+A A-

Logo kullanımı

Logo ve renkler

Renkler, kültür ve dilin ötesine geçen bir yanıt oluştururlar. Renklerin kullanımındaki süreklilik, Medicana markasını Türkiye ve dünyaya benimsetmek açısından çok önemli bir faktördür.
Logoyu oluşturan harfler ve grafik çizgilerden oluşan amblem, iki farklı renk ile birbirinden ayrışmaktadır. Bu ana renkler iletişim fonksiyonumuz dahilinde ağırlıklı olarak kullanılmalıdır. Bu renkler Medicana markasının bilinirliğini artırmakta ve iletişimi özel kılmaktadır. 

Image titleLogo ve koruma alanı

Medicana markasının gücünü, keskin ve dinamik bir logo temsil eder. Medicana logosu, markanın bakış açısını en kısa şekilde anlatır ve hatırlanması en kolay iletişim aracıdır.
Medicana logosunun güvenli kullanım alanı ölçülendirmesi, “E” harfinin boyutu üzerinden hesaplanarak tasarlanmıştır.

Image title


Logo ve çoğaltmalar

Logo altında konumlandırılan “Sağlık Grubu” ve hastane isimleri; “E” harfi ölçülendirme kuralına göre uygulanmalıdır.

Image title


Logo yanında konumlandırılan “Sağlık Grubu” ve hastane isimleri; “E” harfi ölçülendirme kuralına göre uygulanmalıdır.

Yanlış kullanımlar

Medicana logosu önceki sayfalarda tanımlanan oran, renk ve kullanım biçimleri dışında kullanılmamalıdır. Belirtilen standartların dışında logonun başka bir kullanım şekli yoktur.
Marka Kılavuzu içerisinde belirtilmeyen uygulamalar ve belirtilen standartların dışında yapılan uygulamalar “doğru” olarak kabul edilemez.

Image title


Farklı zeminlerde kullanım

Medicana logosunun kullanıldığı her yerde dikkat çekmesini ve etki yaratmasını garantilemek için, yeterli kontrasta izin veren fonlar seçilmelidir.
Medicana logosu siyah, koyu renkli veya koyu tonda görsel bir fon üzerinde sadece dişi olarak kullanılabilir.

Image title

Image title