YÖNETİM KADROMUZ


+A A-

Esen GİRİT TÜMER - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı


Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Dilbilimi alanında, MBA eğitimini University of California (ABD)'da İşletme Yönetimi alanında tamamlamıştır. Eğitimlerinin yanı sıra Boston Harvard Üniversitesi'nden Yapay Zekâ ve Makine Öğrenimi, New York Colombia Üniversitesi’nden IoT Eğitimi, Fransa'dan Six Sigma Black Belt Sertifikası, İngiltere Ashridge College ve Fransa INSEAD'dan çeşitli Liderlik ve Yönetici Yönetimi eğitimleri almıştır.

ABD, Türkiye ve Orta Doğu’da Microsoft, Johnson & Johnson, Tyco & Covidien, Philips Healthcare Royal Philips, Medtronic gibi yüksek teknoloji şirketlerinde üst düzey yöneticilik ve liderlik rollerinde 25 yıldan fazla iş tecrübesine sahiptir. Londra, Hindistan, Irak, Pakistan, Orta Asya, Doğu Avrupa, Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan Krallığı ve Katar'da birçok uluslararası projeye liderlik etmiştir. Acıbadem Üniversitesi Kuluçka merkezinde danışma kurulunda ve Yeditepe Üniversitesi mütevelli heyetinde üst düzey görevler almıştır.

Manchester İngiltere'de Akıllı Giyilebilir Teknoloji Şirketi’nin yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır UIP – International Cooperation Platform Yönetim Kurulu Eş-Başkanıdır. 2020 yılı itibariyle Türkiye ve ABD'de kurulan Yapay Zekâ alanında faaliyet gösteren Essential Evolutions ve BioScience alanında InfiniTech'in kurucu CEO'sudur. Global AAAI Derneği'ne bağlı YZTD (Yapay Zekâ ve Teknoloji Derneği)’nin Türkiye'deki Kurucu Başkanıdır.

Sivil Toplum Kuruluşları konusunda güçlü geçmişe sahip olan Tümer, COCIR bünyesinde A.B/E.U mevzuatlarında Brüksel'de Türkiye’yi temsil etmiş ve TıpGörDer'in 7 yıl Başkanlığını yapmıştır. PPP Derneği’ nin Başkan Yardımcılığı ve TEİD, Kurumsal Uyum ve Etik Derneği’ nde Başkan Yardımcılığı ve TWAL Bölgesinde Medtronic Kadın Ağı Başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.

Teknoloji’ de Kadın Derneği W-Tech ve Women on Board Derneği'nin kurucu üyelerinden biridir. Halen ABD'de AAAI ve Avrupa'da Women AI dâhil olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası derneğin aktif üyesidir.

Forbes ve Economist Dergileri tarafından ülke genelinde tüm endüstriler arasında en başarılı 50 kadın liderler arasında yer almış ve ayrıca üst üste yıllar içinde Sağlık Sektöründe 1 Numaralı En Güçlü Kadın CEO'su seçilmiştir.

Sn. Girit Tümer ayrıca iyi derecede İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.