YÖNETİM KADROMUZ


+A A-

Dr. Hüseyin BOZKURT - Medicana Grup Yönetim Kurulu Başkanı

Medicana Grup Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, 9 Mart 1962 tarihinde İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunudur.

Meslek yaşamına Diş Hekimi olarak başlayan Medicana Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, 1992 yılında birkaç hekim arkadaşı ile birlikte ilk özel hastanesini kurdu.

Hüseyin Bozkurt, ulusal ve uluslararası hastane yatırımları ile Türkiye ve Dünya Sağlık Sektörü’ne istihdam yaratmayı hedef edinen ve sağlık hizmetine ihtiyaç duyan her bir hastaya tedavi olanağı sunma ve destek olma misyonu ile 30 yılı aşkın süredir sektöre yön veren öncü sağlık kuruluşları arasında yer alan Medicana Sağlık Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanıdır.


İnsan hayatına en fazla ve en kalıcı şekilde dokunan Sağlık ve Eğitim alanlarında topluma hizmet etmeyi misyon edinen Medicana Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozkurt, toplumun sağlığını koruma misyonuna ek olarak topluma sağlıklı bireyler yetiştirme ve böylece her anlamda sağlıklı toplumlar yetiştirme vizyonuna hizmet etmek üzere yatırımlar yapmaktadır.

Türkiye’de Modern Bilimler Akademisi “MBA” Okulları çatısı altında anaokulundan liseye kadar binlerce öğrenciye Yenilikçi Eğitim Ekosistemi ile hizmet vermekte olan MBA Okulları’na yatırımları devam etmekte olan Hüseyin Bozkurt; yüksek öğrenim alanında da ulusal ve uluslararası platformda gençleri hayata hazırlamak ve meslek sahibi olmalarına destek sağlamak üzere Mühendislik & Mimarlık Fakültesi’nden, Sağlık Bilimleri’ne, Eczacılık Fakültesi’nden İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’ne kadar çok geniş bir yelpazede öğrenim olanağı sunan Fenerbahçe Üniversitesi’ni 2016 yılında kurmuş ve kurulduğu tarihten itibaren Mütevelli Heyet Başkanlığı görevini yürütmektedir.