MEDICANA INTERNATIONAL ISTANBUL - BEYLİKDÜZÜ Hakkında

GENEL TANITIM

Medicana International İstanbul Hastanesi, 30000 m2 kapalı alana sahiptir. Hasta katları ve poliklinik katları olmak üzere birbirine geçişli iki bölümden meydana gelmiştir. Hastanemiz, İstanbul, Trakya ve Avrupa’dan gelecek hastalara hizmet verecek kapasite ve teknik özelliklerde inşa edilmiştir.

 

Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi, Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi, Koroner Yoğun Bakım ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi teknoloji ve hastane mimarisinin son olanakları kullanılarak tasarlanmıştır. CIP, VIP, standart hasta odaları ve yoğun bakım hasta odaları hasta konforunu ön planda tutarak, tıbbi işlemlerin ve tedavinin gerçekleştirileceği tüm sistemlerle donatılmıştır.

 

Medicana International İstanbul hastanesi, bulunduğu lokasyon itibariyle öğretim üyesi, hekim kadrosu, (genel yoğun bakım, kvc, yeni doğan )teknolojik alt yapısı ve cihaz donanımları,özellikli branş ve klinikleri otelcilik hizmeti ön planda olan sektörün bulunduğu konum itibariyle rekabetçi hastanesi konumundadır.

 

30.000 m2 Kapalı Alan

Medicana International İstanbul Hastanesi, 30 bin metrekare kapalı alanda  yatak kapasitesi, 8 ameliyathane, 26 gözlem yatağı, 17 dahili ve cerrahi yoğun bakım ünitesi, 9 KVC yoğun bakım Ünitesi, yeni doğan yoğun bakımda 10 Kuvöz ve 5 Koroner Yoğun Bakım Ünitesi yatağı, 50 araçlık otopark kapasitesi ve vale servisi ile hizmet vermektedir.

MEDICANA INTERNATIONAL ISTANBUL - BEYLİKDÜZÜ Odalarımız

Medicana International Ankara Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 186 adet Standart Oda yer almaktadır. Ferah bir odada, hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, televizyon, internet, özel kasa gibi hizmetlerimizde yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği, bir adet iki kişilik koltuk, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarında metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

Medicana International İstanbul Hastanesi’nin Suit Odaları hasta ve hasta yakınlarının birçok farklı ihtiyacını karşılamak üzere iki bölümden oluşan ‘’ev konforunda oda’’ niteliğinde tasarlanmıştır. Özel olarak tasarlanan odalarımızda misafirler için ayrı bir oda da bulunmaktadır.Hasta odasında, hasta ve yakınları için ayrıca bir televizyon da yer almaktadır. Yine tüm hijyenik koşulların özenle sağlandığı ve yalnızca 4 adetle sınırlı tutulan odalarımızda hasta yakınları için ayrı bir banyo ve dinlenebilecekleri bir de koltuk bulunmaktadır. Hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu bulunurken; tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır. Odada hastalarımız ve ziyaretçileri için özel VIP çay/kahve set ve ikramları bulunmaktadır.

MEDICANA INTERNATIONAL ISTANBUL - BEYLİKDÜZÜ Özellikli Branşlar

Gelişmiş Onkoloji Birimi

Medicana International İstanbul Hastanesi ileri kanser tedavisinin yapıldığı merkez olarak, İstanbul ve çevresinde büyük bir ihtiyaca yanıt vermektedir. İstanbul’da ilk kez bir özel sektör hastanesinde bulunan Multi-Slice CT, PET-CT, MR, Ultrasonografi, IMRT yapabilen LINAC cihazları, konvansiyonel radyoloji ve nükleer tıp görüntüleme yöntemleri ve radyasyon onkolojisi, Medicana International İstanbul Hastanesi’ni kanser tedavisinin de merkezi haline getirmektedir.

Kanser tedavisinde öne çıkan nükleer tıp ünitemizde bulunan son teknoloji ürünü PET-CT görüntüleme cihazı sayesinde, kanserli hücreler tespit edilebilmekte, yayılımı görüntülenebildiğinden gerekli tedavi sadece kanserli hücrelere yapılmakta, böylece sağlıklı hücrelerin zarar görmesi önlenebilmektedir.


Kemik İliği Merkezi

Kemik İliği Transplantasyonu Merkezimiz, 2020’den bu yana İstanbul’dan, Türkiye’nin birçok kentinden ve dünyanın birçok ülkesinden hastalara ikinci yaşama “Merhaba” demelerini sağlayabilmektedir. 2020 itibarıyla kemik iliği nakli yapabilmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz. Her biri ilgili alanlarda uzman doktor ekibimiz, uzman sağlık personeli ve dünya standartlarında 11 HEPA filtreli hasta odası ile birçok hastanın kemik iliği nakli ihtiyaçlarını karşılamak ve hayatta kalma oranını en üst düzeye çıkarmak öncelikli hedefimizdir.


Organ Nakli Merkezi

Medicana International İstanbul Hastanesi, organ nakli ile hastalarda tıbbi uygulamalar kapsamında yüksek başarı oranları elde etmeyi amaçlamaktadır. Açılmasından kısa bir süre sonra, uluslararası standartlarda hizmet veren hastanemiz böbrek nakli konusunda uzmanlaşmış cerrahlara sahiptir. Ekipler, nefrologlar, gastroenterologlar, enfeksiyon doktorları, psikiyatristler, beslenme ve diyet uzmanları ve deneyimli sağlık personeli tarafından desteklenmektedir. Medicana International İstanbul Organ Nakli Merkezi, hem İstanbul ve çevre illerden gelen hastalara hem de geniş bir coğrafyadan gelen uluslararası hastalara hizmet vermektedir.


Kardiyoloji Merkezi

Uzman kardiyoloji hekim kadromuz ile her türlü kalp ve kalp kapakçığı hastalıkları, mitral yetersizlikler (MitraClip (Mandallama), Mitral Halka Daraltma Sistemi (Carillon Cihazı), Mitral Balon Valvüloplasti, Mitral Kapağı Balon ile Genişletme Tedavisi), aritmiler, kalp pili, koroner girişimler (Ameliyatsız olarak kasık, kol, bilek gibi bölgelerden bir atardamara girilerek koroner damarları açmada kullanılan balon anjiyoplasti-stent ve diğer işlemler.), EPS, ablasyon, koroner arter hastalıkları, kalp yetersizliği, hipertansiyon, aort kapağının ameliyatsız değiştirilmesi (TAVİ) yöntemleri ile hastalarımızın  sağlığına kavuşturulmaları hedeflenmektedir.


Tüp Bebek Merkezi

Tüp Bebek Merkezimiz deneyimli doktorlar ve son teknoloji tıbbi altyapı ile kaliteli sağlık hizmeti sunmaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz, yardımcı üreme teknikleri alanında en son teknoloji ve tedavi yöntemlerini kullanır. Birim, üreme sağlığı alanında birçok başarıya imza atan tanınmış ve güvenilir uzmanlara ev sahipliği yapmaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz deneyimli bir jinekolog ve kadın doğum uzmanı ekibi, androloji (erkek kısırlığı) uzmanları, embriyologlar, biyologlar ve hemşirelerden oluşmaktadır.


Klinik Laboratuvarlar

Gelişmiş ülkelerde en iyi örneklerini görebildiğimiz tıbbi uygulamalarda; yetenek ve olanakları artmış laboratuvarın, bilgili ve en yeni gelişmeleri takip eden klinisyenlerin ve bilinçli hastaların oluşturduğu dinamik hizmet üçgeni sayesinde; kaliteli, anlamlı ve olabildiğince maliyet-etkin bir sağlık hizmeti verilmektedir.

Medicana International İstanbul Hastanesi’nin klinik laboratuvarları söz konusu hizmet üçgeni içerisinde, kendi üzerine düşen görevin bilincindedir. Yüksek standartları elde etmek ve kaliteli hizmet düzeyini artırmak üzere hastane laboratuvarı, 'Kalite Kontrol Programı' dahilinde yer alan kalite belirteçleri doğrultusunda aylık olarak izlenmektedir.

Bu çalışma süreçleri, klinik laboratuvarın ölçüm doğruluğunu ve aynı zamanda analiz öncesi ve sonrası süreçleri takip etmeyi sağlamaktadır. Laboratuvar çalışanlarının ve laboratuvardan hizmet alan diğer personelin eğitimleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Eğitimi, deneyimi, dinamik ruhu, ekip çalışmasına inancı, insan haklarına saygılı ve hoşgörülü elemanları ile klinik laboratuvarlar, 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

 • Biyokimya Laboratuvarı
 • Mikrobiyoloji Laboratuvarı
 • PCR Laboratuvarı
 • Hematoloji Laboratuvarı
 • İmmünoloji Laboratuvarı
 • Seroloji Laboratuvarı


Yoğun Bakım Hizmetleri

Hastanemiz,  dahili ve cerrahi 14 yoğun bakım ünitesi, 13 KVC yoğun bakım ünitesi, 7 kuvöz ile yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 7 koroner yoğun bakım ünitesi yatağı ile hizmet vermektedir.

Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği Anne Bebek Uyum-Eğitim Salonu da mevcuttur.

Ayaktan hasta çocuk polikliniği oyun alanları ve yatan hasta katları, çocuklarımıza özel bir mimari ile dizayn edilmiştir.


Çok Fonksiyonlu Acil Servis

Medicana International İstanbul Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tüm hizmetler, ayaktan ve yatan hastalarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve gözlem odaları bulunmakta. Bunların yanı sıra; acil operasyon gerektiren durumlar için bir de ameliyathane, Acil Servis Bölümü’nde 1 adet izolasyon odası olmak üzere, 7 adet müşaade gözlem yatağı yer almaktadır. Ayrıca servisimizde 2 kırmızı alan yatağı, 1 sarı alan yatağı, 1 CPR odası, 1 adette görüntüleme odası bulunmaktadır.


Uluslararası Hastalar için UHM Ofisi

Medicana International İstanbul Hastanesi teknolojik altyapısı, uzman kadrosu ve modern binasıyla sadece İstanbul ve çevre illerin değil, Orta Doğu, Balkanlar ve Kafkasya’nın da en gelişmiş sağlık merkezlerinden biri olmayı hedeflemektedir.

Medicana International İstanbul Hastanesi, sunduğu ileri hizmet kalitesi ile İstanbul’un sağlık turizmine de canlılık getirmiştir. Hastanemiz sağlık turizmi alanında özellikle kardiyoloji, genel cerrahi, beyin ve sinir cerrahisi, kalp-damar cerrahisi, tüp bebek, organ ve doku nakli, göz, ağız ve diş sağlığı, plastik cerrahi ve kozmetoloji bölümleriyle ön plana çıkmaktadır.

Hastanemizde İngilizce, Rusça, Arapça, Kürtçe ve Somalice 7/24 hizmet veren tercümanlarımız tam zamanlı olarak görev yapmaktadır.

MEDICANA INTERNATIONAL ISTANBUL - BEYLİKDÜZÜne Nasıl Gidilir

 • Kadıköy Söğütlüçeşme'den 34AS numaralı Metrobüse binip Avcılar'da indikten sonra hemen önünüzden kalkan 34C ya da 34BZ numaralı Metrobüse aktarma yaparak Cumhuriyet Mahallesi durağında indiğinizde Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Üsküdar'dan 16A, 16F, 16M, 16U, 16Ü, 320A numaralı otobüslerden herhangi biriyle Uzunçayır'da inip Metrobüse aktarma yapmalısınız. 34AS numaralı Metrobüs ile Avcılar'da indikten sonra hemen önünüzden kalkan 34C ya da 34BZ numaralı Metrobüse aktarma yaparak Cumhuriyet Mahallesi durağında indiğinizde Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Kartal, Pendik, Maltepe, Tuzla taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Kartal metrosuyla Ünalan istasyonunda inip Metrobüs aktarma yapmalısınız.34AS numaralı Metrobüs ile Avcılar'da indikten sonra hemen önünüzden kalkan 34C ya da 34BZ numaralı Metrobüse aktarma yaparak Cumhuriyet Mahallesi durağında indiğinizde Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Ümraniye'den Üsküdar-Ümraniye metrosuna binerek Altunizade istasyonunda inip Metrobüs'e aktarma yapınız. 34AS numaralı Metrobüs ile Avcılarda indikten sonra hemen önünüzden kalkan 34C ya da 34BZ numaralı Metrobüse aktarma yaparak Cumhuriyet Mahallesi durağında indiğinzde Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Avcılar, Küçükçekmece, Beylikdüzü, Bahçelievler, Mecidiyeköy taraflarından geliyorsanız herhangi bir Metrobüs istasyonunda 34C ya da 34BZ ye binip Cumhuriyet Mahallesi indiğinizde Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Güngören, Bağcılar, Esenler taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu istasyonunda aktarma yapmalısınız.34C ya da 34BZ numaralı Metrobüs ile Cumhuriyet Mahallesi durağında inerek Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Taksim'den Taksim metrosuyla Mecidiyeköy-Şişli istasyonunda inip Metrobüse aktarma yaptıktan sonra 34BZ numaralı Metrobüs ile Cumhuriyet Mahallesi durağında inerek Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.

MEDICANA INTERNATIONAL ISTANBUL - BEYLİKDÜZÜ Sunulan Hizmetler

Diyetisyeninizin onayladığı bir program çerçevesinde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisimiz mevcuttur.

Kahvaltı: 06.00 - 07.00
Öğle yemeği: 12.00 - 13.00
Akşam yemeği: 17.00 - 18.00

Hastanemize +90 (212) 867 75 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Hastanızın kaldığı oda numarasını biliyorsanız oda numarasının başına 8 ekleyerek ulaşabilirsiniz.
Hastanızın kaldığı oda numarasını bilmediğiniz durumlarda hastanemiz santrali size yardımcı olacaktır.

Vale hizmetimiz vardır.

Hastanemizin giriş ve -1. katında Robin Cook Cafe hem kafe hem yemek hizmeti vermektedir.

Hastanemizde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış 1 adet ibadethane bulunuyor.

Hastane giriş kapısı yakınlarında Ziraat Bankası, Akbank, QNB Finans Bank, Garanti Bankası, Deniz Bankası ATM’ leri  bulunmaktadır.

BEYLICIUM AVM, EKİNOKS AVM, MARMARAPARK AVM ve 5 M MİGROS AVM

MEDICANA INTERNATIONAL ISTANBUL - BEYLİKDÜZÜ Medikal Teknolojiler

Medicana International İstanbul Hastanesi'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:


Linac
Linac

Lineer hızlandırıcı (Linac), kanser tedavisinde kullanılan bir cihazdır ve yüksek enerjili radyasyon üretebilme özelliğine sahiptir. Bu cihaz, radyoterapi tedavisinde önemli bir rol oynayarak kanser hücrelerini yok etme veya kontrol altına alma amacını taşır. Bu yöntem, radyoterapi sırasında kanser hücrelerini hedef alırken sağlıklı dokulara minimum zarar vermeyi hedefler. Linac, doz kontrolü ve etki özellikleri sayesinde çeşitli kanser tiplerinin tedavi edilmesinde kullanılan bir araçtır.


PET CT
PET CT

Pozitron Emisyon Tomografi - Bilgisayarlı Tomografi (PET-CT), gelişmiş tıbbi görüntüleme için kullanılan bir cihazdır. PET ve CT'nin birleştirilmiş görüntüleri, anatomik ve fonksiyonel bilgileri bir araya getirerek kapsamlı bir değerlendirme imkanı sağlar. Özellikle kanser tanısı, tedavi planlaması ve tedavinin izlenmesi gibi alanlarda kullanılmaktadır. PET-CT, hastalıkların erken teşhisini, tedaviye yanıtın değerlendirilmesini ve hastalığın yayılma derecesinin belirlenmesini destekleyebilir.


MR Linac
MR Linac

MR-Linac, manyetik rezonans görüntüleme (MRG) ile lineer hızlandırıcı (Linac) teknolojisinin entegre edildiği bir tıbbi görüntüleme ve radyoterapi cihazıdır. Bu cihaz, tedavi sırasında gerçek zamanlı görüntüleme yeteneğiyle kanser tedavisindeki hassasiyeti artırmayı amaçlamaktadır. Tedavi esnasında tümör ve çevre dokuların gerçek zamanlı izlenmesi, hassas tedavi planları oluşturulması, anatomik değişikliklere adapte olma yeteneği ve bu sayede çevre dokulara minimal zarar verme özellikleri bulunmaktadır.


1.5 Tesla MR
1.5 Tesla MR

1.5 Tesla MR görüntüleme, vücudun iç organlarının ayrıntılı resimlerinin çekilmesi için radyo dalgalarının kullanıldığı teknolojik bir testtir. Bu test ile göğüs, karın, beyin, akciğer, diz, kalp ve pelvis gibi birçok bölgede var olan hastalıklar tespit edilebilmektedir.


Tüm Vücut MR
Tüm Vücut MR

Kanser riski veya endişesi taşıyan ve bu konuda rutin check-up yaptıran bireylere yönelik olarak sunulan Tüm Vücut MR taraması, ileri düzey bir tamamlayıcı check-up modelidir. Beyin ve boyun dahil olmak üzere tüm vücut, tek bir seansta görüntülenir. Tüm Vücut MR taraması, hastalık belirtileri ortaya çıkmadan ve tümör yayılmadan önce bilgi sağlamayı amaçlar. Ayrıca, ailesel tümör riski taşıyan bireyler de bu incelemeyi yaptırabilir.


Truebeam
Truebeam

Kanser riski veya endişesi taşıyan ve bu konuda rutin check-up yaptıran bireylere yönelik olarak sunulan Tüm Vücut MR taraması, ileri düzey bir tamamlayıcı check-up modelidir. Beyin ve boyun dahil olmak üzere tüm vücut, tek bir seansta görüntülenir. Tüm Vücut MR taraması, hastalık belirtileri ortaya çıkmadan ve tümör yayılmadan önce bilgi sağlamayı amaçlar. Ayrıca, ailesel tümör riski taşıyan bireyler de bu incelemeyi yaptırabilir.


Excimer Lazer
Excimer Lazer

Korneaya düzgün bir şekil verilerek miyopi, hipermetropi ve astigmatizm gibi görme ve kırma kusurlarını düzelten bir cihazdır. Miyopi, hipermetropi ve astigmat tedavisinde kullanılır. Hızlı bir şekilde uygulanabilen ve göz kusurlarını düzeltebilen bu cihaz, gözlük ve kontak lens ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefler.


Spect CT
Spect CT

Korneaya düzgün bir şekil verilerek miyopi, hipermetropi ve astigmatizm gibi görme ve kırma kusurlarını düzelten bir cihazdır. Miyopi, hipermetropi ve astigmat tedavisinde kullanılır. Hızlı bir şekilde uygulanabilen ve göz kusurlarını düzeltebilen bu cihaz, gözlük ve kontak lens ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefler.


Femto Katarakt Lazer
Femto Katarakt Lazer

Görme yeteneğini azaltan katarakt hastalığının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir, bu hastalık genellikle göz merceğinin matlaşması sonucu ortaya çıkar. Korneal kesinin bıçak kullanılmadan lazer ışınıyla oluşturulması, çevre dokulara daha az zarar verilmesini ve aynı zamanda astigmatik kusurlarının düzeltilmesini hedefler.


3D Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi
3D Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi

3D Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi, meme dokusunu üç boyutlu olarak tarar. Bu yöntem, farklı açılardan çok sayıda görüntünün alınmasını sağlar ve meme dokusunun 1 mm'lik kesitler halinde üç boyutlu bir görüntüsünü elde etmeyi mümkün kılar. Bu teknoloji, meme kanserinin erken teşhisinde kullanılmaktadır.


DSA Dijital Anjiyografi
DSA Dijital Anjiyografi

DSA (Dijital Anjiyografi), vücuttaki tüm damarların detaylı bir şekilde görüntülenmesi için kullanılır. Bu sayede elde edilen görüntülerle damardaki hastalıkların tanısı konulabilir. Beyin, karın bölgesi, cilt, kol ve bacaklar gibi vücudun farklı bölgelerindeki damarlardaki darlık, malformasyon, fistül gibi hastalıkların tespitinde bu yöntem kullanılabilmektedir.


Ultrasonografi
Ultrasonografi

Ultrasonografi (US), ses dalgaları kullanarak görüntü elde etmeyi sağlayan bir yöntemdir. Birçok hastalığın tanısı, ultrason cihazı kullanılarak konulmaktadır. Radyasyon riski ve yan etkisi olmayan bu cihaz, hastada herhangi bir ağrıya neden olmamaktadır. Ultrasonografi, radyasyon içermediği için hasta, çekim nedeniyle gereksiz radyasyon maruziyeti yaşamamaktadır.


Bilgisayarlı Tomografi (BT)
Bilgisayarlı Tomografi (BT)

Vücut içerisindeki kısımların ayrıntılı olarak resimlerinin veya taramalarının oluşturulmasında kullanılan özel röntgen ışınına sahip bir görüntüleme yöntemidir. Çekilen röntgen görüntüleri birleştirilerek damar, kemik ve yumuşak doku kesit görüntüleri oluşturulur.


Röntgen
Röntgen

Vücut içerisinin ışınlar ile görselleştirilmesi röntgen sistemi ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile vücudumuzda bulunan kemik ve dokular görüntülenebilmektedir. Birçok hastalığın teşhis edilmesi ve tedavi süreçlerinin planlamasında rol oynar.


Mamografi
Mamografi

Meme hastalıklarında tarama ve teşhis için kullanılan mamografi ile düşük doz ışın kullanılarak radyolojik bir görüntüleme yapılmaktadır. Özellikle meme kanserinin erken teşhisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.


Prostat Füzyon Lazer
Prostat Füzyon Lazer

Prostat hastalarında kullanılan bir cihazdır.


4D meme
4D Meme Ultrasonografisi

4D Meme Ultrasonografisi, meme kanserinin teşhisinde kullanılan bir görüntüleme cihazıdır. Mamografiye ek bir yöntem olarak, yoğun meme dokularında meme kanseri taramasında kullanılır.


EUS
EUS (Endoultrasonografi)

EUS, sindirim sistemi endoskopisinde kullanılan özelleşmiş cihazların uç kısımlarındaki ultrasonografi ile iç organların görüntülenmesini sağlayan bir prosedürdür. Bu yöntem, sindirim sistemi ve komşu organlardaki (mide, bağırsak, safra kesesi, karaciğer, pankreas) tümörlerin evrelemesi ile sindirim sisteminin yüzeyin hemen altında yer alan lezyonların incelenmesinde kullanılır.


EBUS
EBUS (Endobronşiyal Ultrasonografi)

Bronkoskopi, tüm hava yolunun bronkoskop adı verilen görüntüleme cihazı ile doğrudan gözlemlenmesi işlemidir. EBUS ise bronkoskopi sırasında hem hava yolu duvarının hem de akciğerin ultrasonografik olarak incelenmesini sağlayan bir prosedürdür. Bu yöntem, akciğer kanseri, bronş içi kanama, akciğer sertleşmesi, lenfoma ve tüberküloz gibi durumların teşhisinde kullanılır.

HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutu maksimum 20 mb olmalıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

İlerlemek istiyorsanız lütfen bu kutuyu işaretleyin.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

E-RANDEVU