ndan yaklaşık 30-45 dk aralıkla hareket eden H-2 sefer numaralı İSTANBUL HAVALİMANI - MECİDİYEKÖY otobüsüne binilir, Mecidiyeköy Metrobüs durağında inilir. Mecidiyeköy İETT durağından 522 numaralı ALEMDAĞ – MECİDİYEKÖY otobüs hattı ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

HVİST-9 sefer numaralı HAVAİST Kadıköy-Tepeüstü (yaklaşık 32-35 TL) otobüsüne binilir, Acıbadem Metro / Tepeüstü veya Kadıköy duraklarında inilir. Taksi (yaklaşık 25-75 TL) veya minibüs (yaklaşık 5 TL) ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 20-30 mt yürünür.

HVİST-20 sefer numaralı HAVAİST Kadıköy-Tepeüstü (yaklaşık 32-35 TL) otobüsüne binilir, Tepeüstü durağında inilir. Taksi (yaklaşık 55 TL) veya minibüs (yaklaşık 5 TL) ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 20-30 mt yürünür.

İstanbul Havalimanı’ndan yaklaşık 40-45 dk’lık bir taksi (yaklaşık 185-200 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

İETT Otobüs

Sabiha Gökçen Havalimanından HAVABUS otobüsleri ile (kişi başı 14-18 TL) veya İETT E10 - E11 sefer sayılı otobüs hatları ile Göztepe Köprüsü durağında inilir, 14ES - 14DK – 14B otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Sabiha Gökçen Havalimanından HAVABUS otobüsleri ile (kişi başı 14-18 TL) veya İETT E10 - E11 sefer sayılı otobüs hatları ile Göztepe Köprüsü durağında inilir, 15-20 dk sürecek bir taksi (yaklaşık 35-40 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt yaklaşık 40-45 dk’lık bir taksi (yaklaşık 165-175 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

ÜSKÜDAR HATTI

Üsküdar iskelesinden yaklaşık 20-25 dk’lık bir taksi (yaklaşık 35-40 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Eminönü – Üsküdar Hattı

Eminönü – Üsküdar vapur hattı ile Üsküdar’a geçiş yapılır Üsküdar İETT durağından; 320 – 9ÜD otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Eminönü – Üsküdar vapur hattı ile Üsküdar’a geçiş yapılır; Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçiş yapılır, Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür.

Beşiktaş – Üsküdar motor veya vapur hattı ile Üsküdar’a geçiş yapılır, Üsküdar (merkez) yönünden Ümraniye istikametine giden; minibüslere binilir Medicana Çamlıca Hastanesi karşısında inilir. (yaklaşık 5 TL)

Beşiktaş – Üsküdar Hattı

Beşiktaş – Üsküdar motor veya vapur hattı ile Üsküdar’a geçiş yapılır Üsküdar İETT durağından; 320 – 9ÜD otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Beşiktaş – Üsküdar motor veya vapur hattı ile Üsküdar’a geçiş yapılır Üsküdar - Çekmeköy metro hattına geçiş yapılır, Ümraniye durağında inilir ve 1 numaralı çıkıştan çıkılır, 30 mt yürünür.

Beşiktaş – Üsküdar motor veya vapur hattı ile Üsküdar’a geçiş yapılır, Üsküdar (merkez) yönünden Ümraniye istikametine giden; minibüslere binilir Medicana Çamlıca Hastanesi karşısında inilir. (yaklaşık 5 TL)

KADIKÖY HATTI

Kadıköy iskelesinden yaklaşık 30-35 dk’lık bir taksi (yaklaşık 55-60 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Beşiktaş – Kadıköy Hattı

Beşiktaş – Kadıköy vapur hattı ile Kadıköy’e geçiş yapılır Kadıköy İETT durağından; 14B - 14ES - 14DK otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

Eminönü – Kadıköy Hattı

Eminönü – Kadıköy vapur hattı ile Kadıköy’e geçiş yapılır Kadıköy İETT durağından; 14B - 14ES - 14DK otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

BOSTANCI HATTI

Bostancı iskelesinden direkt yaklaşık 35-45 dk’lık bir taksi (yaklaşık 65-75 TL) yolculuğu ile hastaneye ulaşım sağlanabilir.

Bostancı Deniz Otobüsü iskelesinden Kadıköy istikametine giden 16 - 16D - 4 nolu otobüslerle Kadıköy’e geçiş yapılır Kadıköy İETT durağından; 14B - 14ES - 14DK otobüs hatları ile Namazgâh veya Santral durağında inilir, 50 mt yürünür.

AVRUPA YAKASINDAN GELİŞ

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden (Boğaziçi Köprüsü) geçildikten sonra sağ tarafta üçüncü çıkış olan “Sancaktepe / Çekmeköy / Çamlıca / Şile” sapağından girilir. Köprü üstüne çıkıldığında sol şeritte kalınarak “FSM Köprüsü / Ümraniye / Şile” sapağından devam edilir. Vecdi Diker Tüneli geçildikten sonra sağda ilk çıkış olan “Ümraniye / Bulgurlu / Çamlıca / Göztepe” sapağından girilir. En sağ şeritte “Ümraniye / Bulgurlu” sapağından girilir. Sol şeritte kalınarak “Ümraniye / Çamlık” istikametinde ışıklar geçilir. Bir sonraki ışıklar geçildikten 50 mt sonra solda hastane otoparkına geçiş sağlayan yol ayrımı bulunmaktadır.

Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’nden geçildikten sonra sağ tarafta üçüncü çıkış olan “Çamlıca / Ümraniye / Üsküdar” sapağından girilir. Köprü üstüne çıkıldığında sol şeritte kalınarak “15 Temmuz Şehitler Köprüsü / Çamlıca / Üsküdar” istikametinde devam edilir. Tantavi Tüneli geçildikten sonra sağda ilk çıkış olan “Çamlıca / Yavuztürk / Bulgurlu / Göztepe” sapağından girilir. En sağ şeritte kalınarak göbeğe girmeden “Ümraniye / Yavuztürk” sapağından girilir. Yaklaşık 200 mt sonra tünel geçildikten sonra en sol şeritte kalınarak “Ümraniye / Çamlık” istikametinde ışıklar geçilir. Bir sonraki ışıklar geçildikten 50 mt sonra solda hastane otoparkına geçiş sağlayan yol ayrımı bulunmaktadır.

Yavuz Sultan Selim (YSS) Köprüsü’nden geçildikten sonra “Çekmeköy / FSM Köprüsü / Kadıköy” istikametinde devam edilir. “Ümraniye / Ataşehir / Kadıköy / Ankara” sapağından girilir. “15 Temmuz Şehitler Köprüsü / Çamlıca / Üsküdar” istikametinde devam edilir. Tantavi Tüneli geçildikten sonra sağda ilk çıkış olan “Çamlıca / Yavuztürk / Bulgurlu / Göztepe” sapağından girilir. En sağ şeritte kalınarak göbeğe girmeden “Ümraniye / Yavuztürk” sapağından girilir. Yaklaşık 200 mt sonra tünel geçildikten sonra en sol şeritte kalınarak “Ümraniye / Çamlık” istikametinde ışıklar geçilir. Bir sonraki ışıklar geçildikten 50 mt sonra solda hastane otoparkına geçiş sağlayan yol ayrımı bulunmaktadır.

Avrasya Tüneli’nden geçildikten sonra “Sabiha Gökçen / Edirne / Ankara / Çamlıca” sapağından girilir. Köprü üzerinden “15 Temmuz Şehitler Köprüsü / Çamlıca / Şile” istikametinde devam edilir. Yaklaşık 2-3 km sonra “Çamlıca / Şile / Ümraniye / Altunizade / Üsküdar” sapağından girilir. Sapağın ilerisinde “Ümraniye / Şile” istikametinde devam edilir. Vecdi Diker Tüneli geçildikten sonra sağda ilk çıkış olan “Ümraniye / Bulgurlu / Çamlıca / Göztepe” sapağından girilir. En sağ şeritte “Ümraniye / Bulgurlu” sapağından girilir. Sol şeritte kalınarak “Ümraniye / Çamlık” istikametinde ışıklar geçilir. Bir sonraki ışıklar geçildikten 50 mt sonra solda hastane otoparkına geçiş sağlayan yol ayrımı bulunmaktadır.

ANADOLU YAKASINDAN GELİŞ

E-5 istikametinden;

15 Temmuz Şehitler Köprüsü / Çamlıca / Şile” istikameti takip edilir. Yaklaşık 2-3 km sonra köprüden önce son çıkış olan “Çamlıca / Şile / Ümraniye / Altunizade / Üsküdar” sapağından girilir. Sapağın ilerisinde “Ümraniye / Şile” istikametinde devam edilir. Vecdi Diker Tüneli geçildikten sonra sağda ilk çıkış olan “Ümraniye / Bulgurlu / Çamlıca / Göztepe” sapağından girilir. En sağ şeritte “Ümraniye / Bulgurlu” sapağından girilir. Sol şeritte kalınarak “Ümraniye / Çamlık” istikametinde ışıklar geçilir. Bir sonraki ışıklar geçildikten 50 mt sonra solda hastane otoparkına geçiş sağlayan yol ayrımı bulunmaktadır.

E-6 istikametinden;

“Ümraniye / Ataşehir / Kadıköy” istikameti takip edilir. “15 Temmuz Şehitler Köprüsü / Çamlıca / Üsküdar” istikametinde devam edilir. Tantavi Tüneli geçildikten sonra sağda ilk çıkış olan “Çamlıca / Yavuztürk / Bulgurlu / Göztepe” sapağından girilir. En sağ şeritte kalınarak göbeğe girmeden “Ümraniye / Yavuztürk” sapağından girilir. Yaklaşık 200 mt sonra tünel geçildikten sonra en sol şeritte kalınarak “Ümraniye / Çamlık” istikametinde ışıklar geçilir. Bir sonraki ışıklar geçildikten 50 mt sonra solda hastane otoparkına geçiş sağlayan yol ayrımı bulunmaktadır.

Medicana Çamlıca Tıp Merkezi Sunulan Hizmetler

100 araçlık otopark kapasitesine sahip Medicana Çamlıca Tıp Merkezi’nde ayrıca vale hizmeti de bulunmaktadır.

Medicana Çamlıca Tıp Merkezi bünyesinde hizmet veren Vadi Cafe hem kafeterya, hem de yemek hizmeti vermektedir.

Medicana Çamlıca Tıp Merkezi’nde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış 2 adet ibadethane bulunmaktadır.

Medicana Çamlıca Tıp Merkezi Medikal Teknolojiler

Medicana Çamlıca Tıp Merkezi'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:


Excimer Lazer
Excimer Lazer

Korneaya düzgün bir şekil verilerek miyopi, hipermetropi ve astigmatizm gibi görme ve kırma kusurlarını düzelten bir cihazdır. Miyopi, hipermetropi ve astigmat tedavisinde kullanılır. Hızlı bir şekilde uygulanabilen ve göz kusurlarını düzeltebilen bu cihaz, gözlük ve kontak lens ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefler.


Ultrasonografi
Ultrasonografi

Ultrasonografi (US), ses dalgaları kullanarak görüntü elde etmeyi sağlayan bir yöntemdir. Birçok hastalığın tanısı, ultrason cihazı kullanılarak konulmaktadır. Radyasyon riski ve yan etkisi olmayan bu cihaz, hastada herhangi bir ağrıya neden olmamaktadır. Ultrasonografi, radyasyon içermediği için hasta, çekim nedeniyle gereksiz radyasyon maruziyeti yaşamamaktadır.


Röntgen
Röntgen

Vücut içerisinin ışınlar ile görselleştirilmesi röntgen sistemi ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile vücudumuzda bulunan kemik ve dokular görüntülenebilmektedir. Birçok hastalığın teşhis edilmesi ve tedavi süreçlerinin planlamasında rol oynar.

HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutu maksimum 20 mb olmalıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

İlerlemek istiyorsanız lütfen bu kutuyu işaretleyin.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

E-RANDEVU