Medicana Konya Hastanesi Hakkında

2012 yılından bu yana dünya standartlarında sağlık hizmeti sunan Özel Medicana Konya Hastanesi, tüm sağlık hizmetlerini tek çatı altında toplamayı başarmış, sağlık sektöründeki önemli yatırımlardan biridir. Modern teknolojisi ve teknik özellikleriyle öne çıkan Özel Medicana Konya Hastanesi, bölgenin en büyük ve en kapsamlı özel hastanesidir.

Sağlık hizmetinin yanı sıra, tıbbi alanda eğitim-öğretim, araştırma ve uygulama ihtiyaçlarını karşılamak ve desteklemek üzere 2015 yılında KTO Karatay Üniversitesi ile afiliasyon protokolü imzalanmıştır. 32 Uzman Hekim, 37 Akademik Kadro, 8 Pratisyen Hekim, 1 Psikolog, 2 Diyetisyen olmak üzere toplam 80 hekim kadromuz bulunmaktadır.

30.000 m2 Kapalı Alan

Yoğun Bakım ve yatak kapasitesi ile 30.000 m2 kapalı alanda  en kapsamlı özel hastane konumunda olan Özel Medicana Konya Hastanesi,  yoğun bakım ve yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde % 100 doluluk oranları ile tüm bölgenin ihtiyacına cevap vermektedir. 49 yataklı genel yoğun bakım, 7 yataklı kardiyovasküler cerrahi yoğun bakım, 9 yataklı koroner yoğun bakım, 41 yataklı yenidoğan yoğun bakım ünitesi ve 117 servis yatağı ile toplamda 223 yatak kapasitesine sahiptir.

Medicana Konya Hastanesi Sanal Tur

Medicana Konya Hastanesi Odalarımız

Özel Medicana Konya Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere hazırlanmış 117 adet oda yer almaktadır. Hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda; mini buzdolabı ve televizyon bulunmaktadır. Odalarda hasta ve yakınlarının güvenliğini sağlamak için tüm risklere karşı alınmış önlemler ve cihazlar vardır.

Özel Medicana Konya Hastanesi’nin Suit Odaları hasta ve hasta yakınlarının birçok farklı ihtiyacını karşılamak üzere iki bölümden oluşan ‘’ev konforunda oda’’ niteliğinde tasarlanmıştır. Hasta tedavisinin yapıldığı bir odanın yanısıra, refakatçi ve ziyaretçilerin, ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve dinlenebilecekleri ayrı bir oda da bulunmaktadır.

Medicana Konya Hastanesi Özellikli Branşlar

ULUSLARARASI HASTALAR İÇİN UHM BİRİMİ

Özel Medicana Konya Hastanesi’nde, farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunuyor.

Medicana Konya Hastanesine Nasıl Gidilir

Ankara karayolundan merkez istikametinde Belh Kavşağı’ndan sağa döndüğünüzde hastane karşınızdadır.

Demiryolu Servis Yolu Caddesinden Toptancılar Kavşağı’na geldiğinizde hastanemiz sağda karşınızdadır.

Yeni İstanbul karayolundan merkez istikametinde 9. km de sağdadır.

Medicana Konya Hastanesi Sunulan Hizmetler

Geniş bir otopark kapasitesine sahip hastanemizde, vale hizmeti de verilmektedir.

24 saat hizmet veren kafeteryamızda, oda servisi de bulunmaktadır.

Hastanemizde ibadetlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebileceğiniz, bay ve bayan ibadethanelerimiz bulunmaktadır.

Medicana Konya Hastanesi Medikal Teknolojiler

Medicana Konya Hastanesi’nde tanı ve teşhis süreçlerinde hizmet veren tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:


Linac
Linac

Lineer hızlandırıcı (Linac), kanser tedavisinde kullanılan bir cihazdır ve yüksek enerjili radyasyon üretebilme özelliğine sahiptir. Bu cihaz, radyoterapi tedavisinde önemli bir rol oynayarak kanser hücrelerini yok etme veya kontrol altına alma amacını taşır. Bu yöntem, radyoterapi sırasında kanser hücrelerini hedef alırken sağlıklı dokulara minimum zarar vermeyi hedefler. Linac, doz kontrolü ve etki özellikleri sayesinde çeşitli kanser tiplerinin tedavi edilmesinde kullanılan bir araçtır.


PET CT
PET CT

Pozitron Emisyon Tomografi - Bilgisayarlı Tomografi (PET-CT), gelişmiş tıbbi görüntüleme için kullanılan bir cihazdır. PET ve CT'nin birleştirilmiş görüntüleri, anatomik ve fonksiyonel bilgileri bir araya getirerek kapsamlı bir değerlendirme imkanı sağlar. Özellikle kanser tanısı, tedavi planlaması ve tedavinin izlenmesi gibi alanlarda kullanılmaktadır. PET-CT, hastalıkların erken teşhisini, tedaviye yanıtın değerlendirilmesini ve hastalığın yayılma derecesinin belirlenmesini destekleyebilir.


1.5 Tesla MR
1.5 Tesla MR

1.5 Tesla MR görüntüleme, vücudun iç organlarının ayrıntılı resimlerinin çekilmesi için radyo dalgalarının kullanıldığı teknolojik bir testtir. Bu test ile göğüs, karın, beyin, akciğer, diz, kalp ve pelvis gibi birçok bölgede var olan hastalıklar tespit edilebilmektedir.


Tüm Vücut MR
Tüm Vücut MR

Kanser riski veya endişesi taşıyan ve bu konuda rutin check-up yaptıran bireylere yönelik olarak sunulan Tüm Vücut MR taraması, ileri düzey bir tamamlayıcı check-up modelidir. Beyin ve boyun dahil olmak üzere tüm vücut, tek bir seansta görüntülenir. Tüm Vücut MR taraması, hastalık belirtileri ortaya çıkmadan ve tümör yayılmadan önce bilgi sağlamayı amaçlar. Ayrıca, ailesel tümör riski taşıyan bireyler de bu incelemeyi yaptırabilir.


Spect CT
Spect CT

Korneaya düzgün bir şekil verilerek miyopi, hipermetropi ve astigmatizm gibi görme ve kırma kusurlarını düzelten bir cihazdır. Miyopi, hipermetropi ve astigmat tedavisinde kullanılır. Hızlı bir şekilde uygulanabilen ve göz kusurlarını düzeltebilen bu cihaz, gözlük ve kontak lens ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefler.


DSA Dijital Anjiyografi
DSA Dijital Anjiyografi

DSA (Dijital Anjiyografi), vücuttaki tüm damarların detaylı bir şekilde görüntülenmesi için kullanılır. Bu sayede elde edilen görüntülerle damardaki hastalıkların tanısı konulabilir. Beyin, karın bölgesi, cilt, kol ve bacaklar gibi vücudun farklı bölgelerindeki damarlardaki darlık, malformasyon, fistül gibi hastalıkların tespitinde bu yöntem kullanılabilmektedir.


Ultrasonografi
Ultrasonografi

Ultrasonografi (US), ses dalgaları kullanarak görüntü elde etmeyi sağlayan bir yöntemdir. Birçok hastalığın tanısı, ultrason cihazı kullanılarak konulmaktadır. Radyasyon riski ve yan etkisi olmayan bu cihaz, hastada herhangi bir ağrıya neden olmamaktadır. Ultrasonografi, radyasyon içermediği için hasta, çekim nedeniyle gereksiz radyasyon maruziyeti yaşamamaktadır.


Bilgisayarlı Tomografi (BT)
Bilgisayarlı Tomografi (BT)

Vücut içerisindeki kısımların ayrıntılı olarak resimlerinin veya taramalarının oluşturulmasında kullanılan özel röntgen ışınına sahip bir görüntüleme yöntemidir. Çekilen röntgen görüntüleri birleştirilerek damar, kemik ve yumuşak doku kesit görüntüleri oluşturulur.


Röntgen
Röntgen

Vücut içerisinin ışınlar ile görselleştirilmesi röntgen sistemi ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile vücudumuzda bulunan kemik ve dokular görüntülenebilmektedir. Birçok hastalığın teşhis edilmesi ve tedavi süreçlerinin planlamasında rol oynar.


Mamografi
Mamografi

Meme hastalıklarında tarama ve teşhis için kullanılan mamografi ile düşük doz ışın kullanılarak radyolojik bir görüntüleme yapılmaktadır. Özellikle meme kanserinin erken teşhisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.


Posturografi (Denge) Cihazı

Denge problemlerinin tanısı ve tedavisi için kullanılan bir cihazdır. Bu cihaz, denge ile ilgili verileri grafiklere dönüştürerek rakamsal değerlere çevirir, bu sayede hekim tarafından denge sorununun kaynağı tespit edilebilmektedir.


Quantitative Computed Tomography (QCT)

Kemik Yoğunluğu Testi, kemik mineral yoğunluğunu ölçmek için kullanılan bir tıbbi görüntüleme testidir. Bu test, genellikle osteoporoz gibi kemik hastalıklarının değerlendirilmesi ve kemik kırılma riskinin belirlenmesi amacıyla kullanılır. QCT, bilgisayarlı tomografi (CT) kullanarak kemiklerin içindeki mineral miktarını ölçer. Bu test, hastaların kemik sağlığını izlemek ve uygun tedavi stratejilerini belirlemek için önemli bir araçtır.

HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutu maksimum 20 mb olmalıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

İlerlemek istiyorsanız lütfen bu kutuyu işaretleyin.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

E-RANDEVU