MEDICANA INTERNATIONAL SAMSUN Hakkında

Karadeniz’den Bölge Ülkelerine Açılan Sağlık Yatırımı

Medicana Sağlık Grubu; “A tipi VIP Hastanecilik”  anlayışını Medicana International Samsun Hastanesi ile Karadeniz’e taşıdı.

 

Medicana Hastaneler Grubu’nun mevcut yönetim kapasitesi, bilgi teknolojileri altyapısı, kalite/akreditasyon gücü ve medikal turizmde almış olduğu mesafe, Medicana International Samsun Hastanesi’nin bölgede lider sağlık kuruluşu olma sürecini hızlandırıp güçlendirmiştir. Hastanemiz 40 branşta yaklaşık 99 uzman ve akademisyen hekim ve 631 çalışanıyla Samsun ve bölge halkına hizmet vermektedir.

 

30.000 m2 Kapalı Alan

 

Medicana International Samsun Hastanesi, 30 bin metrekare kapalı alanda 249 yatak kapasitesi, 7 ameliyathane, 108 yoğun bakım yatağı ve 50 araçlık otopark kapasitesiyle hizmet vermektedir

MEDICANA INTERNATIONAL SAMSUN Özellikli Branşlar

Özellikli Üniteler;

IVF, Uyku Laboratuvarı, Baş Ağrısı Kliniği,Sigara Bırakma Kliniği, Medikal Estetik,Nöralterapi,Ozon terapi

Laboratuvarlar

  • Biyokimya
  • Patoloji
  • Hormon
  • Mikrobiyoloji


Özellikli Bölümler

Beyin ve Sinir Cerrahisi;Ortopedi ve Travmatoloji,Onkoloji ( Medikal-Radyasyon )

Kardiyoloji ( Girişimsel, Perfier,Karotis Stent )  KVC, Endokrinoloji, Romatoloji,

Üroonkoloji, Jineonkoloji, IVF, Onkofertilite, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Kardiyolojisi, Göğüs Cerrahisi, Genel Cerrahi.


Kalitede Yüksek Standart, Akıllı Bina Teknolojisi, Güvenli Ortam

30 bin metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen Medicana International Samsun Hastanesinde tüm mekânlarda antibakteriyel özellikli malzemeler kullanıldı. Isıtma ve soğutma, fan coil sistemi ile her alanda istenilen düzeyde iklimlendirme olanağı sunuldu. İkisi 11, diğeri 10 kattan oluşan 3 bloklu hastanede basınç kontrollü 9 asansörler sizin için tasarlandı. Tüm koridor ve odalarda otomasyon sistemi ile özel basınçlandırma imkanı, enfeksiyon kontrolüne mühendislik yaklaşımımızın bir göstergesidir.

En son tıp teknolojisi ve konforuyla donatılan Karadeniz’in en büyük özel hastanesi Medicana International Samsun Hastanesi, bölge iller ve çevre ülkelere, Türkiye'nin alanlarındaki uzman doktorlarıyla en üst düzeyde sağlık hizmetleri sunmayı hedefliyor. Kuruluşundan beri, sadece Samsun'a değil, bölge iller ve çevre ülkeleri göz önünde tutularak hayata geçirilen bu proje; Karadeniz Bölgesinde “Sağlık Turizmi’nin” öncüsü olmayı hedefliyor.


MEDICANA International Samsun Hastanesi için En Önemli Öncelikler

Sağlık hizmetinin 24 saat, 7 gün aynı nitelikte sunulması, hasta güvenliğinin ve hizmetin sürekliliğinin ve bütünlüğünün sağlanmasıdır.

Özel Medicana International Samsun Hastanesi; çağdaş teknik donanımı ile güncel tıbbi yaklaşımı bütünleştirerek, hastalara doğru, hızlı, güvenilir tıbbi hizmet sunma, hastaları anlaşılır tarzda bilgilendirme, yalnız tanı ve tedavileri safhasında değil, kişinin sağlıklı olma halini sürdürme konusunda da içinde bulunduğu topluma katkı sağlama kararlılığındadır. Bu amaçla; toplumu bilgilendirmeye yönelik seminerler, konferanslar ve kapsamlı eğitim programları belirli bir takvim halinde rutin olarak düzenlenmektedir.


Konfor ve Teknoloji

Medicana International Samsun Hastanesi modern mimarisi, konforlu hasta odaları, hastaların rahatı ve güvenliği göz önüne alınarak planlanmıştır. Gerektiğinde, ara yoğun bakım hizmeti ve acil, her türlü müdahalenin yapılabileceği alanlara dönüşebilecek alt yapıya sahiptir.

Tek kişilik, Suit ve VIP odalarda refakatçilerin de her türlü konforu düşünülmüştür.  Her odada TV ve minibar bulunmakta, 24 saat kesintisiz kafeterya hizmeti sağlanmaktadır. Tüm hastane ve hasta odalarında kullanılan boya ve duvar kağıtları anti-statik ve anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.

Her odada merkezi klima-havalandırma sistemi bulunmaktadır.  Hasta ve hasta yakınları kumanda panelinden rahatlıkla odalarının ısısını ayarlayabilecektir.  Aynı zamanda hasta

Hastane Odalarının tümünde Hilton Lavabolar bulunmaktadır. Bakteri filtrelerinden geçen taze hava girişleri her odada ayrıca planlanmıştır. Hasta odalarından ve hastane genelinde internet bağlantısı yapılabilmektedir. Odalarda bulunan telefonlardan şehir içi, şehirlerarası ve milletlerarası telefon görüşmeleri yapabilmektedir.

Bina, akıllı bina teknoloji ile yönetilmektedir. Çağın şatlarına göre üstün teknoloji kullanılarak yapılandırılmış olan 3’ü Lainer Flow, 4’ü HEPA Filtreli toplam 7 ameliyathane mevcuttur. Zengin cihaz parkuru ve tecrübeli personeli ile ameliyathane bölümü her türlü operasyonun başarıyla yapılmasını sağlayacak altyapıya sahiptir.


Yoğun Bakım Hizmetleri

109 yatak kapasitesiyle hizmet veren yoğun bakım üniteleri; Yenidoğan (19), Çocuk (7), Koroner (20), KVC (8) ve Genel Yoğun Bakım (54) olarak ayrılıyor


Özellikli Birimler

38 branşta yaklaşık 90 uzman hekim, 610 kişilik bir kadroyla hizmet veren Medicana Internatıonal Samsun Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda uzman sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımıyla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduruyor. Hastanede; Onkoloji’den Beyin Cerrahisi’ne, Obezite Cerrahisi’nden Tüp Bebek’e, Kardiyoloji & KVC’den Ortopedik Cerrahi’ye kadar birçok özellikli birim konumlanıyor.


Kalp Damar Cerrahisi (KVC)

Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümümüz yenidoğandan erişkine, kalp- damar hastalıklarının cerrahi tedavisinde var olan en ileri tanı ve tedavi yöntemleriyle, güçlü hekim kadrosu ve ileri teknolojik alt yapısıyla, hastalarımızın hizmetindedir. Uluslararası düzeyde tanınmış ve deneyimli ekibimiz, hastalarımız için fark yaratmaktadır.


Kardiyoloji

Kardiyoloji Bölümü, önleyici kardiyoloji hizmetlerinden, gelişmiş tanısal yöntemlere; koroner bakımdan girişimsel işlemlere ve en karmaşık elektrofizyolojik girişimlerden ileri kardiyak görüntüleme yöntemlerine kadar geniş bir çerçevede hizmet vermektedir.


Nöroloji

Medicana International Samsun Hastanesi Nöroloji Kliniğinde poliklinikten ve yatarak tanı, tedavi ve izlem hizmeti vermektedir. Nöroloji polikliniği başvuru şikâyeti başlıca baş ağrısı, baş dönmesi, beyin damar hastalıkları, hareket bozuklukları, el ayak uyuşmaları, çeşitli kas güçsüzlükleri, Parkinson, epilepsi ve uyku bozuklukları alanında mevcut bilimsel kabul görmüş veriler altında kaliteli ve etkin sağlık hizmeti vermektedir.


Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirurji)

Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü, tıp teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, gerek tanıda, gerekse tedavide son derece başarılı sonuçlara ulaşılabilen bir bölümdür. Özellikle deneyimli uzmanlar ve yaşanan teknolojik gelişmelerle daha önceleri yapılamayan girişimler yüksek başarı oranları ile gerçekleştiriliyor.

Bilgisayarlı Tomografi (BT), Manyetik Rezonans (MR) gibi ileri teknoloji kullanılarak hastalıkların lokalizasyonu hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşılabilmektedir. Bunların yanında cerrahi mikroskop, gelişmiş mikroşirürji aletleri ile çok hassas ameliyatlar başarıyla yapılabiliyor.


Ortopedi ve Travmatoloji

Medicana International Samsun Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji bölümü hastalarımıza saygın, temiz, güvenilir bir ortamda yüksek kalite standartlarında hizmet vermekte ve hastaların hayat kalitesini arttırmaktadır.

Hastanemizde ortopedik cerrahinin tüm alt branşlarında başarı ile hizmet verilmekte olup, acil ünitesi majör ve minör travma ile gelebilecek tüm hastalara en hızlı şekilde müdahale edebilecek ekipmanlar ile donatılmıştır.


Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi
Medicana International Samsun Hastanesi, Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü, kapsamlı plastik ve rekonstrüktif cerrahi yöntemlerini, gelişmiş teknolojik donanım ve yenilikçi cerrahi yöntemlerle sunmaktadır. Günübirlik cerrahi yöntemlerinin de uygulanabildiği bölümde şehir dışından gelen veya uluslararası hastalar için en iyi hizmet sunularak uygun bir şekilde taburcu olmaları sağlanmaktadır.


Obezite ve Metabolik Cerrahi

Tüm dünyada hem obezitenin hem de metabolik sendromun (kilo fazlalığı, diyabet, kolesterol ve tansiyon yüksekliği ile seyreden tablo) sıklığı artmaktadır.

Uygun hastalarda gerek kilo kontrolünün etkin sağlanması, gerekse tip II diyabetten kurtulmak için obezite ve şeker hastalığı ameliyatları yapılmaktadır.


Tüp Bebek

Tüp Bebek Merkezimiz deneyimli doktorlar ve son teknoloji tıbbi altyapı ile en kaliteli sağlık hizmetini sunmaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz, yardımcı üreme teknikleri alanında en son teknoloji ve tedavi yöntemlerini kullanır. Birim, üreme sağlığı alanında birçok başarıya imza atan tanınmış ve güvenilir uzmanlara ev sahipliği yapmaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz deneyimli bir jinekolog ve kadın doğum uzmanı ekibi, Androloji (erkek kısırlığı) uzmanları, embriyologlar, biyologlar ve hemşirelerden oluşmaktadır.


İleri Düzey Jinekolojik Ultrason

Bu yöntem ile özellikle rahim içi ve rahim içinin alt tabakası incelenmekte ve buralarda daha detaylı inceleme ile tutunma şansı iyi irdelenmekte adenomyosis subendometrial kistler ve daha küçük kistik yapılar görülebilmektedir. Transrektal ultrason yardımı ile derin infiltratif endometriosis tanısı konulabilmekte ve çözümler aranmaktadır. Rahim şekil bozuklukları rahim içi polip ve myomlar rahatlıkla tespit edilebilmektedir.


Onkoloji Merkezi

Medicana International Samsun Hastanesi Onkoloji Merkezi, kanserin tanı ve tedavisini bilimsel veriler ışığında; alanında uzman hekimler, ileri teknolojik altyapı, tüm branşların bir arada bulunduğu multidisipliner bir yaklaşım ile gerçekleştirmektedir. Merkeze başvuran hastalar, bütüncül bir tedavi planı ile değerlendirilmekte ve hastaya özel uygulamalar yine konsey kararı ile belirlenmektedir.

Medicana International Samsun Hastanesi Onkoloji Merkezi’nde; hedefe yönelik ilaç ve molekül uygulamalarının yapıldığı Tıbbi Onkoloji, 3 Boyutlu Konformal Radyoterapi ( IMRT ) imkânı sunan Radyasyon Onkolojisi, tüm solid organ tümörlerinin cerrahisinin hem açık hem de laparoskopik olarak yapılabildiği Onkolojik Cerrahi hizmeti sunulmaktadır.

Hastalar, en gelişmiş kanser tedavilerinin yanı sıra merkezde psikolojik destek alma imkânına da sahiptir.Hastaya Özel Kanser Cerrahisi

Donanımlı cerrahi ekibi ile akciğer, meme, gastrointestinal, jinekolojik ve diğer tüm alanların kanserinde hastalar ameliyat öncesi onkoloji konseyinde değerlendirilmektedir. Hastaların tedavi kararları konseye katılan hekimlerin ortak görüşleri doğrultusunda; hastanın yaşı, tıbbı ve psikososyal durumu, istek ve beklentileri göz önüne alınarak değerlendirilir. Merkezde; akciğer ve toraks duvarı tümörleri, beyin cerrahisi, santral ve periferik sinir sistemi tümörleri, deri tümörleri ve melanomlar; prostat, mesane ve böbrek tümörleri; larenks ve boyun tümörleri, gastrointestinal, tiroid bezi, meme ve böbreküstü bezi tümörleri; yumurtalık, rahim ve rahim ağzı tümörleri ile vajina ve vulvaya ait tümörler; kemik ve yumuşak doku tümörlerinin cerrahisi başarı ile gerçekleştirilmektedir.


MEDICANA INTERNATIONAL SAMSUNne Nasıl Gidilir

Özel araç ile: Ordu otoyolundan devam edip, yaklaşık 5 km sonra hastane kavşağına gelinir ve hastane sol tarafta kalmaktadır.
Toplu taşıma ile gelindiğinde: Belediye evleri otobüsüne binerek direk hastane önündeki durakta inebilirsiniz.

Özel araç ile: Ankara otoyolunu takip ederek yaklaşık 22 km giderek Canik Bölgesindeki hastanemize ulaşabilirsiniz.
Toplu taşıma ile gelindiğinde: Bafaş’a binerek Gülsan Sanayi Bölgesi’nde bulunan durakta inerek Gazi Osman Paşa Minibüslerine binerek hastane önğnde inebilirsiniz.

Özel Araç ile: Ordu-Trabzon Karayolunu takip ederek Yusuf Ziya Yılmaz Otogarı’na ulaştıktan sonra 5 km devam ederek hastane kavşağına geldikten sonra sol tarafa dönerek hastanemize ulaşmış olursunuz.

Özel Araç ile: Ankara-İstanbul Karayolundan devam ederek Canik Bölgesine kadar ilerleyip kavşağa geldiğinizde hastaneye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Özel Araç ile: Karadeniz sahil yolunu Ordu- Trabzon istikametinde takip ederek Gülsan Sanayi Kavşağına vardığınızda sağa dönerek 1 km ilerlediğinizde hastanemize gelmiş olursunuz.

Özel Araç ile: Amasya- Merzifon istikametinden devam edip Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Otogarı’na gelip 5 km devam ederek hastane kavşağına ulaşabilirsiniz. Kavşaktan sola girdiğinizde hastanemize ulaşmış olursunuz.

Yusuf Ziya Yılmaz Otogarı’na ulaştıktan sonra Ordu- Trabzon sahil yolu istikametine doğru 5 km devam ederek hastanemize kolaylıkla ulaşım sağlayabilir.

MEDICANA INTERNATIONAL SAMSUN Medikal Teknolojiler

Medicana International Samsun Hastanesi’nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız ve hizmetlerimiz aşağıda yer almaktadır:


Linac
Linac

Lineer hızlandırıcı (Linac), kanser tedavisinde kullanılan bir cihazdır ve yüksek enerjili radyasyon üretebilme özelliğine sahiptir. Bu cihaz, radyoterapi tedavisinde önemli bir rol oynayarak kanser hücrelerini yok etme veya kontrol altına alma amacını taşır. Bu yöntem, radyoterapi sırasında kanser hücrelerini hedef alırken sağlıklı dokulara minimum zarar vermeyi hedefler. Linac, doz kontrolü ve etki özellikleri sayesinde çeşitli kanser tiplerinin tedavi edilmesinde kullanılan bir araçtır.


PET CT
PET CT

Pozitron Emisyon Tomografi - Bilgisayarlı Tomografi (PET-CT), gelişmiş tıbbi görüntüleme için kullanılan bir cihazdır. PET ve CT'nin birleştirilmiş görüntüleri, anatomik ve fonksiyonel bilgileri bir araya getirerek kapsamlı bir değerlendirme imkanı sağlar. Özellikle kanser tanısı, tedavi planlaması ve tedavinin izlenmesi gibi alanlarda kullanılmaktadır. PET-CT, hastalıkların erken teşhisini, tedaviye yanıtın değerlendirilmesini ve hastalığın yayılma derecesinin belirlenmesini destekleyebilir.


1.5 Tesla MR
1.5 Tesla MR

1.5 Tesla MR görüntüleme, vücudun iç organlarının ayrıntılı resimlerinin çekilmesi için radyo dalgalarının kullanıldığı teknolojik bir testtir. Bu test ile göğüs, karın, beyin, akciğer, diz, kalp ve pelvis gibi birçok bölgede var olan hastalıklar tespit edilebilmektedir.


Tüm Vücut MR
Tüm Vücut MR

Kanser riski veya endişesi taşıyan ve bu konuda rutin check-up yaptıran bireylere yönelik olarak sunulan Tüm Vücut MR taraması, ileri düzey bir tamamlayıcı check-up modelidir. Beyin ve boyun dahil olmak üzere tüm vücut, tek bir seansta görüntülenir. Tüm Vücut MR taraması, hastalık belirtileri ortaya çıkmadan ve tümör yayılmadan önce bilgi sağlamayı amaçlar. Ayrıca, ailesel tümör riski taşıyan bireyler de bu incelemeyi yaptırabilir.


Excimer Lazer
Excimer Lazer

Korneaya düzgün bir şekil verilerek miyopi, hipermetropi ve astigmatizm gibi görme ve kırma kusurlarını düzelten bir cihazdır. Miyopi, hipermetropi ve astigmat tedavisinde kullanılır. Hızlı bir şekilde uygulanabilen ve göz kusurlarını düzeltebilen bu cihaz, gözlük ve kontak lens ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefler.


Spect CT
Spect CT

Korneaya düzgün bir şekil verilerek miyopi, hipermetropi ve astigmatizm gibi görme ve kırma kusurlarını düzelten bir cihazdır. Miyopi, hipermetropi ve astigmat tedavisinde kullanılır. Hızlı bir şekilde uygulanabilen ve göz kusurlarını düzeltebilen bu cihaz, gözlük ve kontak lens ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefler.


Femto Katarakt Lazer
Femto Katarakt Lazer

Görme yeteneğini azaltan katarakt hastalığının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir, bu hastalık genellikle göz merceğinin matlaşması sonucu ortaya çıkar. Korneal kesinin bıçak kullanılmadan lazer ışınıyla oluşturulması, çevre dokulara daha az zarar verilmesini ve aynı zamanda astigmatik kusurlarının düzeltilmesini hedefler.


HoLEP
HoLEP

HoLEP, idrar kanalından girilerek holmium lazer kullanılan bir prostat ameliyatı yöntemidir. Kapalı bir şekilde gerçekleştirilmesine rağmen, açık prostat ameliyatına benzer bir metotla prostatın tamamı alınır. Genellikle ameliyat sırasında spinal anestezi yeterli olabilmektedir. HoLEP yöntemi, prostat hastalıklarının tedavisinde kullanılarak iyi huylu prostat büyümesinin de tedavi edilmesini sağlar.


Ultrasonografi
Ultrasonografi

Ultrasonografi (US), ses dalgaları kullanarak görüntü elde etmeyi sağlayan bir yöntemdir. Birçok hastalığın tanısı, ultrason cihazı kullanılarak konulmaktadır. Radyasyon riski ve yan etkisi olmayan bu cihaz, hastada herhangi bir ağrıya neden olmamaktadır. Ultrasonografi, radyasyon içermediği için hasta, çekim nedeniyle gereksiz radyasyon maruziyeti yaşamamaktadır.


Bilgisayarlı Tomografi (BT)
Bilgisayarlı Tomografi (BT)

Vücut içerisindeki kısımların ayrıntılı olarak resimlerinin veya taramalarının oluşturulmasında kullanılan özel röntgen ışınına sahip bir görüntüleme yöntemidir. Çekilen röntgen görüntüleri birleştirilerek damar, kemik ve yumuşak doku kesit görüntüleri oluşturulur.


Röntgen
Röntgen

Vücut içerisinin ışınlar ile görselleştirilmesi röntgen sistemi ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile vücudumuzda bulunan kemik ve dokular görüntülenebilmektedir. Birçok hastalığın teşhis edilmesi ve tedavi süreçlerinin planlamasında rol oynar.


Mamografi
Mamografi

Meme hastalıklarında tarama ve teşhis için kullanılan mamografi ile düşük doz ışın kullanılarak radyolojik bir görüntüleme yapılmaktadır. Özellikle meme kanserinin erken teşhisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.


4D Meme
4D Meme Ultrasonografisi

4D Meme Ultrasonografisi, meme kanserinin teşhisinde kullanılan bir görüntüleme cihazıdır. Mamografiye ek bir yöntem olarak, yoğun meme dokularında meme kanseri taramasında kullanılır.

HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutu maksimum 20 mb olmalıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

İlerlemek istiyorsanız lütfen bu kutuyu işaretleyin.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

E-RANDEVU