TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA AVCILAR Beslenme ve Diyet

Beslenme günümüzde önemi giderek artan bir uzmanlık alanı olmakla birlikte, canlıların en temel gereksinmesidir. Aslında beslenme karnımızı doyurmak için canımızın her istediğini yemek değil, vücudumuzun ihtiyaçları doğrultusunda besinlerin alınmasıdır. 

Günümüzde yaşam stilindeki değişikliklerin beslenme kültürümüze olan yansımalarıyla, obezite başta olmak üzere beslenme ile ilişkili birçok hastalık beraberinde gelmektedir. Kaliteli bir yaşam ve sağlığın sürdürülebilmesi için sağlıklı beslenme ilkelerinin kişilere kazandırılması esastır. Medicana  Avcılar Hastanesi  Beslenme ve Diyet Bölümü uzmanları, danışanların tıbbi geçmişleri, kan değerleri,  beslenme alışkanlıkları, yaşam tarzları ve vücut analiz sonuçlarına göre kişiye özel beslenme programlarını oluşturmakta ve takip etmektedirler.

Bölümümüzde, zayıflama ve kilo alma programlarının yanı sıra, 

hipertansiyon, 

kolesterol, 

metabolik sendrom, 

polikistik over sendromu, 

böbrek hastalıkları gibi hastalıklarda , 

çocuk beslenmesi , 

sporcu beslenmesi,

yaşamın özel dönemlerine ait (hamilelik, emziklilik, menapoz vb. ) beslenme bilimindeki son gelişmeler doğrultusunda danışanlar bilgilendirilmekte,sağlıklı beslenme ilkelerinin yaşam stili haline getirilmesi için hizmet verilmektedir. Danışanların sağlıklı beslenme alışkanlıklarını yaşamlarına geçirmekle ilgili anlaşılır, pratik çözüm önerileri sunularak, zorlanmadan sağlıklı beslenme ilkelerini benimsemeleri sağlanmaktadır.

Avcılar Beslenme ve Diyet Doktorları