KALİTE POLİTİKAMIZ


+A A-

KALİTE POLİTİKAMIZ

Medicana Sağlık Grubu; 1992 yılından bu yana geleceğin sağlık hizmeti standartlarını belirleme yolunda ilerleyişini sürdürüyor. Bugün; 13 hastane ve 6500'ün üzerinde çalışanıyla sağlığın her alanında, yüksek standartlarda sağlık hizmetini başta İstanbul ve Ankara olmak üzere, Konya, Samsun, Sivas ve Bursa da kesintisiz sürdürmektedir. Medicana sağlık Grubu Ülkemizde sağlık turizmi alanındaki çalışmalara öncülük etmiş ve yurtdışından gelen hastaların, multidisipliner sağlık alanlarındaki tedavilerinde önemli merkezler arasına girmiştir. Sürdürülebilir sağlık hizmeti sunumu sağlamak amacıyla Dünya’nın önemli bölgelerinde hizmet ofisleri açmıştır.

Medicana Sağlık Grubu hastanelerinde; hasta güvenliği, etkin ve kaliteli hasta bakımı ve tedavisi önceliğiyle dünyanın önde gelen kurumlarıyla eşit kalitede ve Joint Commission International (JCI) akreditasyon standartları ve Sağlık Bakanlığı Hizmet Kalite Standartları ile (SHKS) tam uyum içerisinde hizmet verilmektedir.

Uluslararası standartlarda sağlık hizmetini toplumun her kesimine yaygın sunmak, şeffaf, güvenilir ve şefkatli hasta yaklaşımıyla hasta memnuniyetini sürekli artırarak geliştirmek hedefi ile çalışan Medicana Sağlık Grubu; Ülkemizde en değerli markalar arasında seçilmiş, kalitesi ve hizmet sunumu ile bir çok kez tüketicinin en beğendiği sağlık kuruluşu ünvanına sahip olmuştur.

Medicana Sağlık Grubu; Modern yapılarda, çağdaş, ileri teknoloji altyapı ve gelişmeleri anında takip eden bir vizyon ile verimliliğini sürekli geliştiren bir kurum olma hedefiyle çalışmaktadır. Türkiye'de ve dünyada sağlık hizmetlerinin gelişimini izlemeyi, uluslararası kabul görmüş standartlarla, yöntem ve uygulamaları bünyesinde barındırmayı ve hastalarına sunmayı hedeflemektedir.

KALİTE BELGELERİMİZ

  • Medicana International İstanbul Hastanesi (2010), Medicana Bahçelievler Hastanesi (2008), Medicana International Ankara Hastanesi (2010) ve Medicana Çamlıca Hastanesi (2007) “Joint Commission International (JCI)”  tarafından akredite edilmiştir. Medicana International İstanbul Hastanesi (2013 ve 2016), Medicana Bahçelievler Hastanesi (2011) ve Medicana Çamlıca Hastanesi (2010) aynı kuruluş tarafından re-akredite edilmiştir.
  • Medicana Kadıköy Hastanesi (2019), Medicana Sivas Hastanesi (2015), Medicana Konya Hastanesi (2012), Medicana International İstanbul Hastanesi (2008), Medicana International Ankara Hastanesi (2008), Medicana Bahçelievler Hastanesi (2007), Medicana Çamlıca Hastanesi (2006) ve Medicana Avcılar Hastanesi’ne (2006) WHO ve Unicef tarafından önerilen başarılı anne sütü uygulamaları nedeniyle “Bebek Dostu Hastane Unvanı” verilmiştir.
  • Medicana Avcılar Hastanesi (2008), “ISO 9001-2000 Kalite Standartları” kapsamında akredite edilmiştir.
  • Medicana International Ankara Hastanesi (2012), Kalder tarafından “EFQM Mükemmellik Modeli” ödülü almıştır.
  • Medicana International Ankara Hastanesi (2021), “Sağlıkta Akreditasyon Standartları (SAS)” kapsamında TÜSKA tarafından akredite edilmiştir.
  • Medicana Avcılar Hastanesi, Amerikan Kalite Topluluğu (American Society for Quality) üyesidir.
  • Medicana Sağlık Grubu, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği üyesidir.