Medicana Sivas Hastanesi Hakkında

Medicana Sivas Hastanesi, Sivas ve çevre illere modern ve kaliteli sağlık hizmet vermek amacıyla 2015 yılı Ocak ayında hizmet vermeye başlamıştır. Sağlık sektörüne yaptığı önemli yatırımlarla adını duyuran Medicana Sağlık Grubu’nun 15 Hastanesinden birisi olan Medicana Sivas Hastanesi, Sivas ve bölgesine hizmet veriyor. Uluslararası hasta bakım standartları, son teknoloji cihaz parkı ve geniş bir akademik kadro ile hizmet sunumu için tüm altyapı mevcuttur. Gelişmiş tıp teknolojilerine sahip çağdaş tanı ve tedavi üniteleri ile 7/24 Acil Servis, Diyaliz, Tıbbi Onkoloji, 3. Basamak Genel Yoğun Bakım, 3. Basmak Yeni Doğan Yoğun Bakım hizmetleri de dahil olmak üzere tüm ana branşlarda hizmet sunmaktadır.

28.000 m2 Kapalı Alan

Medicana Sivas Hastanesi, 28 bin metrekare kapalı alanda 219 yatak kapasitesi, 7 ameliyathane, 49 yoğun bakım yatağı, 15 yeni doğan yoğun bakım yatağı, 5 KVC yoğun bakım yatağı ve 4 koroner yoğun bakım yatağı, 28 gözlem yatağı,  kapasitesi ile hizmet veriyor. Gelişmiş, spesifik ve yüksek yatak kapasiteli yoğun bakım yatak sayıları ile İç Anadolu’da önemli sağlık problemlerinden biri olan yoğun bakım eksikliğini gideren Medicana Sivas Hastanesi, SGK ile her branşta yapılan anlaşmalar sayesinde, uluslararası kalitede hizmeti, son teknolojik olanaklarla, konforlu mekanlarda İç Anadolu'nun hizmetine sunuyor. Son dönemlerde yapmış olduğu hekim ve cihaz yatırımı ile yeni doğan yoğun bakım ünitesinde 15 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye başlamıştır. Böylelikle sadece İç Anadolu değil birçok coğrafyadan hasta kabul eden Medicana Sivas Hastanesi önemli bir ihtiyacı daha karşılar hale gelmiştir.

Önce Hasta Güvenliği

Medicana Sağlık Grubu bünyesinde yer alan tüm hastanelerde olduğu gibi hasta odaklı bir hizmet anlayışını benimseyen Medicana Sivas Hastanesi, tedavi mekanlarında maksimum konfor ve kalite sunuyor. Hasta haklarını, güvenliğini ve gereksinimlerini öncelik olarak kabul ediyor. Gelişmeleri ve etik değerleri dikkate alarak, kanıta dayalı, güncel ve yüksek nitelikli sağlık hizmetini kesintisiz olarak sunmayı amaçlıyor.

Her Branşta Çağdaş Hizmet

Genel amaçlı hastane olarak konumlanan Medicana Sivas Hastanesi, tıbbın her branşında 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Hasta güvenliği ve konforunun ön plana çıktığı, bölgenin sağlık ihtiyaçlarının göz önünde tutulduğu bir anlayışla tasarlanan ve tıbbın her alanında hizmet verecek hastanenin konumu ve bölge halkına sunduğu olanaklar dikkat çekmektedir.

Medicana Sivas Hastanesi Odalarımız

Medicana Sivas Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 137 adet Standart Oda yer almaktadır. Standart odalarımız ferah bir odada, hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap vermektedir. Odalarımızda; televizyon, internet, duş gibi hizmetlerimizde yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği, bir adet iki kişilik koltuk, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarında metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

Medicana Sivas Hastanesi’nin Suit Odaları hasta ve hasta yakınlarının birçok farklı ihtiyacını karşılamak üzere iki bölümden oluşan ‘’ev konforunda oda’’ niteliğinde tasarlanmıştır. Özel olarak tasarlanan odalarımızda misafirler için ayrı bir oda da bulunmaktadır. Hasta odasında, hasta ve yakınları için ayrıca bir televizyon da yer almaktadır. Yine tüm hijyenik koşulların özenle sağlandığı ve yalnızca 6 adetle sınırlı tutulan odalarımızda hasta yakınları için ayrı bir banyo ve dinlenebilecekleri bir de koltuk bulunmaktadır. Hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu bulunurken; tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

Otelcilik Hizmetleri

  • Tek Kişilik Odalar
  • Suit odalar
  • Televizyon
  • Klima
  • Oda Sevisi
  • İbadethane
  • Kuaför
  • Diyaliz Servisi
  • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tedavilerinde Servisi

Medicana Sivas Hastanesi Özellikli Branşlar

Genel amaçlı hastane olarak konumlanan Medicana Sivas Hastanesi, tıbbın her branşında 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Hasta güvenliği ve konforunun ön plana çıktığı, bölgenin sağlık ihtiyaçlarının göz önünde tutulduğu bir anlayışla tasarlanan ve tıbbın her alanında hizmet verecek hastanenin konumu ve bölge halkına sunduğu olanaklar dikkat çekmektedir.

Gelişmiş Onkoloji Birimi

Hastanede hastaların tüm tıbbi ve sosyal gereksinimlerini karşılayacak şekilde konumlanan özellikli bir Onkoloji Birimi bulunuyor. Birimde konuyla ilgili uzmanlık dallarının (Cerrahi ve tıbbi onkoloji) ortak klinik yaklaşımının yanı sıra güncel teknoloji de kullanılıyor.

Yoğun Bakım Hizmetleri

49 yoğun bakım yatağı, 15 yeni doğan yoğun bakım yatağı, 5 KVC yoğun bakım yatağı ve 4 koroner yoğun bakım yatağı, 28 gözlem yatağı,  kapasitesi ile hizmet veriyor.

Çocuk Kliniği

“Bebek dostu” hastane nitelikleri taşıyan Medicana Sivas Hastanesi, ayrı alan oluşturularak diğer hastalardan izole yapılan klinikte, çocuklar için bekleme alanları yer alıyor.

Çok Fonksiyonlu Acil Servis

Medicana Sivas Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tüm hizmetler, hava ve kara ambulansları ile acil müdahale ve ayaktan acil müdahale ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlendi. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve gözlem odalarının bulunuyor. Acil Servis Bölümü’nde 10 adet yetişkin, 6 adet çocuk, 2 adet izolasyon odası yer alıyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğumda Referans Hastane

Yüksek doğum oranları ile çalışan hastanemizde beş uzman hekim ile hizmet veren Medicana Sivas Hastanemizde takip olduğunuz hekim ile doğum imkanı sunulmaktadır. Sorunsuz hamilelik geçirmek adına takiplerin ve tetkiklerin tam donanımlı olduğu hastanemizde üçlü ve dörtlü tarama tetkikleri yapılmaktadır. Ayrıca ayrıntılı ultrasonagrafi cihazı ile bebeğinizin 17-23 haftasında bütün organlarını görüntülemek mümkün. Medicana bebekleri hayata gözlerini açtığı ilk andan itibaren uzman kadromuz tarafından şefkatle kontrolleri ve aşıları yapılarak hasta odasında aileye teslim edilir. Tek kişilik odalarda ev rahatlığını yaşayan annenin kontrolleri ve bebeğinizin işitme testi, yenidoğan muayenesi gibi işlemler odasında yapılır. Annelerimize ebelerimiz tarafından bebek bakımı, emzirme teknikleri ve lohusalık süreçleri ile eğitim verilir.

Anne-baba olmanın o unutulmaz anlarını ölümsüzleştirmek isterseniz doğum fotoğrafçılığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Hastaneye giriş anınızdan itibaren odanızda, ameliyathane-doğumhanede bebeğinizin dünyaya gözlerini açtığı ilk anlarda doğum fotoğrafçımız her anı görüntüleyecek ve sonrasında ilk gün çekimleri ile tamamlayacaktır. 

Doğum sonrası ilk 28 gün bebeğiniz kontrollerinden fark alınmamaktadır. Sonrasında Medicana bebekleri hastanemizde dünyaya gelmiş olmanın avantajlarından her an faydalanmaktadır. Eğer erkek bebek sahibi iseniz doğumdan hemen sonra Çocuk Cerrahisi Uzmanımıza yenidoğan sünneti yaptırabilir, sünnetteki iyileşme sürecini kısaltabilirsiniz.

Sivas ve Çevre İllerin Kalbi Medicana’ya Emanet

Anjiyografi laboratuvarında yılda 1000’e yakın(koroner anjiyografi, stent uygulamaları, kalp pili uygulamaları) işlemin yapıldığı altyapıyla 200’ün üzerinde by-pass ameliyatı gerçekleştirilebiliyor.

Sağlık Turizmi

Şehir dışı ve yurtdışından gelen hastalara modern ve uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunuyor. Gurbetçinin yoğun olduğu bir bölge olmasından kaynaklı olarak Medicana Sivas Hastanesi, sağlık turizmi alanında kalp damar cerrahi, kardiyoloji,  genel cerrahi, beyin sinir cerrahisi, ortopedi, ağız ve diş sağlığı, medikal estetik ve kadın doğum bölümleriyle ön plana çıkıyor. Uluslararası hasta merkezimizle yurtdışından gelen konuklarımızın hizmetindeyiz.

Uluslararası Hastalar için UHM Ofisi

Medicana Sivas Hastanesi’nde, farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunuyor. İngilizce olarak da hizmet veren bölümde; yurtdışından gelen hastaların, hastane içindeki tüm süreçlerinde, kendilerini evlerinde hissetmeleri sağlanıyor.

Medicana Sivas Hastanesine Nasıl Gidilir

Sivas ve çevre illere hizmet veren Sivas Nuri Demirağ Havaalanına ulaşımı kolay olan Medicana Sivas Hastanesi, kentteki bütün şehir içi otobüslerinin önünden geçtiği merkezi bir lokasyondadır. Şehirler arası otobüs terminaline 1.7 km, tren garına 2.5 km, Sivas Nuri Demirağ Havaalanına 24 km, şehir merkezine 1.9 km, uzaklıktadır.

Özel araç ile ulaşım: Erzincan yolunu takip etmeniz yeterli. Emniyet müdürlü kavşağından sola döndüğünüzde 150 metre sonra Medicana Sivas Hastanesi solunuzda kalacak.
Toplu taşıma ile ulaşım: Havaalanından bineceğiniz toplu taşıma aracı hastanemiz önünden geçmektedir.

Özel araç ile; Erzincan yolunu takip etmeniz yeterli. Emniyet müdürlü kavşağından sola döndüğünüzde 150 metre sonra Medicana Sivas Hastanesi solunuzda kalacak.
Toplu taşıma ile; terminalden bineceğiniz toplu taşıma aracı hastanemiz önünden geçmektedir.

Toplu taşıma ile; bineceğiniz tüm otobüsler hastanemiz önünden geçmektedir.
Özel araç ile; Atatürk Caddesi yönünden emniyet Müdürlüğü istikametine ilerleyiniz. Aksu Köprüsü’nü geçtikten 150 metre sonra hastanemiz sağınızda kalacak.

Medicana Sivas Hastanesi Sunulan Hizmetler

Hastanemiz 75 araçlık otopark kapasitesine sahip.

Hastane kafeteryası, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti veriyor.

Hastanemizde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış ibadethane bulunuyor.

Hastanemiz yakın çevresinde Akbank, Denizbank, Ziraat Bank, PTT, İşbank gibi bankaların ATM’leri mevcut.

Medicana Sivas Hastanesi Medikal Teknolojiler

Medicana Sivas Hastanesi’nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız ve hizmetlerimiz aşağıda yer almaktadır:


Linac
Linac

Lineer hızlandırıcı (Linac), kanser tedavisinde kullanılan bir cihazdır ve yüksek enerjili radyasyon üretebilme özelliğine sahiptir. Bu cihaz, radyoterapi tedavisinde önemli bir rol oynayarak kanser hücrelerini yok etme veya kontrol altına alma amacını taşır. Bu yöntem, radyoterapi sırasında kanser hücrelerini hedef alırken sağlıklı dokulara minimum zarar vermeyi hedefler. Linac, doz kontrolü ve etki özellikleri sayesinde çeşitli kanser tiplerinin tedavi edilmesinde kullanılan bir araçtır.


1.5 Tesla MR
1.5 Tesla MR

1.5 Tesla MR görüntüleme, vücudun iç organlarının ayrıntılı resimlerinin çekilmesi için radyo dalgalarının kullanıldığı teknolojik bir testtir. Bu test ile göğüs, karın, beyin, akciğer, diz, kalp ve pelvis gibi birçok bölgede var olan hastalıklar tespit edilebilmektedir.


Excimer Lazer
Excimer Lazer

Korneaya düzgün bir şekil verilerek miyopi, hipermetropi ve astigmatizm gibi görme ve kırma kusurlarını düzelten bir cihazdır. Miyopi, hipermetropi ve astigmat tedavisinde kullanılır. Hızlı bir şekilde uygulanabilen ve göz kusurlarını düzeltebilen bu cihaz, gözlük ve kontak lens ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefler.


DSA Dijital Anjiyografi
DSA Dijital Anjiyografi

DSA (Dijital Anjiyografi), vücuttaki tüm damarların detaylı bir şekilde görüntülenmesi için kullanılır. Bu sayede elde edilen görüntülerle damardaki hastalıkların tanısı konulabilir. Beyin, karın bölgesi, cilt, kol ve bacaklar gibi vücudun farklı bölgelerindeki damarlardaki darlık, malformasyon, fistül gibi hastalıkların tespitinde bu yöntem kullanılabilmektedir.


Ultrasonografi
Ultrasonografi

Ultrasonografi (US), ses dalgaları kullanarak görüntü elde etmeyi sağlayan bir yöntemdir. Birçok hastalığın tanısı, ultrason cihazı kullanılarak konulmaktadır. Radyasyon riski ve yan etkisi olmayan bu cihaz, hastada herhangi bir ağrıya neden olmamaktadır. Ultrasonografi, radyasyon içermediği için hasta, çekim nedeniyle gereksiz radyasyon maruziyeti yaşamamaktadır.


Bilgisayarlı Tomografi (BT)
Bilgisayarlı Tomografi (BT)

Vücut içerisindeki kısımların ayrıntılı olarak resimlerinin veya taramalarının oluşturulmasında kullanılan özel röntgen ışınına sahip bir görüntüleme yöntemidir. Çekilen röntgen görüntüleri birleştirilerek damar, kemik ve yumuşak doku kesit görüntüleri oluşturulur.


Röntgen
Röntgen

Vücut içerisinin ışınlar ile görselleştirilmesi röntgen sistemi ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile vücudumuzda bulunan kemik ve dokular görüntülenebilmektedir. Birçok hastalığın teşhis edilmesi ve tedavi süreçlerinin planlamasında rol oynar.


Mamografi
Mamografi

Meme hastalıklarında tarama ve teşhis için kullanılan mamografi ile düşük doz ışın kullanılarak radyolojik bir görüntüleme yapılmaktadır. Özellikle meme kanserinin erken teşhisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutunuz 20 mb'dan büyükse linkten gönderebilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

İlerlemek istiyorsanız lütfen bu kutuyu işaretleyin.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

E-RANDEVU