+A A-

Obezite Okulu Toplantısında Hastalar Deneyimlerini Paylaşmak için Misi Köyün ’de Bir araya Geldi.

Obeziteden kurtulanlar ve kurtulmak isteyen hastalar Medicana Bursa Hastanesi tarafından düzenlenen kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. İkincisi Misi Köyü Mis Gibi Butik Otelde gerçekleştirilen etkinlikte; Obezite tedavisi gören hastalar, obezite tedavisi görmeyi düşünen hastalar deneyimlerini paylaştı.


Medicana Bursa Hastanesi çağın hastalığı olan obeziteye dikkat çekmek için bünyesinde obezite cerrahisi olmuş hastalar ve olmayı düşünen hastalar ile birlikte Misi Köyünde kahvaltıda bir araya geldi.

Etkinlikte hastalara, zayıflamada yeni ve en güncel tedavi yöntemleri, obezite ameliyatı sonrası, ameliyattan sonra beslenme ve süreç takibi gibi konular anlatıldı. Daha sonra obezite tedavisi gören hastalar, obezite tedavisi görmeyi düşünen hastalar deneyimlerini paylaştılar.

Medicana Bursa Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ersoy Taşpınar ‘’Misi Köyünün tertemiz havasında önce Obezite Okulu kahvaltı etkinliğini hemen ardından da misi köyü deresinde hafif yağan yağmurun altında yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Bu tarz etkinlik ve toplantıların hasta motivasyonunu artırdığı, daha sağlıklı kilo verdiği ve psikolojik olarak daha rahat bir dönem geçirdiği gözlemlenmiştir. Bizde Medicana Bursa Hastanesi olarak her daim kilo problemi olan hastalarımızın yanındayız’’ dedi.

Oluşturma: 14.01.2020 04:43
Son Güncelleme: 14.01.2020 04:43
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu