Medicana International İstanbul Hastanesi Hakkında

GENEL TANITIM

Medicana International İstanbul Hastanesi, 30000 m2 kapalı alana sahiptir .Hasta katları ve poliklinik katları olmak üzere birbirine geçişli iki bölümden meydana gelmiştir. Hastanemiz, İstanbul, Trakya ve Avrupa’dan gelecek hastalara hizmet verecek kapasite ve teknik özelliklerde inşa edilmiştir.

Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi, Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi, Koroner Yoğun Bakım ve Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi teknoloji ve hastane mimarisinin son olanakları kullanılarak tasarlanmıştır. CIP, VIP, standart hasta odaları ve yoğun bakım hasta odaları hasta konforunu ön planda tutarak, tıbbi işlemlerin ve tedavinin gerçekleştirileceği tüm sistemlerle donatılmıştır.

Medicana International İstanbul hastanesi, bulunduğu lokasyon itibariyle öğretim üyesi, hekim kadrosu, (genel yoğun bakım, kvc, yeni doğan )teknolojik alt yapısı ve cihaz donanımları,özellikli branş ve klinikleri otelcilik hizmeti ön planda olan sektörün bulunduğu konum itibariyle rekabetçi hastanesi konumundadır.

30.000 m2 Kapalı Alan

Medicana International İstanbul Hastanesi, 30 bin metrekare kapalı alanda  yatak kapasitesi, 8 ameliyathane, 26 gözlem yatağı, 17 dahili ve cerrahi yoğun bakım ünitesi, 9 KVC yoğun bakım Ünitesi, yeni doğan yoğun bakımda 10 Kuvöz ve 5 Koroner Yoğun Bakım Ünitesi yatağı ile hizme

50 araçlık otopark kapasitesi ve ücretsiz vale hizmet ile destek veriyor.

Medicana International İstanbul Hastanesi Odalarımız

Medicana International Ankara Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 186 adet Standart Oda yer almaktadır. Ferah bir odada, hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, televizyon, internet, özel kasa gibi hizmetlerimizde yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği, bir adet iki kişilik koltuk, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarında metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

Medicana International İstanbul Hastanesi’nin Suit Odaları hasta ve hasta yakınlarının birçok farklı ihtiyacını karşılamak üzere iki bölümden oluşan ‘’ev konforunda oda’’ niteliğinde tasarlanmıştır. Özel olarak tasarlanan odalarımızda misafirler için ayrı bir oda da bulunmaktadır.Hasta odasında, hasta ve yakınları için ayrıca bir televizyon da yer almaktadır. Yine tüm hijyenik koşulların özenle sağlandığı ve yalnızca 4 adetle sınırlı tutulan odalarımızda hasta yakınları için ayrı bir banyo ve dinlenebilecekleri bir de koltuk bulunmaktadır. Hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu bulunurken; tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır. Odada hastalarımız ve ziyaretçileri için özel VIP çay/kahve set ve ikramları bulunmaktadır.

Medicana International İstanbul Hastanesi Özellikli Branşlar

Gelişmiş Onkoloji Birimi

Medicana International İstanbul Hastanesi, ileri kanser tedavisinin yapıldığı tek merkez olarak da İstanbul ve çevresinde büyük bir ihtiyaca yanıt vermektedir. İstanbul’da ilk kez bir özel sektör hastanesinde bulunan Multi-Slice CT, PET-CT, MR, Ultrasonografi, IMRT yapabilen LINAC cihazları, konvansiyonel radyoloji ve nükleer tıp görüntüleme yöntemleri ve radyasyon onkolojisi, Medicana International İstanbul Hastanesi’ni kanser tedavisinin de merkezi haline getirmektedir.

Kanser tedavisinde öne çıkan nükleer tıp ünitemizde bulunan son teknoloji ürünü

PET-CT görüntüleme cihazı sayesinde kanserli hücreler hemen tespit edilebilip yayılımı gösterilebildiğinden gerekli tedavi sadece kanserli hücrelere yapılmakta, böylece sağlıklı hücrelerin zarar görmesi önlenmektedir.

Kemik İliği Merkezi:

Kemik İliği Transplantasyonu Merkezimiz, 2020’den bu yana İstanbul’dan, Türkiye’nin birçok kentinden ve dünyanın birçok ülkesinden hastalara ikinci yaşama “merhaba” demelerini sağlamaktadır. 2020 itibarıyla kemik iliği nakli yapmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Her biri ilgili alanlarda uzman doktor ekibimiz, uzman sağlık personeli ve dünya standartlarında 11 HEPA filtreli hasta odası ile birçok hastanın kemik iliği nakli ihtiyaçlarını karşılama ve hayatta kalma oranını en üst düzeye çıkarmak hedefimizdir.

Organ Nakli Merkezi

Medicana International İstanbul Hastanesi, organ nakli ile hastalarının yeni bir hayata

“merhaba” demelerini sağlayarak ileri tıbbi uygulamalar kapsamında yüksek başarı

oranları elde etmeyi amaçlamaktadır. Açılmasından kısa bir süre sonra, Uluslararası standartlarda hizmet veren hastanemiz böbrek nakli konusunda uzmanlaşmış cerrahlara sahiptir. Ekipler, nefrologlar, gastroenterologlar, enfeksiyon doktorları, psikiyatristler, beslenme ve diyet uzmanları ve deneyimli sağlık personeli tarafından desteklenmektedir. Medicana İstanbul Organ Nakli Merkezi, hem İstanbul ve çevre illerden gelen hastalara hem de geniş bir coğrafyadan gelen uluslararası hastalara hizmet vermektedir.

Kardiyoloji Merkezi

Uzman kardiyoloji hekim kadromuz ile her türlü kalp ve kalp kapakçığı hastalıkları, mitral yetersizlikler (MitraClip (Mandallama), Mitral Halka Daraltma Sitemi (Carillon Cihazı), Mitral Balon Valvüloplasti, (Mitral Kapağı Balon ile Genişletme Tedavisi) Aritmiler, kalp pili, Koroner girişimler (ameliyatsız olarak kasık, kol, bilek gibi bölgelerden bir atardamara girilerek koroner damarları açmada kullanılan balon anjiyoplasti-stent ve diğer işlemler), EPS, Ablasyon, koroner arter hastalıkları, Kalp kapak hastalıkları, kalp yetersizliği, hipertansiyon, Aort Kapağının Ameliyatsız Değiştirilmesi (TAVİ) yöntemleri ile hastalarımız sağlığına kavuşturulmaktadır.

Tüp Bebek Merkezi

Tüp Bebek Merkezimiz deneyimli doktorlar ve son teknoloji tıbbi altyapı ile en kaliteli sağlık hizmetini sunmaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz, yardımcı üreme teknikleri alanında en son teknoloji ve tedavi yöntemlerini kullanır. Birim, üreme sağlığı alanında birçok başarıya imza atan tanınmış ve güvenilir uzmanlara ev sahipliği yapmaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz deneyimli bir jinekolog ve kadın doğum uzmanı ekibi, Androloji (erkek kısırlığı) uzmanları, embriyologlar, biyologlar ve hemşirelerden oluşmaktadır.

Klinik Laboratuvarlar

Gelişmiş ülkelerde en iyi örneklerini gördüğümüz tıbbi uygulamalarda, yetenek ve olanakları artmış laboratuvarın, bilgili ve gelişmeleri en iyi takip eden klinisyen ve bilinçli hasta ile oluşturduğu dinamik hizmet üçgeni sayesinde, kaliteli, anlamlı ve olabildiğince maliyet-etkin bir sağlık hizmeti verilmektedir.

Medicana International İstanbul Hastanesi’nin klinik laboratuvarları söz konusu hizmet üçgeni içerisinde, kendi üzerine düşen görevin bilincindedir. Yüksek standartları elde

etmek ve kaliteli hizmet düzeyini artırmak üzere hastane laboratuvarı Kalite Kontrol Programı dahilinde yer alan kalite belirteçleri doğrultusunda aylık olarak izlenmektedir.

Bu çalışma süreçleri klinik laboratuvarın ölçüm doğruluğunu ve aynı zamanda analiz öncesi ve sonrası süreçleri takip etmeyi sağlamaktadır. Laboratuvar çalışanlarının ve laboratuvardan hizmet alan diğer personelin eğitimleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Eğitimi, deneyimi, dinamik ruhu, ekip çalışmasına inancı, insan haklarına saygılı ve hoşgörülü elemanları ile klinik laboratuvarlar, 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

 • Biyokimya Laboratuvarı
 • Mikrobiyoloji Laboratuvarı
 • PCR Laboratuvarı
 • Hematoloji Laboratuvarı
 • İmmünoloji Laboratuvarı
 • Seroloji Laboratuvarı

Yoğun Bakım Hizmetleri

Hastanemiz  dahili ve cerrahi yoğun bakım ünitesi 14 , 13 KVC yoğun bakım Ünitesi, yeni doğan yoğun bakımda 7 Kuvöz ve 7 Koroner Yoğun Bakım Ünitesi yatağı ile hizmet vermektedir.

Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği Anne Bebek Uyum - Eğitim Salonu da mevcuttur.

Gerek ayaktan hasta çocuk polikliniği oyun alanları ile gerekse yatan hasta katları   ile çocuklarımıza özel mimarisi ile dizayn edilmiştir.

Çok Fonksiyonlu Acil Servis

Medicana International İstanbul Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tüm hizmetler, ayaktan ve yatan hastalarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve gözlem odalarının yanı sıra, acil operasyon gerektiren durumlar için bir de ameliyathane Acil Servis Bölümü’nde 1 adet izolasyon odası olmak üzere 7 adet müşaade gözlem yatağı yer almaktadır. Ayrıca 2 kırmızı alan yatağı, 1 sarı alan yatağı, 1 CPR odası, 1 adette görüntüleme odası bulunmaktadır.

Uluslararası Hastalar için UHM Ofisi

Medicana International İstanbul Hastanesi teknolojik altyapısı, uzman kadrosu ve modern binasıyla sadece İstanbul ve çevre illerin değil, Orta Doğu, Balkanlar ve Kafkasya’nın da en gelişmiş sağlık merkezlerinden biridir.

Medicana International İstanbul Hastanesi, sunduğu ileri hizmet kalitesi ile İstanbul’un sağlık turizmine de canlılık getirmiştir. Hastanemiz sağlık turizmi alanında özellikle kardiyoloji, genel cerrahi, beyin ve sinir cerrahisi, kalp-damar cerrahisi, tüp bebek, organ ve doku nakli, göz, ağız ve diş sağlığı, plastik cerrahi ve kozmetoloji bölümleriyle ön plana çıkmaktadır.

Hastanemizde 7/24 ingilizce, rusça, arapça, kürtçe ve somalice hizmet veren tercümanlarımız tam zamanlı olarak görev yapmaktadır.

Medicana International İstanbul Hastanesine Nasıl Gidilir

 • Kadıköy Söğütlüçeşme'den 34AS numaralı Metrobüse binip Avcılar'da indikten sonra hemen önünüzden kalkan 34C ya da 34BZ numaralı Metrobüse aktarma yaparak Cumhuriyet Mahallesi durağında indiğinizde Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Üsküdar'dan 16A, 16F, 16M, 16U, 16Ü, 320A numaralı otobüslerden herhangi biriyle Uzunçayır'da inip Metrobüse aktarma yapmalısınız. 34AS numaralı Metrobüs ile Avcılar'da indikten sonra hemen önünüzden kalkan 34C ya da 34BZ numaralı Metrobüse aktarma yaparak Cumhuriyet Mahallesi durağında indiğinizde Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Kartal, Pendik, Maltepe, Tuzla taraflarından geliyorsanız Kadıköy-Kartal metrosuyla Ünalan istasyonunda inip Metrobüs aktarma yapmalısınız.34AS numaralı Metrobüs ile Avcılar'da indikten sonra hemen önünüzden kalkan 34C ya da 34BZ numaralı Metrobüse aktarma yaparak Cumhuriyet Mahallesi durağında indiğinizde Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Ümraniye'den Üsküdar-Ümraniye metrosuna binerek Altunizade istasyonunda inip Metrobüs'e aktarma yapınız. 34AS numaralı Metrobüs ile Avcılarda indikten sonra hemen önünüzden kalkan 34C ya da 34BZ numaralı Metrobüse aktarma yaparak Cumhuriyet Mahallesi durağında indiğinzde Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Avcılar, Küçükçekmece, Beylikdüzü, Bahçelievler, Mecidiyeköy taraflarından geliyorsanız herhangi bir Metrobüs istasyonunda 34C ya da 34BZ ye binip Cumhuriyet Mahallesi indiğinizde Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Güngören, Bağcılar, Esenler taraflarından geliyorsanız Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu istasyonunda aktarma yapmalısınız.34C ya da 34BZ numaralı Metrobüs ile Cumhuriyet Mahallesi durağında inerek Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.
 • Taksim'den Taksim metrosuyla Mecidiyeköy-Şişli istasyonunda inip Metrobüse aktarma yaptıktan sonra 34BZ numaralı Metrobüs ile Cumhuriyet Mahallesi durağında inerek Medicana International İstanbul Hastanesi'ne ulaşabilirsiniz.

Medicana International İstanbul Hastanesi Sunulan Hizmetler

Diyetisyeninizin onayladığı bir program çerçevesinde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisimiz mevcuttur.

Kahvaltı: 06.00 - 07.00
Öğle yemeği: 12.00 - 13.00
Akşam yemeği: 17.00 - 18.00

Hastanemize +90 (212) 867 75 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Hastanızın kaldığı oda numarasını biliyorsanız oda numarasının başına 8 ekleyerek ulaşabilirsiniz.
Hastanızın kaldığı oda numarasını bilmediğiniz durumlarda hastanemiz santrali size yardımcı olacaktır.

Vale hizmetimiz vardır.

Hastanemizin giriş Katında Starbucks  Cafe ve -2. katında ISS Cafe  hem kafe hem yemek hizmeti vermektedir.

Hastanemizde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış 1 adet ibadethane bulunuyor.

Hastane giriş kapısı yakınlarında Ziraat Bankası, Akbank, QNB Finans Bank, Garanti Bankası, Deniz Bankası ATM’ leri  bulunmaktadır.

BEYLICIUM AVM, EKİNOKS AVM, MARMARAPARK AVM ve 5 M MİGROS AVM

Medicana International İstanbul Hastanesi Medikal Teknolojiler

Medicana International İstanbul Hastanesi'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:

  • Pet CT
  • IMRT - LINAC
  • Hipertermi
  • ESWT
  • ERCP
  • Gama kamera
  • Interoperatif 1,5 Tesla MR
  • Anjiografi ( Katater ) Laboratuarı
  • B-Plan Anjo
  • DSA Dijital Anjiografi
  • Ultrasonografi
  • 4D Meme Ultrasonografisi
  • Prostat Biyopsisi
  • 3D Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi
  • BT-256 kesit tomografi
  • Kemik dansitometrisi
  • Sintigrafi
HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutunuz 20 mb'dan büyükse linkten gönderebilirsiniz.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

TR
EN RU AR
E-RANDEVU

E-RANDEVU

OnlineHekim Randevularınızı sadece çağrı merkezi yetkilimiz ile görüşerek alabilirsiniz.
Lütfen hastane seçiniz.

  E-RANDEVU

  Lütfen bölüm seçiniz.

   E-RANDEVU

   Lütfen hekim seçiniz.

    UZMANLARIMIZA SORUN