Prof. Dr. Neslihan Şendur

Prof. Dr. Neslihan Şendur

Ana Sayfa > Doktorlar > Prof. Dr. Neslihan Şendur
Mezun Olduğu Tıp Fakültesi ve Yılı
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi

Uzmanlık Eğitimi Aldığı Yer ve Yılı
Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi

Mesleki Deneyim
1983 Dicle Universitesi, Tıp Fakültesi
1989 Dicle Universitesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı
1997 Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Doçent Doktor
2003 Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Profesör Doktor
2020 Medicana International İzmir Hastanesi

Tıbbi İlgi Alanları
Psoriasis (Sedef hastalığı) tanı ve tedavisi ile ilgileniyorum. Bu alanda derneğimizin çalışma grubunda ve bu konuda yapılan tüm çalışmalarda araştırmalarda yer almaktayım. Hasta eğitimi amaçlı “Psoriasis hasta okulu” yapmaktayım. Bu eğitimlere hastanemizde de uygun olursa devam etmeyi planlıyorum. Oldukça geniş bir hasta portföyüm var ve Psoriasis kurullarında yer almaktayım. Ayrıca pediatrik Dermatoloji alanında faaliyet gösteren Türk pediatrik Dermatoloji Derneği 2. Başkanıyım. Bu konuda eğitim veriyor kurs ve kongreler düzenlenmesine katkıda bulunuyorum. Pediatrik yaş grubunda ki deri hastalıklarının yönetiminde etkin isimlerden biriyim. Yanısıra Atopik dermatit,vitiligo, alopesiler (saç dökülmeleri) allerjik hastalıklar, ürtiker (kurdeşen ) ile İlgilenmekteyim. Saç kayıplarında ve yaşlanma belirtilerinin iyileştirilmesinde PRP uygulamaları, yüzde oluşan lekeler, akne izleri, ince karışıklıklar, deri gençleştirilmesi gibi estetik- Kozmetolojik amaçlı Mezoterapi, Botox, Dermaroller, peeling, lazer uygulamaları yapmaktayım. Yine aşırı el ve ayak terlemelerinde tedavi amaçlı Botox uygulamaktayım.

Prof. Dr. Neslihan Şendur Medicana Sağlık Grubu'na ait MEDICANA INTERNATIONAL İZMİR hastanesinde çalışmaktadır.

Prof. Dr. Neslihan Şendur hekimimizin Dermatoloji alanında uzmanlığı bulunmaktadır.

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutu maksimum 20 mb olmalıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

İlerlemek istiyorsanız lütfen bu kutuyu işaretleyin.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

E-RANDEVU