Medicana International Ankara Hastanesi Hakkında

2008 yılından bu yana dünya standartlarında sağlık hizmeti sunan Medicana  International Ankara Hastanesi, başkentin tüm sağlık hizmetlerini tek çatı altında toplamayı başarmış, sağlık sektöründeki en önemli yatırımlardan biridir.

20 bin metrekare kapalı alana sahip, modern teknolojisi ve teknik özellikleriyle dünyanın sayılı özel hastanesi arasında yer alan Medicana International Ankara Hastanesi başkent Ankara ve çevre bölgeler dahilinde organ ve doku nakli, radyasyon onkolojisi, medikal onkoloji, kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, tüp bebek, nükleer tıp, 24 saat acil sağlık hizmetleri ve hemodiyaliz hizmetlerini bünyesinde toplayan ilk özel hastanedir.


Medicana International Ankara Hastanesi; organ ve doku nakli, radyasyon onkolojisi, medikal onkoloji, kardiyoloji, kalp damar cerrahisi, tüp bebek, nükleer tıp, kadın hastalıkları ve doğum, çocuk sağlığı ve hastalıkları, göz, kulak burun boğaz,

dermatoloji, plastik cerrahi, medikal estetik (kozmetoloji), dahiliye, beslenme ve diyetetik, endokrinoloji, check-up, göğüs hastalıkları, göğüs cerrahisi, üroloji, ortopedi, fizik tedavi ve rehabilitasyon, gastroenteroloji, ağız ve diş sağlığı, acil, radyoloji, tıbbi laboratuvarlar ve koroner yoğun bakım, KVC yoğun bakım, kalp sağlığı merkezi, obezite merkezi, lenfödem merkezi, işitme ve denge merkezi, nöralterapi, girişimsel radyoloji, meme merkezi, evde bakım hizmetleri birimi, yenidoğan yoğun bakım, genel yoğun bakım ve kanser tedavisinde her türlü tanı ve tedavide tam kapsamlı hizmetlerle ön plana çıkmaktadır.


Kalite politikamız, iş süreçlerinin ve hizmetlerin sürekli iyileştirilmesini amaçlayan bir felsefedir. Hastalardan ve şikâyetlerden ders almayı sağlar. Mükemmellik, takım ruhu, şeffaflık, sürekli gelişim ve güvenilirliğe dayanan bir kurum kültürü gelişmesinin en etkin yoludur. Kalite kavramı ile çalışan her personel, en iyi sağlık hizmetinin verilmesinde kendine düşen görevi en iyi şekilde benimser. Uygulamaların etik ve yasal olmasının teminatıdır. Hastaların ve çalışan personelin en az risk altında olmasını hedefler. Tıp uygulamalarının kanıta dayalı ve güncel olmasını, hastalar ve yakınları ile doğru bilgilerin paylaşılmasını destekler. Etkin bir denetim politikası oluşturabilmeyi mümkün kılar.

Medicana International Ankara Hastanesi, 50 branşta yaklaşık 120 hekim ve 800 kişilik, personeli ile hizmet vermektedir

20.000 m2 Kapalı Alan

Medicana International Ankara Hastanesi, 20 bin metrekare kapalı alanda 207 yatak kapasitesi, 8 ameliyathane, 26 gözlem yatağı, 17 dahili ve cerrahi yoğun bakım ünitesi, 9 KVC yoğun bakım Ünitesi, yeni doğan yoğun bakımda 10 Kuvöz ve 5 Koroner Yoğun Bakım Ünitesi yatağı ile hizmet vermektedir.

50 araçlık otopark kapasitesi ve ücretsiz vale hizmet ile destek veriyor.

Medicana International Ankara Hastanesi Sanal Tur

Medicana International Ankara Hastanesi Özellikli Branşlar

Gelişmiş Onkoloji Birimi

Medicana International Ankara Hastanesi, ileri kanser tedavisinin yapıldığı bir merkez olarak Ankara ve çevresinde büyük bir ihtiyaca yanıt vermektedir. Ankara’da ilk kez bir özel sektör hastanesinde bulunan Multi-Slice CT, PET-CT, MR, Ultrasonografi, IMRT yapabilen LINAC cihazları, konvansiyonel radyoloji ve nükleer tıp görüntüleme yöntemleri ve radyasyon onkolojisi, Medicana International Ankara Hastanesi’ni kanser tedavisinin merkezi haline getirmektedir.

Kanser tedavisinde öne çıkan ve nükleer tıp ünitemizde bulunan son teknoloji ürünü PET-CT görüntüleme cihazı sayesinde, kanserli hücreler tespit edilmekte, yayılımı gösterebildiğinden gerekli tedavi sadece kanserli hücrelere yapılabilmekte, böylece sağlıklı hücrelerin zarar görmesi önlenebilmektedir.


Kemik İliği Merkezi

Kemik İliği Transplantasyonu Merkezimiz, Şubat 2012’den bu yana Ankara’dan, Türkiye’nin birçok kentinden ve dünyanın birçok ülkesinden hastalara, ikinci yaşama “Merhaba” demelerini sağlayabilmektedir. Kasım 2017 itibarıyla 1000’den fazla kemik iliği nakli yapmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Her biri ilgili alanlarda uzman doktor ekibimiz, uzman sağlık personeli ve dünya standartlarında 14 HEPA filtreli hasta odası ile birçok hastanın kemik iliği nakli ihtiyacını karşılamak ve hayatta kalma oranını en üst düzeye çıkarabilmek hedefimizdir.


Organ Nakli Merkezi

Medicana International Ankara Hastanesi, organ nakli ile hastalarda ileri tıbbi uygulamalar kapsamında yüksek başarı oranları elde etmeyi amaçlamaktadır. Açılmasından kısa bir süre sonra, Organ Nakli Merkezi 2009 yılının Ekim ayında kuruldu. O zamandan beri merkezde böbrek ve karaciğer nakli ameliyatları yapıldı. Uluslararası standartlarda hizmet veren hastanemiz, karaciğer ve böbrek nakli konusunda uzmanlaşmış cerrahlara sahiptir. Ekipler, nefrologlar, gastroenterologlar, enfeksiyon doktorları, psikiyatristler, beslenme ve diyet uzmanları ve deneyimli sağlık personeli tarafından desteklenmektedir. Medicana Ankara Organ Nakli Merkezi, hem Ankara ve çevre illerden gelen hastalara hem de geniş bir coğrafyadan gelen uluslararası hastalara hizmet vermektedir.


Kardiyoloji Merkezi

Uzman kardiyoloji hekim kadromuz ile her türlü kalp ve kalp kapakçığı hastalıkları, mitral yetersizlikler (MitraClip (Mandallama), Mitral Halka Daraltma Sitemi (Carillon Cihazı), Mitral Balon Valvüloplasti, (Mitral Kapağı Balon ile Genişletme Tedavisi) aritmiler, koroner girişimler (Ameliyatsız olarak kasık, kol, bilek gibi bölgelerden bir atardamara girilerek koroner damarları açmada kullanılan balon anjiyoplasti-stent ve diğer işlemler.), EPS, ablasyon, koroner arter hastalıkları, kalp yetersizliği, hipertansiyon, aort kapağının ameliyatsız değiştirilmesi (TAVİ) yöntemleri ile hastalarımızın sağlığına kavuşturulması hedeflenmektedir.


Obezite Merkezi

Yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıklarında meydana gelen gelişimlere bağlı olarak tüm dünyada obez birey sayısında ciddi bir artış yaşanmaktadır. Sosyal yaşamın olumsuz olarak etkilenmesinin yanı sıra, tip-2 diyabet, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları, kanser, infertilite ve depresyon gibi pek çok farklı sağlık sorununa yol açabilen obezite, tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır.

Obezite tedavisinin etkin ve sürdürülebilir şekilde yürütülmesi amacıyla açılan obezite merkezimizde uygulanmak üzere geliştirdiğimiz sağlıklı yaşam programlarımız için beden kitle indeksi 30 ve üzerinde olan herkes başvuru yapabilmektedir.

Obezite merkezimizde, hastanın sağlık problemlerinin yanı sıra obezite ile alakalı olarak detaylı tıbbi bilgiler, sağlık ve yaşam becerileri hakkında eğitimler de düzenlemektedir.


Evde Bakım Hizmetleri

Uzman ekibimiz, hastalarımızın ihtiyacı olan sağlık hizmetlerini evde de sunabilmektedir.

Evde doktor muayenesi, evde hemşirelik hizmetleri, evde check-up, evde fizyoterapi, kalp ve damar ameliyatları sonrası evde bakım, ameliyat sonrası bakımlar, yaşlı hasta bakımı, doğum sonrası anne-bebek bakım ve ihtiyaçları, emzirme eğitimi, pansuman, yatak yarası bakımı, evde serum uygulaması, evde aşı uygulaması ve yara bakımı, tüm tetkikler, EKG gibi birçok hizmette yanınızdayız.


Cyberknife

Cyberknife Radyocerrahi, tüm vücutta milimetreden daha hassas doğrulukla tümör tedavisi yapmak için tasarlanmış, dünyadaki ilk ve tek robotik radyocerrahi sistemidir. Bu sistem sayesinde radyasyon demetleri odaksal olarak kullanılarak, beyin ve vücuttaki kanserli dokular yüksek dozlarla tedavi edilmektedir. Normal dokular, radyasyonun etkilerinden maksimum oranda korunmaktadır.


Tüp Bebek Merkezi

Tüp Bebek Merkezimiz deneyimli doktorlar ve son teknoloji tıbbi altyapı ile en kaliteli sağlık hizmetini sunmaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz, yardımcı üreme teknikleri alanında en son teknoloji ve tedavi yöntemlerini kullanmaktadır. Birim, üreme sağlığı alanında birçok başarıya imza atan tanınmış ve güvenilir uzmanlara ev sahipliği yapmaktadır. Tüp Bebek Merkezimiz deneyimli bir jinekolog ve kadın doğum uzmanı ekibi, androloji (erkek kısırlığı) uzmanları, embriyologlar, biyologlar ve hemşirelerden oluşmaktadır.


Klinik Laboratuvarlar

Yetenek ve olanakları artmış laboratuvarın, bilgili ve gelişmeleri en iyi takip eden klinisyen ve bilinçli hasta ile oluşturduğu dinamik hizmet üçgeni sayesinde, kaliteli, anlamlı ve olabildiğince maliyet-etkin bir sağlık hizmeti verilmesi hedeflenmektedir.

Medicana International Ankara Hastanesi’nin klinik laboratuvarları söz konusu hizmet üçgeni içerisinde, kendi üzerine düşen görevin bilincindedir. Yüksek standartları elde etmek ve kaliteli hizmet düzeyini artırmak üzere hastane laboratuvarı, Kalite Kontrol Programı dahilinde yer alan kalite belirteçleri doğrultusunda aylık olarak izlenmektedir.

Bu çalışma süreçleri klinik laboratuvarın ölçüm doğruluğunu ve aynı zamanda analiz öncesi ve sonrası süreçleri takip etmeyi sağlamaktadır. Laboratuvar çalışanlarının ve laboratuvardan hizmet alan diğer personelin eğitimleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Eğitimi, deneyimi, dinamik ruhu, ekip çalışmasına inancı, insan haklarına saygılı ve hoşgörülü elemanları ile klinik laboratuvarlar, 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

• Biyokimya Laboratuvarı

• Mikrobiyoloji Laboratuvarı

• Hematoloji Laboratuvarı

• İmmünoloji Laboratuvarı

• Seroloji Laboratuvarı


Yoğun Bakım Hizmetleri

Hastanemiz 17 dahili ve cerrahi yoğun bakım ünitesi, 9 KVC yoğun bakım ünitesi, 10 kuvözlü yeni doğan yoğun bakım ünitesi ve 5 koroner yoğun bakım ünitesi ile hizmet vermektedir.

Hasta yakınları için bekleme, bilgilendirilme ve dinlenme alanlarına sahip yoğun bakım ünitelerinde, annelerin bilgilendirileceği Anne Bebek Uyum-Eğitim Salonu da mevcuttur.


Özelleştirilmiş Çocuk Kliniği

“Bebek Dostu Hastane" nitelikleri taşıyan Medicana International Ankara Hastanesi, tüm yaş grupları için özel olarak geliştirilen konsepti, mimarisi ve uzman kadrosuyla hizmet vermektedir.

Çocuk kliniğimiz, çocuk sağlığı ve hastalıkları branşının yanı sıra, çocuk alerjisi, çocuk cerrahisi, çocuk endokrinolojisi, çocuk gastroenteroloji, çocuk gelişim danışmanı, çocuk hematolojisi ve onkolojisi, çocuk kardiyolojisi, çocuk nefrolojisi, çocuk romatolojisi branşları ile hizmet vermektedir.

Ayaktan hasta çocuk polikliniği oyun alanları ve yatan hasta katları ile çocuklarımıza özel bir mimari ile dizayn edilmiştir.


Çok Fonksiyonlu Acil Servis

Medicana International Ankara Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tüm hizmetler, ayaktan ve yatan hastalarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde düzenlenmiştir. Acil Servis’te; dekontaminasyon, canlandırma, acil müdahale, radyolojik görüntüleme ve gözlem odaları, acil operasyon gerektiren durumlar için bir de ameliyathane bulunuyor. Acil Servis Bölümü’nde 1 adet izolasyon odası olmak üzere 10 adet gözlem yatağı yer almaktadır.


Uluslararası Hastalar için UHM Ofisi

Medicana International Ankara Hastanesi teknolojik altyapısı, uzman kadrosu ve modern binasıyla sadece Ankara ve çevre illerin değil, Orta Doğu, Balkanlar ve Kafkasya’nın da en gelişmiş sağlık merkezlerinden biri olmayı hedeflemektedir.

Sunduğu ileri hizmet kalitesi ile Ankara’nın sağlık turizmine de canlılık getirmiştir. Hastanemiz sağlık turizmi alanında özellikle kardiyoloji, genel cerrahi, beyin ve sinir cerrahisi, kalp-damar cerrahisi, tüp bebek, organ ve doku nakli, göz, ağız ve diş sağlığı, plastik cerrahi ve kozmetoloji bölümleriyle ön plana çıkmaktadır.

Hastanemizde İngilizce, Rusça, Arapça, Kürtçe ve Somalice 7/24 hizmet veren tercümanlarımız tam zamanlı olarak görev yapmaktadır.

Medicana International Ankara Hastanesine Nasıl Gidilir

Özel araç ile ulaşım: Pursaklar ilçesine kadar devam ediniz ve ilçe çıkışında İstanbul Çevre yoluna dönünüz. İvedik çıkış levhasından çıkınız. İleriden U dönüşü ile Gimat İstikametine devam ediniz. Gimat çıkışında Mustafa Kemal-Söğütözü levhalı köprüden sola dönünüz. İcra Müdürlüğü’nün önünden sağa dönünüz. Yaklaşık 1 km. düz ilerleyiniz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Özel araç ile; Konya yolunu takip ediniz. Yaklaşık 500 m sonra Eskişehir yolu levhasını takip ederek sola ayrılınız. Çukurambar Köprüsü’nü geçiniz. Yolu takip ettiğinizde sağ tarafta hastanemizi göreceksiniz.

Toplu taşıma ile; Kızılay Güvenpark Metro durağından kırmızı hat Çayyolu istikametine giden Metroya bininiz. MTA durağında ininiz. Metrodan çıkışta Konya yolu istikametine doğru yaklaşık 200 m. yürüyünüz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Kızılay Güvenpark dolmuş durağından Çayyolu/Ümitköy/Yaşamkent/ODTÜ dolmuşlarına bininiz. Medicana International Ankara Hastanemiz önünde ininiz.

Özel araç ile; Atatürk Bulvarı ilerleyiniz. Akay Alt Geçidine giriniz. Eskişehir istikametine dönünüz. Çukurambar Köprüsü’nü geçiniz. Yolu takip ettiğinizde sağ tarafta hastanemizi göreceksiniz.

Özel araç ile; Çukurambar bölgesine kadar ilerleyiniz. Çukurambar köprüsünün altından U çekerek Eskişehir istikametine dönerek yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Özel Araç ile; Taurus AVM ‘yi geçtikten sonra Söğütözü köprüsüne kadar ilerleyiniz. Eskişehir yolu istikametine sağa dönünüz. Çukurambar Köprüsü’nü geçiniz. Yolu takip ettiğinizde sağ tarafta hastanemizi göreceksiniz.

Özel Araç ile; Acity AVM önüne kadar ilerleyiniz. Ümitköy yol ayrımından sağa dönüp ilerleyiniz. Mustafa Kemal-Söğütözü levhalı köprüden sola dönünüz. İcra Müdürlüğü’nün önünden sağa dönünüz. Yaklaşık 1 km. düz ilerleyiniz. Yolu takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz.

Özel araç ile; AŞTİ (otobüs terminali)’yi geçince Eskişehir istikametine sağa dönünüz. takip ettiğinizde hastanemizi göreceksiniz. Çukurambar Köprüsü’nü geçiniz. Yolu takip ettiğinizde sağ tarafta hastanemizi göreceksiniz.

Medicana International Ankara Hastanesi Sunulan Hizmetler

Diyetisyeninizin onayladığı bir program çerçevesinde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği servisimiz mevcuttur.

Kahvaltı: 06.00 - 07.00
Öğle yemeği: 12.00 - 13.00
Akşam yemeği: 17.00 - 18.00

Hastanemize +90 (312) 292 92 92 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Hastanızın kaldığı oda numarasını biliyorsanız oda numarasının başına 5 ekleyerek ulaşabilirsiniz. Hastanızın kaldığı oda numarasını bilmediğiniz durumlarda hastanemiz santrali size yardımcı olacaktır.

Vale hizmetimiz ücretsizdir.

Hastanemiz 2 Katında yer alan Ven Cafe, hem kafe hem yemek hizmeti vermektedir.

Hastanemizde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış 2 adet ibadethane bulunuyor.

Hastane giriş kapısı yakınlarında Ziraat Bankası ve Vakıfbank ATM’leri bulunmaktadır.

Medicana International Ankara Hastanesi Medikal Teknolojiler

Medicana International Ankara Hastanesi'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız aşağıda yer almaktadır:


Linac
Linac

Lineer hızlandırıcı (Linac), kanser tedavisinde kullanılan bir cihazdır ve yüksek enerjili radyasyon üretebilme özelliğine sahiptir. Bu cihaz, radyoterapi tedavisinde önemli bir rol oynayarak kanser hücrelerini yok etme veya kontrol altına alma amacını taşır. Bu yöntem, radyoterapi sırasında kanser hücrelerini hedef alırken sağlıklı dokulara minimum zarar vermeyi hedefler. Linac, doz kontrolü ve etki özellikleri sayesinde çeşitli kanser tiplerinin tedavi edilmesinde kullanılan bir araçtır.


PET CT
PET CT

Pozitron Emisyon Tomografi - Bilgisayarlı Tomografi (PET-CT), gelişmiş tıbbi görüntüleme için kullanılan bir cihazdır. PET ve CT'nin birleştirilmiş görüntüleri, anatomik ve fonksiyonel bilgileri bir araya getirerek kapsamlı bir değerlendirme imkanı sağlar. Özellikle kanser tanısı, tedavi planlaması ve tedavinin izlenmesi gibi alanlarda kullanılmaktadır. PET-CT, hastalıkların erken teşhisini, tedaviye yanıtın değerlendirilmesini ve hastalığın yayılma derecesinin belirlenmesini destekleyebilir.


Force CT
Force CT

Force CT, hareket dondurma ve 4D görüntüleme yeteneklerine sahip bir tomografi cihazıdır. Bu özellikler sayesinde Force CT, obez, yaşlı veya bilinci kapalı bireylerde görüntüdeki hareket kaynaklı bulanıklığı azaltabilir ve istenmeyen nesnelerin görünme olasılığını düşürebilir. Akciğer, kalp ve böbrek, küçük ya da gizli kalmış lezyonlar dahil birçok hastalıkta erken tanının konmasını sağlayabilmektedir.


1.5 Tesla MR
1.5 Tesla MR

1.5 Tesla MR görüntüleme, vücudun iç organlarının ayrıntılı resimlerinin çekilmesi için radyo dalgalarının kullanıldığı teknolojik bir testtir. Bu test ile göğüs, karın, beyin, akciğer, diz, kalp ve pelvis gibi birçok bölgede var olan hastalıklar tespit edilebilmektedir.


Cyberknife
Cyberknife

CyberKnife, kanser tedavisi için tasarlanmış bir robotik radyocerrahi sistemidir, tüm vücutta kullanılabilir. Bu sistem, radyasyon demetlerini odaksal bir şekilde kullanarak beyin ve vücuttaki kanserli dokulara yüksek dozda tedavi uygulanmasını sağlar. Aynı zamanda normal dokular, radyasyonun etkilerinden korunabilmektedir.


Tüm Vücut MR
Tüm Vücut MR

Kanser riski veya endişesi taşıyan ve bu konuda rutin check-up yaptıran bireylere yönelik olarak sunulan Tüm Vücut MR taraması, ileri düzey bir tamamlayıcı check-up modelidir. Beyin ve boyun dahil olmak üzere tüm vücut, tek bir seansta görüntülenir. Tüm Vücut MR taraması, hastalık belirtileri ortaya çıkmadan ve tümör yayılmadan önce bilgi sağlamayı amaçlar. Ayrıca, ailesel tümör riski taşıyan bireyler de bu incelemeyi yaptırabilir.


Excimer Lazer
Excimer Lazer

Korneaya düzgün bir şekil verilerek miyopi, hipermetropi ve astigmatizm gibi görme ve kırma kusurlarını düzelten bir cihazdır. Miyopi, hipermetropi ve astigmat tedavisinde kullanılır. Hızlı bir şekilde uygulanabilen ve göz kusurlarını düzeltebilen bu cihaz, gözlük ve kontak lens ihtiyacını ortadan kaldırmayı hedefler.


3D Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi
3D Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi

3D Tomosentez Özellikli Dijital Mamografi, meme dokusunu üç boyutlu olarak tarar. Bu yöntem, farklı açılardan çok sayıda görüntünün alınmasını sağlar ve meme dokusunun 1 mm'lik kesitler halinde üç boyutlu bir görüntüsünü elde etmeyi mümkün kılar. Bu teknoloji, meme kanserinin erken teşhisinde kullanılmaktadır.


DSA Dijital Anjiyografi
DSA Dijital Anjiyografi

DSA (Dijital Anjiyografi), vücuttaki tüm damarların detaylı bir şekilde görüntülenmesi için kullanılır. Bu sayede elde edilen görüntülerle damardaki hastalıkların tanısı konulabilir. Beyin, karın bölgesi, cilt, kol ve bacaklar gibi vücudun farklı bölgelerindeki damarlardaki darlık, malformasyon, fistül gibi hastalıkların tespitinde bu yöntem kullanılabilmektedir.


HoLEP
HoLEP

HoLEP, idrar kanalından girilerek holmium lazer kullanılan bir prostat ameliyatı yöntemidir. Kapalı bir şekilde gerçekleştirilmesine rağmen, açık prostat ameliyatına benzer bir metotla prostatın tamamı alınır. Genellikle ameliyat sırasında spinal anestezi yeterli olabilmektedir. HoLEP yöntemi, prostat hastalıklarının tedavisinde kullanılarak iyi huylu prostat büyümesinin de tedavi edilmesini sağlar.


Ultrasonografi
Ultrasonografi

Ultrasonografi (US), ses dalgaları kullanarak görüntü elde etmeyi sağlayan bir yöntemdir. Birçok hastalığın tanısı, ultrason cihazı kullanılarak konulmaktadır. Radyasyon riski ve yan etkisi olmayan bu cihaz, hastada herhangi bir ağrıya neden olmamaktadır. Ultrasonografi, radyasyon içermediği için hasta, çekim nedeniyle gereksiz radyasyon maruziyeti yaşamamaktadır.


Versa HD
Versa HD

Versa HD cihazı, radyoterapide kullanılan yüksek enerjili bir lineer hızlandırıcıdır ve çeşitli elektron ve foton enerjilerine sahiptir. Bu cihaz, radyoterapi gerektiren tüm kanser türlerinin tedavisinde kullanılabilmektedir. Özellikle kafa içinde ve vücudun çeşitli bölgelerinde yer alan küçük hacimli veya riskli organlara komşu tümörlerin tedavisinde kullanılmaktadır.


Bilgisayarlı Tomografi (BT)
Bilgisayarlı Tomografi (BT)

Vücut içerisindeki kısımların ayrıntılı olarak resimlerinin veya taramalarının oluşturulmasında kullanılan özel röntgen ışınına sahip bir görüntüleme yöntemidir. Çekilen röntgen görüntüleri birleştirilerek damar, kemik ve yumuşak doku kesit görüntüleri oluşturulur.


Röntgen
Röntgen

Vücut içerisinin ışınlar ile görselleştirilmesi röntgen sistemi ile yapılmaktadır. Bu yöntem ile vücudumuzda bulunan kemik ve dokular görüntülenebilmektedir. Birçok hastalığın teşhis edilmesi ve tedavi süreçlerinin planlamasında rol oynar.


Mamografi
Mamografi

Meme hastalıklarında tarama ve teşhis için kullanılan mamografi ile düşük doz ışın kullanılarak radyolojik bir görüntüleme yapılmaktadır. Özellikle meme kanserinin erken teşhisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.


Quantitative Computed Tomography (QCT)

Kemik Yoğunluğu Testi, kemik mineral yoğunluğunu ölçmek için kullanılan bir tıbbi görüntüleme testidir. Bu test, genellikle osteoporoz gibi kemik hastalıklarının değerlendirilmesi ve kemik kırılma riskinin belirlenmesi amacıyla kullanılır. QCT, bilgisayarlı tomografi (CT) kullanarak kemiklerin içindeki mineral miktarını ölçer. Bu test, hastaların kemik sağlığını izlemek ve uygun tedavi stratejilerini belirlemek için önemli bir araçtır.


Flash CT

Flash CT, kalp ve akciğer taramalarını hızlı ve düşük radyasyon seviyeleriyle gerçekleştirmeyi hedefleyen radyolojik bir tanı cihazıdır. Flash CT sayesinde kardiyak ve akciğer taraması başta olmak üzere vücudun birçok bölgesinden görüntü elde edilebilir. Bu cihazla 0,25 saniyede kalp anjiyosu ve 0,6 saniyede nefes tutulmasına gerek kalmadan akciğer çekimi yapmak mümkün olabilmektedir. Ayrıca, kapalı yer korkusu (klostrofobi) olanlar, travma geçmişi olanlar, çocuklar ve obezite hastaları için kolaylık sağlamaktadır.

HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutunuz 20 mb'dan büyükse linkten gönderebilirsiniz.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca ilgili Bilgilendirme’yi okudum. Kişisel verilerimin belirtilen kapsamda işlenmesini ve sağlık hizmet sunumu amacıyla tarafımla iletişime geçilmesini kabul ediyorum.

İlerlemek istiyorsanız lütfen bu kutuyu işaretleyin.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

E-RANDEVU