Medicana Bursa Hastanesi Hakkında

Medicana Sağlık Grubu’nun 13’üncü hastanesi olarak 2017 yılından bu yana Bursalılara dünya standartlarında sağlık hizmeti sunan Medicana Bursa Hastanesi, Güney Marmara’nın tüm sağlık hizmetlerini tek çatı altında toplamayı başarmış, sağlık sektöründeki önemli yatırımlardan biridir. Uluslararası hasta bakım standartları, son teknoloji cihazları ve geniş bir akademik kadro ile hizmet sunumu için tüm altyapı mevcuttur. Gelişmiş tıp teknolojilerine sahip çağdaş tanı ve tedavi üniteleri ile hizmet sunmaktadır.

Modern teknolojisi ve teknik özellikleriyle sayılı özel hastaneler arasında yer alan Medicana Bursa Hastanesi Bursa ve Balıkesir, Yalova, Çanakkale ve Kütahya gibi çevresindeki illere hizmet vererek bölgenin referans hastanesi haline gelmiştir.

24 saat acil sağlık hizmetlerini bünyesinde toplayan, ileri tıp uygulamaları ve güçlü hekim kadrosu ile öne çıkan özel hastanedir.

40.000 m2 Kapalı Alan

Medicana Bursa Hastanesi, 40 bin metrekare kapalı alanda 300 yatak kapasitesi, 223 aktif yatak, 8 ameliyathane, 2 doğumhane 58 Yoğun Bakım yatağı bulunmaktadır. Açık, kapalı otopark alanına sahiptir.


Medicana Bursa Hastanesi Odalarımız

Medicana Bursa Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 160 adet Standart Oda yer almaktadır. Standart odalarımız ahşap tonlarıyla dikkat çekmektedir. Ferah bir odada, hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, televizyon, internet, özel kasa gibi hizmetlerimizde yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği, bir adet iki kişilik koltuk, bir adet refakatçi sandalyesi ve düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarında acil ipi de bulunmaktadır. Ayrıca engelli hastalarımız için metal tutunma aparatı bulunmaktadır.

Bursa Hastanesi’nin Suit Odaları hasta ve hasta yakınlarının birçok farklı ihtiyacını karşılamak üzere iki bölümden oluşan ‘’ev konforunda oda’’ niteliğinde tasarlanmıştır. Özel olarak tasarlanan odalarımızda misafirler için ayrı bir oda da bulunmaktadır. Hasta odasında, hasta ve yakınları için ayrıca bir televizyon da yer almaktadır. Yine tüm hijyenik koşulların özenle sağlandığı ve yalnızca 4 adetle sınırlı tutulan odalarımızda hasta yakınları için ayrı bir banyo ve dinlenebilecekleri bir de koltuk bulunmaktadır. Hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu bulunurken; tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı metal tutunma aparatı ve acil ipi de bulunmaktadır.

King Suit, Medicana Bursa Hastanesi’nde hastalar ve yakınlarının farklı ihtiyaçları için tasarlanan odaların başında gelmektedir. Odamız; hasta odası, hasta yakınlarına yönelik çift kişilik yatak odası ve salon olmak üzere üç bölümden oluşan bir daire niteliği taşıyarak fark yaratmaktadır. Odaların tümünden orman manzarası görülmektedir. İhtiyaç duyulabilecek her türlü temel ve lüks eşya hizmetinize sunulurken; hem hastaların hem de refakatçilerin hijyeni düşünülerek tasarlanan iki banyoda ekstra konfor sağlamaktadır.

Medicana Bursa Hastanesi Özellikli Branşlar

Medicana Bursa Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda uzman sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduruyor. Hastanede; Onkoloji ’den Beyin Cerrahisi ’ne, Kalp ve Damar Cerrahisinden Girişimsel Radyoloji ’ye kadar birçok özellikli birim konumlanıyor.

  • Onkoloji Birimi (Radyasyon Onkolojisi, Medikal Onkoloji)
  • Onkolojik Cerrahi Birimi(Tüm Branşlar)
  • Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Birimi
  • Konjenital(Doğumsal) ve Cocuk Kalp Cerrahisi Birimi
  • Damar Cerrahisi Birimi
  • Fitoterapi Birimi
  • Girişimsel Radyoloji Birimi
  • Evde Bakım Birimi
  • Saç Ekimi Birimi
  • Hematoloji Birimi
  • Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi Birimi
  • Nükleer Tıp Birimi
  • Nefroloji Birimi
  • Endokrinoloji Birimi
  • Göz Sağlığı Birimi

Gelişmiş Onkoloji Birimi

Hastanede hastaların tüm tıbbi ve sosyal gereksinimlerini karşılayacak şekilde konumlanan özellikli bir Onkoloji Birimi bulunuyor. Birimde konuyla ilgili tüm uzmanlık dallarının (Cerrahi, tıbbi onkoloji ve radyasyon onkolojisi) ortak klinik yaklaşımının yanı sıra güncel teknoloji de kullanılıyor. Cihaz parkında, Volümetrik ark terapi ( VMAT), Yoğunluk ayarlı radyoterapi ( IMRT), Görüntü kılavuzunda radyoterapi ( IGRT) ve Setereotaktik ( SRS-SBRT) yani nokta atışı ile tek cihazda bir çok tedaviye olanak sağlayan Versa HD VE Synergy Platform cihazları bulunmaktadır.

Onkolojik Cerrahi

Medicana Bursa Hastanesi Onkoloji bölümümüzde; kanser cerrahisi alanında radikal ameliyatlar ve kanser tedavisinde önemli yer teşkil eden minimal invaziv cerrahi işlemler için en üst teknoloji ile yapılmaktadır. Kanserin cerrahi yoldan tedavi edilmesinde de multidisipliner bir tedavi yaklaşımını benimseyen Medicana Bursa Hastanesi bu doğrultuda kanser hastaları için yapılan multidisipliner Tümör değerlendirme konseyi ile de uygulanacak olan tedavilere yönelik tartışmalar yaparak hastalara özgü tedavi planları belirlemektedir. Merkezlerde; genel cerrahi, göğüs cerrahisi, jinekolojik onkoloji, üroloji, beyin cerrahisi, baş boyun cerrahisi ve onkoplastik cerrahi alanlarında, seçkin akademik kadro ve ileri düzeyde hasta bakımı tecrübesine sahip sağlık personeli ile hizmet verilmektedir.

Genel Cerrahi bölümümüzde; meme kanseri tanısı, meme kanseri tedavisi ve iyi huylu meme tümörleri ve hastalıkları, yemek borusu kanseri tanısı, yemek borusu kanseri tedavisi ve yemek borusu iyi huylu hastalıkları, mide kanseri tanısı, mide kanseri tedavisi, kolon kanseri tanısı, kolon kanseri tedavisi, rektum tümörleri, anorektal tümörler, karaciğer kanseri tanısı ve karaciğer kanseri tedavisi, karaciğer iyi ve kötü huylu tümörleri, kistleri, safra kesesi ve yolları tümörleri, pankreas kist ve tümörleri cerrahisi yapılmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümleri içinde kadın kanserleriyle ilgilenen Jinekolojik Onkoloji Ünitesi’nde; rahim ağzı kanseri, yumurtalık kanseri, vulva-vajen kanserleri tedavisine yönelik olarak laparoskopik işlemler gerçekleştirilmektedir.

Kulak Burun Boğaz ve Baş-boyun Cerrahisinde; Boğaz, gırtlak, yutak, paranazal sinüs ve burun boşluğu tümörleri, bademcik ve tükürük bezi kanserleriyle; ağız boşluğu, ağız tabanı, dil, boğazın en üst kısmı, gerisini boğaza bağlayan alan, boğazın alt kesimi ve altındaki alan, kulak kepçesi ve dış kulak yoluna yerleşen tümörlerin cerrahi tedavileri yapılmaktadır.

Beyin cerrahisi bölümü altında; beyin ve omurilik tümörleri, beyin sapı tümörlerinin cerrahi olarak tedavisi yapılmaktadır.

Ürolojik kanser hastalıklarının tedavisinde de multidisipliner yaklaşım önem taşımaktadır. Böbrek ve testis kanserinin yanı sıra diğer ürolojik onkoloji ameliyatları bu konuda deneyimli uzman üroloji cerrahi ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yoğun Bakım Hizmetleri

58 yatak kapasitesiyle hizmet veren yoğun bakım üniteleri; Yenidoğan 12, Koroner 8, KVC 7 ve Genel Yoğun Bakım 31 olarak ayrılıyor.

Üstün teknolojik altyapı

Göz de Excimer Lazer, Radyoloji de MR ve Ct, Radyasyon Onkolojisin de Linak ve Nükleer Tıp ta Pet Ct, Girişimsel Radyolojiye uyumlu Anjiyo Cihazları ile Gastroenterolojide Eus ve ( Endoskopik ultrasonografi) Fibroscan, Ürolojide Holep ve Fusion Biyopsi, Genel Cerrahide Nanoknife ( IRE) bölgenin en yeni ve en modern tıbbi cihaz donanımına sahip özel hastanelerinden biridir.

Önce Hasta Güvenliği…

Medicana Sağlık Grubu bünyesinde yer alan tüm hastanelerde olduğu gibi hasta odaklı bir hizmet anlayışını benimseyen ve hasta memnuniyeti ve güler yüzlü hizmet anlayışını ilke edinen Medicana Bursa Hastanesi, deneyimli hekim kadrosu ile multidisipliner tanı ve tedavi yöntemleri ile hizmet vermektedir. Hasta haklarını, güvenliğini ve gereksinimlerini öncelik olarak kabul ediyor. Gelişmeleri ve etik değerleri dikkate alarak, kanıta dayalı, güncel ve yüksek nitelikli sağlık hizmetini kesintisiz olarak sunuyor.

Bursa’nın Acil Servis İhtiyacına Kapsamlı Çözüm

Hastane, Bursa’nın en önemli ulaşım yolları ve son yıllarda en hızlı gelişme gösteren semtlerine yakın olmasının getireceği acil sağlık hizmeti talebini karşılayacak şekilde hazırlanmış bir acil servis altyapısına sahip. Acil Servis’e ulaşım tüm yapı içerisinde de en kısa ve kolay yolla yapılabilme özelliği taşıyor. Kalp krizi, yaralanma ya da travma ile gelen hastalara acil girişimlerin ve yeniden canlandırma işlemlerinin yapılabileceği, her türlü modern donanıma sahip müdahale odaları, kritik durumda olan ve yakın gözlem gerektiren hastalar için, gözlem yatakları bulunuyor. Acil Servis Bölümü’nde 9 adet yetişkin ( 4kadın,5 erkek), 5 adet çocuk, , 14’ü gözlem olmak üzere ve 1 adet izolasyon odası ile toplamda15 yatak yer alıyor.

Uluslararası Hastalar için UHM Ofisi

Medicana Bursa Hastanesi’nde, farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalar için tasarlanan özel bir bölüm bulunuyor. Arapça ve İngilizce olarak hizmet veren bölümde; yurtdışından gelen hastaların, hastane içindeki tüm süreçlerinde, kendilerini evlerinde hissetmeleri sağlanıyor.

Medicana Bursa Hastanesine Nasıl Gidilir

Kent merkezinde AVM’lere yakın lokasyonu, ana arterler ve raylı sistem hemen yakınında olması nedeniyle ulaşım kolaylığı ile Medicana Bursa Hastanesi, Bursalılar için birçok sağlık sorununda ilk başvuracakları hastane olarak konumlandı. Merkezi konumu dolayısıyla acil vaka olasılıkları göz önünde bulundurularak planlanan hastane; doğru, etkin ve hızlı çözümler sunmaya devam ediyor. Hastanemiz Acemler metro istasyonu ve Nilüfer metro istasyonu arasında Carrefour Alışveriş Merkezi yanında cadde üstünde yer almaktadır.

Özel araç ile ulaşım; Ankara yoluna giriniz ve İzmir – Üniversite istikametine doğru ilerleyip ( metro yolu istikametini takip ediniz ) Nilüfer ilçesine girdiğiniz zaman yolun sol tarafında hastanemizi göreceksiniz.
Metro ile geliyorsanız, Uludağ Üniversite istikametine doğru 2 numaralı metroya binerek Nilüfer durağında inerek acemler durağına doğru yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Özel araç ile ulaşım; Bursa istikametine doğru yolu takip ettiğiniz zaman yol kenarında olan hastanemizi göreceksiniz.
Metro ile geliyorsanız Kestel istikametine doğru 2 numaralı metroya binerek nilüfer durağında inerek acemler durağına doğru yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Terminalden 93 nolu belediye otobüse binerek hastanemizin karşısında yer alan durak muhallebicisi önünde inip durak yanındaki üst geçiti kullanarak hastanemize ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezine doğru yolu takip ettiğiniz zaman yolun sağ tarafında Özdilek alışverişini göreceksiniz. Alışveriş merkezini geçtikten sonra sola doğru İzmir yolu istikametini takip ediniz. Nilüfer ilçesine girdiğiniz zaman yolun sol tarafında hastanemizi göreceksiniz.

Mudanya’dan Bursa’ya doğru hareket eden otobüse binerek Emek metro istasyonu önünde ininiz. Kestel tarafına doğru hareket eden 1 numaralı metroya binerek paşa çiftliği durağında inebilirsiniz. Karşı yönden gelen 2 numaralı metroya binerek Nilüfer durağında inerek acemler durağına doğru yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Medicana Bursa Hastanesi Sunulan Hizmetler

Açık-kapalı otopark alanına sahip hastanemizde vale hizmeti de bulunuyor.

Robin Cook Cafe’de, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti veriyor. Ayrıca dünya markası Starbucks kahve çeşitleriyle zenginleşen içecek menüsü bulunmaktadır.

Tüm hastalarımıza odalarında hizmet veren kuaför, sorumlu hemşirenin istekte bulunması halinde hastalarımıza hizmeti vermektedir.

Hastanemizde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış B1 katında 2 adet ibadethane bulunuyor.

Hastanemizde helikopter pisti bulunmamaktadır. Ancak hastane karşısında ve çok yakın lokasyonda heliport bulunmaktadır.

Hastane içerisinde bulunmamaktadır. Hastanenin karşısındaki açık Avm ’de tüm banka ATM leri bulunmaktadır.

Hastanemizde mağaza bulunmamaktadır. Hastaneye yürüme mesafesinde 3 büyük AVM bulunmaktadır.(Marka AVM, Carrefour AVM, Parkora AVM)

Medicana Bursa Hastanesi Medikal Teknolojiler

Medicana Bursa Hastanesi'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:

 • Pet CT
 • Ultrasonografi
 • VERSA HD, SYNERGY PLATFORM
 • EUS
 • 3D Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi
 • Transient Elastografi (Fibroscan)
 • Nanoknife ( IRE)
 • HOLEP


HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutunuz 20 mb'dan büyükse linkten gönderebilirsiniz.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

TR
EN RU AR
E-RANDEVU

E-RANDEVU

OnlineHekim Randevularınızı sadece çağrı merkezi yetkilimiz ile görüşerek alabilirsiniz.
Lütfen hastane seçiniz.

  E-RANDEVU

  Lütfen bölüm seçiniz.

   E-RANDEVU

   Lütfen hekim seçiniz.

    UZMANLARIMIZA SORUN