YÖNETİM KADROMUZ


+A A-

Yrd. Doç. Dr. Remzi KARŞI - Medicana Bursa Hastanesi

 

1965 yılında Samsun’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilde tamamladıktan sonra 1989 yılında Ondokuzmayıs Üniversitesinden Tıp Doktoru olarak mezun oldu, aynı üniversitede Halk Sağlığı Doktorasını tamamlayarak Halk Sağlığı Bilim Uzmanı Unvanını kazandı. Yükseköğrenimine, City of London College Stratejik Hastane Yönetimi ve Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans’ı ile devam etti.

Meslek yaşamında, Samsun Verem Savaşı Dispanseri Başhekimliği, İl Tüberküloz Koordinatörlüğü, Aygaz ve Alsim-Alarko İşyeri Hekimliği, Türkiye İş Bankası Kurum Hekimliği ve Medicana International Samsun Hastanesi Genel Müdür Yardımcılığı, Medicana Sağlık Grubu Tıbbi Direktörlüğü, Medicana Ankara ve Samsun Hastaneleri Genel Müdürlüğünü görevlerinde bulundu, halen Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdürü olarak profesyonel meslek yaşamını sürdürmenin yanı sıra;

Konya Karatay Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu Halk Sağlığı Anabilim dalında yardımcı doçent doktor unvanı ile öğretim üyeliğine devam etmektedir. Mesleği ile ilgili birçok dergide yayın kurulu, ulusal ve uluslararası derneklerde yönetim kurulu üyelikleri görevlerini de yürütmektedir.

OMÜ’den Onur Belgesi, Samsun Valiliği tarafından Takdir Belgesi ve üyesi olduğu derneklerden Uluslararası başarı madalyası ve takdir belgeleri sahibidir.

Eğitici Eğitmeni (Tranin the Tranier) ünvanına sahip olup Freelance kişisel ve yönetimsel eğitimler vermektedir.

2019 yılı itibarıyla Medicana Bursa Hastanesi Genel Müdürü görevini sürdürmektedir.