MEDICANA BURSA Hakkında

2017 yılından bu yana Bursalılara dünya standartlarında sağlık hizmeti sunan Medicana Bursa Hastanesi, Güney Marmara’nın tüm sağlık hizmetlerini tek çatı altında toplamayı başarmış, sağlık sektöründeki önemli yatırımlardan biridir. Uluslararası hasta bakım standartları, son teknoloji cihazları ve geniş bir akademik kadro ile hizmet sunumu için tüm altyapı mevcuttur. Gelişmiş tıp teknolojilerine sahip çağdaş tanı ve tedavi üniteleri ile hizmet sunmaktadır.

Modern teknolojisi ve teknik özellikleriyle sayılı özel hastaneler arasında yer alan Medicana Bursa Hastanesi Bursa ve Balıkesir, Yalova, Çanakkale ve Kütahya gibi çevresindeki illere hizmet vererek bölgenin referans hastanesi haline gelmiştir.

24 saat acil sağlık hizmetlerini bünyesinde toplayan, ileri tıp uygulamaları ve güçlü hekim kadrosu ile öne çıkan özel hastanedir.

 

40.000 m2 Kapalı Alan

Medicana Bursa Hastanesi, 40 bin metrekare kapalı alanda 300 yatak kapasitesi, 235 aktif yatak, 10 ameliyathane, 2 doğumhane 75 Yoğun Bakım yatağı bulunmaktadır. Açık, kapalı otopark alanına sahiptir.

MEDICANA BURSA Odalarımız

Medicana Bursa Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 160 adet Standart Oda yer almaktadır. Standart odalarımız ahşap tonlarıyla dikkat çekmektedir. Ferah bir odada, hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, televizyon, internet, özel kasa gibi hizmetlerimizde yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği, bir adet iki kişilik koltuk, bir adet refakatçi sandalyesi ve düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarında acil ipi de bulunmaktadır. Ayrıca engelli hastalarımız için metal tutunma aparatı bulunmaktadır.

Bursa Hastanesi’nin Suit Odaları hasta ve hasta yakınlarının birçok farklı ihtiyacını karşılamak üzere iki bölümden oluşan ‘’ev konforunda oda’’ niteliğinde tasarlanmıştır. Özel olarak tasarlanan odalarımızda misafirler için ayrı bir oda da bulunmaktadır. Hasta odasında, hasta ve yakınları için ayrıca bir televizyon da yer almaktadır. Yine tüm hijyenik koşulların özenle sağlandığı ve yalnızca 4 adetle sınırlı tutulan odalarımızda hasta yakınları için ayrı bir banyo ve dinlenebilecekleri bir de koltuk bulunmaktadır. Hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu bulunurken; tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

King Suit, Medicana Bursa Hastanesi’nde hastalar ve yakınlarının farklı ihtiyaçları için tasarlanan odaların başında gelmektedir. Odamız; hasta odası, hasta yakınlarına yönelik çift kişilik yatak odası ve salon olmak üzere üç bölümden oluşan bir daire niteliği taşıyarak fark yaratmaktadır. Odaların tümünden orman manzarası görülmektedir. İhtiyaç duyulabilecek her türlü temel ve lüks eşya hizmetinize sunulurken; hem hastaların hem de refakatçilerin hijyeni düşünülerek tasarlanan iki banyoda ekstra konfor sağlamaktadır.

MEDICANA BURSA Özellikli Branşlar

Medicana Bursa Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda uzman sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduruyor. Hastanede; Onkolojiden Beyin Cerrahisine, Kalp ve Damar Cerrahisinden Girişimsel Radyolojiye kadar birçok özellikli birim konumlanıyor. Ayrıca henüz bebek anne karnında iken (prenatal) tanısı, ailelerde taşıyıcıların belirlenmesi (tarama) ve sonraki gebeliklerde hastalıkların önlenmesi ve kanserin kişiye özgü tanısını sağlayan testleri ile Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezimiz hizmet vermektedir.

  Onkoloji Birimi (Radyasyon Onkolojisi, Medikal Onkoloji)

  Kalp Merkezi

  Akut İnme Ünitesi

  Fitoterapi Birimi

  Girişimsel Radyoloji

  Evde Bakım Birimi

  Saç Ekimi Birimi

  Hematoloji Birimi

  Çocuk Hematoloji  ve Onkoloji Birimi

  Çocuk Kardiyoloji ve Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Birimi

  Neonatoloji

  Nükleer Tıp Birimi

  Nefroloji Birimi

  Endokrinoloji Birimi

  Göz Sağlığı Birimi

  Genetik Hastalıkları Değerlendirme Merkezi

  Romatoloji

  Nefroloji

MEDICANA BURSAne Nasıl Gidilir

Kent merkezinde AVM’lere yakın lokasyonu, ana arterler ve raylı sistem hemen yakınında olması nedeniyle ulaşım kolaylığı ile Medicana Bursa Hastanesi, Bursalılar için birçok sağlık sorununda ilk başvuracakları hastane olarak konumlandı. Merkezi konumu dolayısıyla acil vaka olasılıkları göz önünde bulundurularak planlanan hastane; doğru, etkin ve hızlı çözümler sunmaya devam ediyor. Hastanemiz Odunluk metro istasyonu önünde, Carrefour Alışveriş Merkezi yanında cadde üstünde yer almaktadır.

Özel araç ile ulaşım; Ankara yoluna giriniz ve İzmir – Üniversite istikametine doğru ilerleyip ( metro yolu istikametini takip ediniz ) Nilüfer ilçesine girdiğiniz zaman yolun sol tarafında hastanemizi göreceksiniz.
Metro ile geliyorsanız, Uludağ Üniversite istikametine doğru 2 numaralı metroya binerek Odunluk durağında indiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Özel araç ile ulaşım; Bursa istikametine doğru yolu takip ettiğiniz zaman yol kenarında olan hastanemizi göreceksiniz.
Metro ile geliyorsanız Kestel istikametine doğru 2 numaralı metroya binerek Odunluk durağında indiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Terminalden 93 nolu belediye otobüse binerek hastanemizin karşısında yer alan durak muhallebicisi önünde inip durak yanındaki üst geçiti kullanarak hastanemize ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezine doğru yolu takip ettiğiniz zaman yolun sağ tarafında Özdilek alışverişini göreceksiniz. Alışveriş merkezini geçtikten sonra sola doğru İzmir yolu istikametini takip ediniz. Nilüfer ilçesine girdiğiniz zaman yolun sol tarafında hastanemizi göreceksiniz.

Mudanya’dan Bursa’ya doğru hareket eden otobüse binerek Emek metro istasyonu önünde ininiz. Kestel tarafına doğru hareket eden 1 numaralı metroya binerek paşa çiftliği durağında inebilirsiniz. Karşı yönden gelen 2 numaralı metroya binerek Odunluk durağında indiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

MEDICANA BURSA Sunulan Hizmetler

Açık-kapalı otopark alanına sahip hastanemizde vale hizmeti de bulunuyor.

Robin Cook Cafe’de, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti veriyor. Ayrıca dünya markası Starbucks kahve çeşitleriyle zenginleşen içecek menüsü bulunmaktadır.

Tüm hastalarımıza odalarında hizmet veren kuaför, sorumlu hemşirenin istekte bulunması halinde hastalarımıza hizmeti vermektedir.

Hastanemizde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış B5 katında  ibadethane bulunmaktadır.

Hastanemizde helikopter pisti bulunmamaktadır. Ancak hastane karşısında ve çok yakın lokasyonda heliport bulunmaktadır.

Hastane içerisinde bulunmamaktadır. Hastanenin karşısındaki açık Avm ’de tüm banka ATM leri bulunmaktadır.

Hastanemizde mağaza bulunmamaktadır. Hastaneye yürüme mesafesinde 3 büyük AVM bulunmaktadır.(Marka AVM, Carrefour AVM, Parkora AVM)

MEDICANA BURSA Medikal Teknolojiler

Medicana Bursa Hastanesi’nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız ve hizmetlerimiz aşağıda yer almaktadır:


Linac
Linac

Lineer hızlandırıcı (Linac), kanser tedavisinde kullanılan bir cihazdır ve yüksek enerjili radyasyon üretebilme özelliğine sahiptir. Bu cihaz, radyoterapi tedavisinde önemli bir rol oynayarak kanser hücrelerini yok etme veya kontrol altına alma amacını taşır. Bu yöntem, radyoterapi sırasında kanser hücrelerini hedef alırken sağlıklı dokulara minimum zarar vermeyi hedefler. Linac, doz kontrolü ve etki özellikleri sayesinde çeşitli kanser tiplerinin tedavi edilmesinde kullanılan bir araçtır.


PET CT
PET CT

Pozitron Emisyon Tomografi - Bilgisayarlı Tomografi (PET-CT), gelişmiş tıbbi görüntüleme için kullanılan bir cihazdır. PET ve CT'nin birleştirilmiş görüntüleri, anatomik ve fonksiyonel bilgileri bir araya getirerek kapsamlı bir değerlendirme imkanı sağlar. Özellikle kanser tanısı, tedavi planlaması ve tedavinin izlenmesi gibi alanlarda kullanılmaktadır. PET-CT, hastalıkların erken teşhisini, tedaviye yanıtın değerlendirilmesini ve hastalığın yayılma derecesinin belirlenmesini destekleyebilir.


1.5 Tesla MR
1.5 Tesla MR

1.5 Tesla MR görüntüleme, vücudun iç organlarının ayrıntılı resimlerinin çekilmesi için radyo dalgalarının kullanıldığı teknolojik bir testtir. Bu test ile göğüs, karın, beyin, akciğer, diz, kalp ve pelvis gibi birçok bölgede var olan hastalıklar tespit edilebilmektedir.


Tüm Vücut MR
Tüm Vücut MR

Kanser riski veya endişesi taşıyan ve bu konuda rutin check-up yaptıran bireylere yönelik olarak sunulan Tüm Vücut MR taraması, ileri düzey bir tamamlayıcı check-up modelidir. Beyin ve boyun dahil olmak üzere tüm vücut, tek bir seansta görüntülenir. Tüm Vücut MR taraması, hastalık belirtileri ortaya çıkmadan ve tümör yayılmadan önce bilgi sağlamayı amaçlar. Ayrıca, ailesel tümör riski taşıyan bireyler de bu incelemeyi yaptırabilir.


Excimer Lazer
Excimer Lazer

Korneaya düzgün bir şekil verilerek miyopi, hipermetropi ve astigmatizm gibi görme ve kırma kusurlarını düzelten bir cihazdır. Miyopi, hipermetropi ve astigmat tedavisinde kullanılır. Hızlı bir şekilde uygulanabilen ve göz kusurlarını düzeltebilen bu cihaz, gözlük ve kontak lens ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefler.


Femto Katarakt Lazer
Femto Katarakt Lazer

Görme yeteneğini azaltan katarakt hastalığının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir, bu hastalık genellikle göz merceğinin matlaşması sonucu ortaya çıkar. Korneal kesinin bıçak kullanılmadan lazer ışınıyla oluşturulması, çevre dokulara daha az zarar verilmesini ve aynı zamanda astigmatik kusurlarının düzeltilmesini hedefler.


3D Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi
3D Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi

3D Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi, meme dokusunu üç boyutlu olarak tarar. Bu yöntem, farklı açılardan çok sayıda görüntünün alınmasını sağlar ve meme dokusunun 1 mm'lik kesitler halinde üç boyutlu bir görüntüsünü elde etmeyi mümkün kılar. Bu teknoloji, meme kanserinin erken teşhisinde kullanılmaktadır.


Prostat Biyopsisi için 3D Görüntüleme ve Navigasyon Sistemi
Prostat Biyopsisi için 3D Görüntüleme ve Navigasyon Sistemi

MR ve biyopsi işlemlerinde kullanılan ultrason görüntülerini üç boyutlu olarak birleştirir. Ayrıca, navigasyon özelliği ile kanser tümörlerinin tespitini sağlar. Bu teknoloji, prostat kanserinin erken teşhisinde kullanılmaktadır.


DSA Dijital Anjiyografi
DSA Dijital Anjiyografi

DSA (Dijital Anjiyografi), vücuttaki tüm damarların detaylı bir şekilde görüntülenmesi için kullanılır. Bu sayede elde edilen görüntülerle damardaki hastalıkların tanısı konulabilir. Beyin, karın bölgesi, cilt, kol ve bacaklar gibi vücudun farklı bölgelerindeki damarlardaki darlık, malformasyon, fistül gibi hastalıkların tespitinde bu yöntem kullanılabilmektedir.


HoLEP
HoLEP

HoLEP, idrar kanalından girilerek holmium lazer kullanılan bir prostat ameliyatı yöntemidir. Kapalı bir şekilde gerçekleştirilmesine rağmen, açık prostat ameliyatına benzer bir metotla prostatın tamamı alınır. Genellikle ameliyat sırasında spinal anestezi yeterli olabilmektedir. HoLEP yöntemi, prostat hastalıklarının tedavisinde kullanılarak iyi huylu prostat büyümesinin de tedavi edilmesini sağlar.


Ultrasonografi
Ultrasonografi

Ultrasonografi (US), ses dalgaları kullanarak görüntü elde etmeyi sağlayan bir yöntemdir. Birçok hastalığın tanısı, ultrason cihazı kullanılarak konulmaktadır. Radyasyon riski ve yan etkisi olmayan bu cihaz, hastada herhangi bir ağrıya neden olmamaktadır. Ultrasonografi, radyasyon içermediği için hasta, çekim nedeniyle gereksiz radyasyon maruziyeti yaşamamaktadır.


Bilgisayarlı Tomografi (BT)
Bilgisayarlı Tomografi (BT)

Vücut içerisindeki kısımların ayrıntılı olarak resimlerinin veya taramalarının oluşturulmasında kullanılan özel röntgen ışınına sahip bir görüntüleme yöntemidir. Çekilen röntgen görüntüleri birleştirilerek damar, kemik ve yumuşak doku kesit görüntüleri oluşturulur.


Röntgen
Röntgen

Vücut içerisinin ışınlar ile görselleştirilmesi röntgen sistemi ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile vücudumuzda bulunan kemik ve dokular görüntülenebilmektedir. Birçok hastalığın teşhis edilmesi ve tedavi süreçlerinin planlamasında rol oynar.


Mamografi
Mamografi

Meme hastalıklarında tarama ve teşhis için kullanılan mamografi ile düşük doz ışın kullanılarak radyolojik bir görüntüleme yapılmaktadır. Özellikle meme kanserinin erken teşhisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.


Femtosaniye Lazer
Femtosaniye Lazer

Meme hastalıklarında tarama ve teşhis için kullanılan mamografi ile düşük doz ışın kullanılarak radyolojik bir görüntüleme yapılmaktadır. Özellikle meme kanserinin erken teşhisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.


Fibroscan
Fibroscan

Fibroscan, karaciğer hasarını tespit etmek ve karaciğerde biriken nedbe dokusunun yoğunluğunu ölçmek için ultrason dalgalarının kullanıldığı bir tıbbi cihazdır. Karaciğer biyopsisi yerine kullanılan Fibroscan, karaciğer yağlanması düzeyini ve karaciğer sertliğini (fibrozis) ölçerek hasar düzeyini tahmin etmede kullanılır. Bu yöntem, birçok karaciğer hastalığının izlenmesinde ve tedavi etkinliğinin değerlendirilmesinde kullanılabilmektedir.


EUS
EUS (Endoultrasonografi)

EUS, sindirim sistemi endoskopisinde kullanılan özelleşmiş cihazların uç kısımlarındaki ultrasonografi ile iç organların görüntülenmesini sağlayan bir prosedürdür. Bu yöntem, sindirim sistemi ve komşu organlardaki (mide, bağırsak, safra kesesi, karaciğer, pankreas) tümörlerin evrelemesi ile sindirim sisteminin yüzeyin hemen altında yer alan lezyonların incelenmesinde kullanılır.


EBUS
EBUS (Endobronşiyal Ultrasonografi)

Bronkoskopi, tüm hava yolunun bronkoskop adı verilen görüntüleme cihazı ile doğrudan gözlemlenmesi işlemidir. EBUS ise bronkoskopi sırasında hem hava yolu duvarının hem de akciğerin ultrasonografik olarak incelenmesini sağlayan bir prosedürdür. Bu yöntem, akciğer kanseri, bronş içi kanama, akciğer sertleşmesi, lenfoma ve tüberküloz gibi durumların teşhisinde kullanılır.

HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutu maksimum 20 mb olmalıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

İlerlemek istiyorsanız lütfen bu kutuyu işaretleyin.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

E-RANDEVU