Medicana Bursa Hastanesi Hakkında

Medicana Sağlık Grubu’nun 13’üncü hastanesi olarak 2017 yılından bu yana Bursalılara dünya standartlarında sağlık hizmeti sunan Medicana Bursa Hastanesi, Güney Marmara’nın tüm sağlık hizmetlerini tek çatı altında toplamayı başarmış, sağlık sektöründeki önemli yatırımlardan biridir. Uluslararası hasta bakım standartları, son teknoloji cihazları ve geniş bir akademik kadro ile hizmet sunumu için tüm altyapı mevcuttur. Gelişmiş tıp teknolojilerine sahip çağdaş tanı ve tedavi üniteleri ile hizmet sunmaktadır.

Modern teknolojisi ve teknik özellikleriyle sayılı özel hastaneler arasında yer alan Medicana Bursa Hastanesi Bursa ve Balıkesir, Yalova, Çanakkale ve Kütahya gibi çevresindeki illere hizmet vererek bölgenin referans hastanesi haline gelmiştir.

24 saat acil sağlık hizmetlerini bünyesinde toplayan, ileri tıp uygulamaları ve güçlü hekim kadrosu ile öne çıkan özel hastanedir.


40.000 m2 Kapalı Alan

Medicana Bursa Hastanesi, 40 bin metrekare kapalı alanda 300 yatak kapasitesi, 235 aktif yatak, 10 ameliyathane, 2 doğumhane 75 Yoğun Bakım yatağı bulunmaktadır. Açık, kapalı otopark alanına sahiptir.

Medicana Bursa Hastanesi Sanal Tur

Medicana Bursa Hastanesi Odalarımız

Medicana Bursa Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 160 adet Standart Oda yer almaktadır. Standart odalarımız ahşap tonlarıyla dikkat çekmektedir. Ferah bir odada, hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, televizyon, internet, özel kasa gibi hizmetlerimizde yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği, bir adet iki kişilik koltuk, bir adet refakatçi sandalyesi ve düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarında acil ipi de bulunmaktadır. Ayrıca engelli hastalarımız için metal tutunma aparatı bulunmaktadır.

Bursa Hastanesi’nin Suit Odaları hasta ve hasta yakınlarının birçok farklı ihtiyacını karşılamak üzere iki bölümden oluşan ‘’ev konforunda oda’’ niteliğinde tasarlanmıştır. Özel olarak tasarlanan odalarımızda misafirler için ayrı bir oda da bulunmaktadır. Hasta odasında, hasta ve yakınları için ayrıca bir televizyon da yer almaktadır. Yine tüm hijyenik koşulların özenle sağlandığı ve yalnızca 4 adetle sınırlı tutulan odalarımızda hasta yakınları için ayrı bir banyo ve dinlenebilecekleri bir de koltuk bulunmaktadır. Hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu bulunurken; tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

King Suit, Medicana Bursa Hastanesi’nde hastalar ve yakınlarının farklı ihtiyaçları için tasarlanan odaların başında gelmektedir. Odamız; hasta odası, hasta yakınlarına yönelik çift kişilik yatak odası ve salon olmak üzere üç bölümden oluşan bir daire niteliği taşıyarak fark yaratmaktadır. Odaların tümünden orman manzarası görülmektedir. İhtiyaç duyulabilecek her türlü temel ve lüks eşya hizmetinize sunulurken; hem hastaların hem de refakatçilerin hijyeni düşünülerek tasarlanan iki banyoda ekstra konfor sağlamaktadır.

Medicana Bursa Hastanesi Özellikli Branşlar

Medicana Bursa Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda uzman sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduruyor. Hastanede; Onkolojiden Beyin Cerrahisine, Kalp ve Damar Cerrahisinden Girişimsel Radyolojiye kadar birçok özellikli birim konumlanıyor. Ayrıca henüz bebek anne karnında iken (prenatal) tanısı, ailelerde taşıyıcıların belirlenmesi (tarama) ve sonraki gebeliklerde hastalıkların önlenmesi ve kanserin kişiye özgü tanısını sağlayan testleri ile Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezimiz hizmet vermektedir.

  Onkoloji Birimi (Radyasyon Onkolojisi, Medikal Onkoloji)

  Kalp Merkezi

  Akut İnme Ünitesi

  Fitoterapi Birimi

  Girişimsel Radyoloji

  Evde Bakım Birimi

  Saç Ekimi Birimi

  Hematoloji Birimi

  Çocuk Hematoloji  ve Onkoloji Birimi

  Çocuk Kardiyoloji ve Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Birimi

  Neonatoloji

  Nükleer Tıp Birimi

  Nefroloji Birimi

  Endokrinoloji Birimi

  Göz Sağlığı Birimi

  Genetik Hastalıkları Değerlendirme Merkezi

  Romatoloji

  Nefroloji

Medicana Bursa Hastanesine Nasıl Gidilir

Kent merkezinde AVM’lere yakın lokasyonu, ana arterler ve raylı sistem hemen yakınında olması nedeniyle ulaşım kolaylığı ile Medicana Bursa Hastanesi, Bursalılar için birçok sağlık sorununda ilk başvuracakları hastane olarak konumlandı. Merkezi konumu dolayısıyla acil vaka olasılıkları göz önünde bulundurularak planlanan hastane; doğru, etkin ve hızlı çözümler sunmaya devam ediyor. Hastanemiz Odunluk metro istasyonu önünde, Carrefour Alışveriş Merkezi yanında cadde üstünde yer almaktadır.

Özel araç ile ulaşım; Ankara yoluna giriniz ve İzmir – Üniversite istikametine doğru ilerleyip ( metro yolu istikametini takip ediniz ) Nilüfer ilçesine girdiğiniz zaman yolun sol tarafında hastanemizi göreceksiniz.
Metro ile geliyorsanız, Uludağ Üniversite istikametine doğru 2 numaralı metroya binerek Odunluk durağında indiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Özel araç ile ulaşım; Bursa istikametine doğru yolu takip ettiğiniz zaman yol kenarında olan hastanemizi göreceksiniz.
Metro ile geliyorsanız Kestel istikametine doğru 2 numaralı metroya binerek Odunluk durağında indiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Terminalden 93 nolu belediye otobüse binerek hastanemizin karşısında yer alan durak muhallebicisi önünde inip durak yanındaki üst geçiti kullanarak hastanemize ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezine doğru yolu takip ettiğiniz zaman yolun sağ tarafında Özdilek alışverişini göreceksiniz. Alışveriş merkezini geçtikten sonra sola doğru İzmir yolu istikametini takip ediniz. Nilüfer ilçesine girdiğiniz zaman yolun sol tarafında hastanemizi göreceksiniz.

Mudanya’dan Bursa’ya doğru hareket eden otobüse binerek Emek metro istasyonu önünde ininiz. Kestel tarafına doğru hareket eden 1 numaralı metroya binerek paşa çiftliği durağında inebilirsiniz. Karşı yönden gelen 2 numaralı metroya binerek Odunluk durağında indiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Medicana Bursa Hastanesi Sunulan Hizmetler

Açık-kapalı otopark alanına sahip hastanemizde vale hizmeti de bulunuyor.

Robin Cook Cafe’de, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti veriyor. Ayrıca dünya markası Starbucks kahve çeşitleriyle zenginleşen içecek menüsü bulunmaktadır.

Tüm hastalarımıza odalarında hizmet veren kuaför, sorumlu hemşirenin istekte bulunması halinde hastalarımıza hizmeti vermektedir.

Hastanemizde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış B5 katında  ibadethane bulunmaktadır.

Hastanemizde helikopter pisti bulunmamaktadır. Ancak hastane karşısında ve çok yakın lokasyonda heliport bulunmaktadır.

Hastane içerisinde bulunmamaktadır. Hastanenin karşısındaki açık Avm ’de tüm banka ATM leri bulunmaktadır.

Hastanemizde mağaza bulunmamaktadır. Hastaneye yürüme mesafesinde 3 büyük AVM bulunmaktadır.(Marka AVM, Carrefour AVM, Parkora AVM)

Medicana Bursa Hastanesi Medikal Teknolojiler

Gelişmiş Onkoloji Birimi

Hastanede hastaların tüm tıbbi ve sosyal gereksinimlerini karşılayacak şekilde konumlanan özellikli bir Onkoloji Birimi bulunmakta. Birimde konuyla ilgili tüm uzmanlık dallarının (Cerrahi, Tıbbi Onkoloji ve Radyasyon Onkolojisi) ortak klinik yaklaşımının yanı sıra güncel teknolojiyi de kullanılıyor. Cihaz parkında, Volümetrik Ark Terapi (VMAT), Yoğunluk Ayarlı Radyoterapi (IMRT), Görüntü Kılavuzunda Radyoterapi (IGRT) ve Setereotaktik (SRS-SBRT) yani nokta atışı ile tek cihazda bir çok tedaviye olanak sağlayan Versa HD ve Synergy Platform cihazları bulunmaktadır.

Yoğun Bakım Hizmetleri

75 yatak kapasitesiyle hizmet veren yoğun bakım üniteleri; Yenidoğan 19, Koroner 10, KVC 10, Çocuk yoğun bakım 5 ve Genel Yoğun Bakım 31 olarak ayrılıyor.

Üstün teknolojik altyapı

Göz hastalıklarında Excimer Lazer, Radyolojide MR ve CT, Radyasyon Onkolojisinde Linak ve Nükleer Tıpta Pet CT, Girişimsel Radyolojiye uyumlu anjiyo cihazları ile Gastroenterolojide Eus ( Endoskopik Ultrasonografi) ve Fibroscan, Ürolojide Holep ve Fusion Biyopsi, Genel Cerrahide Nanoknife (IRE) ile bölgenin en yeni ve en modern tıbbi cihaz donanımına sahip özel hastanelerinden biridir.

HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutunuz 20 mb'dan büyükse linkten gönderebilirsiniz.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

TR
EN RU AR
E-RANDEVU