Medicana Kadıköy Hastanesi Hakkında

2017 yılından bu yana, Kadıköy Kızıltoprak’ta Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na komşu olan Medicana Kadıköy Hastanesi, dünya standartlarında sağlık hizmetini,  güçlü akademik hekim kadrosu ile tüm Anadolu yakasına sunuyor.


Alanında uzman ve seçkin hekim kadrosuna, hem modern tıp teknolojisi hem de konforlu ve güler yüzlü sıcak Medicana ilgisini ekleyen Medicana Kadıköy Hastanesi, tüm İstanbul için sağlıkta bir cazibe merkezi… 12 kat olan Medicana Kadıköy Hastanesi, 450 deneyimli personeli ile ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda…

Hasta Odaklı Hizmet Anlayışı...

Medicana Kadıköy Hastanesi’nde, tüm Medicana Hastanelerinde olduğu gibi öncelikler hasta güvenliği, hizmet sürekliliğinin ve bütünlüğünün sağlanması, tedavi alanlarında maksimum konfor ve kalitenin sunulmasıdır. Son dönem hastane mimarisinin seçkin özelliklerini bünyesine toplayan Medicana Kadıköy Hastanesi; hasta odaları, bekleme ve poliklinik alanları, teşhis ve tanı ünitelerinde, hasta ve hasta yakınlarının beklentileri temel alınarak tasarlandı.

İç mimari, hastaların duygu durumları göz önüne alınarak, pozitif çağrışımlar yapacak görseller ile dizayn edildi. Ulaşım, acil erişim, özellikli hasta odaları, hasta yakınlarının konforuna yönelik alanlar titizlikle planlandı.

Girişim ve işlem gerektiren poliklinik alanları yine hastaların rahatını ön planda tutarak tasarlandı. Denge Merkezi ve Odyoloji Laboratuarı Kulak-Burun-Boğaz bölümünün içinde, Ürodinami alanı Üroloji bölümünde yer alıyor. Genel Cerrahi poliklinikleri tüm bölümleri kapsayarak, Nefroloji, Romatoloji, Nöroloji ve Kardiyoloji gibi üst dal uzmanlığı hizmeti veriyor.

15.000 m2 Kapalı Alan

15 bin metrekare kapalı alana sahip hastane, 80 yatak kapasitesi, 7 adet erişkin yoğun bakım yatağı, modern yeni doğan bakım üniteleri, ileri düzeyde tasarlanmış ve tüm ameliyatların rahatlıkla yapılabileceği ameliyathaneleri, 40’ın üzerinde poliklinik muayene odaları, engelli hasta odaları ve izolasyon odaları ile Medicana stratejisinde hizmet vererek bu anlamda duyulan büyük bir eksikliği giderirken, Anadolu yakası sakinlerinin deneyimlediği ve beğendiği seçkin 60’a yakın akademik kadroyu bünyesinde barındırıyor.

Medicana Kadıköy Hastanesi Sanal Tur

Medicana Kadıköy Hastanesi Odalarımız

Medicana Kadıköy Hastanesi’nde hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaçlarını karşılamak üzere toparlanmış 61 adet Standart Oda yer almaktadır. Standart odalarımız beyaz tonlarıyla dikkat çekmektedir. Ferah bir odada, hasta ve hasta yakınlarının temel ihtiyaçlarına eksiksiz bir şekilde cevap veren odalarımızda; minibar, televizyon, internet, özel kasa ve gazete servisi gibi hizmetlerimizde yer almaktadır. Odalarda hasta yakınlarının da dinlenebileceği, bir adet tek kişilik koltuk, düşme riskine karşı bilgilendirme broşürü, tuvalet ve banyolarında hemşire çağrı ipi bulunmaktadır.

Medicana Kadıköy Hastanesi’nin Suit Odaları hasta ve hasta yakınlarının birçok farklı ihtiyacını karşılamak üzere iki bölümden oluşan ‘’ev konforunda oda’’ niteliğinde tasarlanmıştır. Özel olarak tasarlanan odalarımızda misafirler için ayrı bir oda da bulunmaktadır.Hasta odasında, hasta ve yakınları için ayrıca bir televizyon da yer almaktadır. Yine tüm hijyenik koşulların özenle sağlandığı ve yalnızca 5 adetle sınırlı tutulan odalarımızda hasta yakınları için ayrı bir banyo ve dinlenebilecekleri bir de koltuk bulunmaktadır. Hasta yatağının hemen başında hemşire çağırma butonu bulunurken; tuvalet ve banyolarda düşme riskine karşı hemşire çağrı ipi bulunmaktadır.

King Suit, Medicana Kadıköy Hastanesi’nde hastalar ve yakınlarının farklı ihtiyaçları için tasarlanan odaların başında gelmektedir. Odamız; hasta odası, hasta yakınlarına yönelik tek kişilik yatak odası ve giyinme odası olan bir daire niteliği taşıyarak fark yaratmaktadır. İhtiyaç duyulabilecek her türlü temel ve lüks eşya hizmetinize sunulurken hastanın tüm konforu sağlanmaya çalışılmaktadır.

Medicana Kadıköy Hastanesi Özellikli Branşlar

Medicana Kadıköy Hastanesi, teknik altyapısı, tıbbi teknolojisi, tüm branşlarda uzman sağlık profesyonelleri ve multidisipliner yaklaşımla pek çok özellikli birimi bünyesinde bulunduruyor. Hastanede; Onkoloji’den Beyin Cerrahisi’ne, Nefroloji’den Romatoloji’ye  kadar birçok özellikli birim konumlanıyor.

 • Anestesi ve Reanimasyon Birimi
 • İç Hastalıkları Birimi
 • Gastroentroloji Birimi
 • Nefroloji Birimi
 • Romatoloji Birimi
 • Kalp Sağlığı Birimi
 • Enfeksiyon Hastalıkları Birimi
 • Göğüs Hastalıkları Birimi
 • Dermatoloji Birimi
 • Nörolojik Bilimler Birimi
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Birimi
 • Psikiyatr Birimi
 • Psikoloji Birimi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Birimi
 • Beslenme ve Diyet Birimi
 • Cerrahi Tıp Bilimleri
 • Acil Tıp Birimi
 • Genel Cerrahi Birimi
 • Çocuk Cerrahisi Birimi
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum Birimi
 • Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi  Birimi
 • Ortopedi ve Travmatoloji Birimi
 • El Cerrahisi
 • Üroloji Birimi
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Birimi
 • Göz Hastalıkları Birimi
 • Ağız ve Diş Sağlığı Birimi
 • Göğüs Cerrahisi Birimi
 • Temel Tıp Birimleri
 • Biyokimya Birimi
 • Radyoloji Birimi
 • Patoloji Birimi
 • Yoğun Bakımlar
 • Genel Yoğun Bakım Birimi
 • Yenidoğan Yoğun Bakım Birimi

Denge Merkezi

Standart tüm işitme testlerinin yanında posturografi (denge testi) de hastanemizde uygulanmaktadır. Denge bozukluğu şikayeti ile kliniğe gelen hastalarda, problemin hangi siteme ait olduğunun ( görsel, iç kulak ve derin duyu) belirlenmesinde yardımcıdır. Test sonucunu değerlendirip tedavisi için nöroloji,  fizik tedavi yada kulak burun boğaz uzmanlığına yönlendirilmektedir.Nörolojik Bilimler Merkezi


Nörolojik bilimler ünitemizde, migren vb baş ağrıları, vertigo, epilepsi, multiple skleroz, Parkinson hastalığı, uyku-apne sendromu, huzursuz bacak sendromu, myasthenia gravis, Alzheimer hastalığı ve diğer demanslar, ataksi, karpal tünel sendromu, polinöropati, kas hastalıkları vb pek çok farklı hastalıkların tedavisi yapılmaktadır.

Nöroloji bölümü olarak, poliklinik hizmeti, acil servis hizmeti, yataklı hasta hizmeti, nörofizyoloji laboratuar hizmetleri verilmektedir.


Polilklinik hizmetinde, baş ağrısı, baş dönmesi, görme bozukluğu, konuşma bozukluğu el ayak uyuşmaları, kas güçsüzlüğü, istemsiz hareketler, uyku bozuklukları, unutkanlık, dengesizlik vb şikayetlerle başvuran hastalarda gerekli tetkikler sonucunda uygun tedavi başlanır.  Yatarak tetkik ve tedavi gerektiren akut hastalık durumlarında hastalar yatarak tedavi edilir.


Nörofizyolojik laboratuarında, EEG, EMG; VEP, SEP tetkikleri klinik nörofizyoloji uzmanları denetiminde yapılır.

Gastroentroloji Birimi

Ameliyatsız obezite tedavisi seçeneklerinden biri olan Gastrik Balon (mide balonu), genel cerrahi ekibimizin yönlendirmesi ile endoskopik olarak  sedasyon altında yapılabilir. Bu yöntemde mide içerisine yerleştirilen bir balon ile midenin daha çabuk dolması ve tokluk hissinin daha erken hissedilmesi amaçlanmıştır. Geçici bir yöntemdir. Şeker hastalığı gibi ek hastalıkları olmayan hastalarda ve belli bir kilonun üstüne tercih edilen bir yöntemdir. Yada obez hastalarda operasyon öncesi kilo kaybedilmesi amacı ile kullanılmalıdır.Fizik Tedavi Merkezi

Fizik Tedavi Merkezimizde Kuru İğneleme, Nöralterapi, Manuel Terapi ve Terapötik Masaj gibi pek çok özellikli işlem uygulanmaktadır.


Acil Servis

 Acil Servis Bölümü’nde  4 adet gözlem,  2 adet müdahale, 1 adet CPR ve  1 adet triyaj  olmak üzer 8  yatak yer alıyor.

Uluslararası Hastalar için UHM Ofisi

Medicana Kadıköy Hastanesi sadece Kadıköy Bölgesi ve İstanbul’a hizmet sunmakla kalmayıp yurt dışı hastalarının da gelip hizmet alacakları bir referans hastanesi olarak öne çıkıyor.


Medicana Kadıköy Hastanesi’nde, farklı ülkelerden tanı ve tedavi hizmeti almaya gelen uluslararası hastalara  her dilde  hizmet veren bölümde; yurtdışından gelen hastaların, hastane içindeki tüm süreçlerinde, kendilerini evlerinde hissetmeleri sağlanıyor.


Ayrıca hastanemize yakın çevrede bulunn an oteller ile anlaşma sağlanmış olup gelen hastalarımıza talepleri doğrultusunda konaklamave transferleri  için destek vermekteyiz.

Medicana Kadıköy Hastanesine Nasıl Gidilir

Otobüs: 16D, 34AS, 4
Tren: MARMARAY
Metro: M4
Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-36

Özel araç ile ulaşım:

 1. Kurna konumunda Sabiha Gökçen Havaalanı, Havaalanı Kavşağı ve Kurtköy Pendik Bağlantısı üzerinden O-4/E80 hedefine gidin.
 2. Güneybatı yönünde ilerleyin.
 3. Sabiha Gökçen Havaalanı yönüne devam etmek için çatalın solundan devam edin.
 4. Sabiha Gökçen Havaalanı yönünde devam edin.
 5. Sabiha Gökçen Havaalanı boyunca ilerlemek için sola dönün.Sabiha Gökçen Havaalanı girin.
 6. Döner kavşaktan 1. çıkışa girin ve Sabiha Gökçen Havaalanı boyunca ilerleyin.
 7. Pendik/D100/O-4/Ankara/E80/İstanbul yönündeki bağlantı yolunu izlemek için Sağ şeridi kullanın.
 8. Havaalanı Kavşağı yönünde devam edin.
 9. İstanbul/O-4/E80 yönündeki bağlantı yolunu izlemek için Sağ şeridi kullanın.
 10. Kurtköy Pendik Bağlantısı girin.
 11. Çatalın solundan devam edin, İstanbul/O-4/E80 tabelalarını takip edin ve O-4/E80 üzerine çıkın.
 12. İstanbul konumunda Kozyatağı O2 Bağlantısı hedefine gitmek için O-4 rotasını izleyin.
 13. O-4/E80 girin.
 14. O1-O2 Çamlıca Bağlantısı/O-4 üzerinde devam etmek için soldan ilerleyin.
 15. Kadıköy/Bostancı çıkışına girin.
 16. Kozyatağı O2 Bağlantısı/İstanbul Çevre Yolu/O-2 girin.
 17. Acıbadem konumunda D100 üzerinden İstanbul Çevre Yolu/O-1 hedefine gidin.
 18. Kozyatağı O2 Bağlantısı üzerinde devam etmek ve Göztepe/Sahrayıcedit/Erenköy/Kadıköy/Harem/Feribot tabelalarını takip etmek için Orta şeridi kullanın.
 19. Göztepe/Kadıköy/Harem yönündeki bağlantı yolunu izlemek için Sağ şeridi kullanın.
 20. D100 girin.
 21. D100 boyunca ilerlemek için düz devam edin.
 22. Kadıköy/Fenerbahçe yönündeki bağlantı yolunu izlemek için Sağ şeridi kullanın.
 23. Zühtüpaşa hedefine gitmek için İstanbul Çevre Yolu/O-1 üzerinde ilerleyin.
 24. İstanbul Çevre Yolu/O-1 ara yolunu izleyip Fenerbahçe Stadyum/Caddebostan yönündeki çıkışı kullanın.
 25. İstanbul Çevre Yolu/O-1 girin.
 26. Fenerbahçe Stadyum/Caddebostan yönünde çıkışı izlemek için Soldaki 2 şeridi kullanın.
 27. Bağdat Cd. üzerinde ilerleyin.
 28. Arabayla Recep Peker Cd. hedefine gidin.
 29. Bağdat Cd. yönünde devam edin.
 30. Recep Peker Cd. yönünde tam sağa dönün.
 31. Hastaneyi sağda göreceksiniz.

Özel araç ile ulaşım:

 1. İhsaniye konumunda D020 hedefine gidin.
 2. Batı yönünde 1.3km ilerleyin.
 3. Istanbul/Kağıthane yönündeki Kemerburgaz bağlantı yolunu izlemek için çatalın solundan devam edin ve D020 üzerine çıkın.
 4. D020 üzerinde ilerleyin.
 5. İstanbul konumunda İstanbul Çevre Yolu/O-2 üzerinden Bağdat Cd. hedefine gidin.
 6. İstanbul Çevre Yolu/O-1 ara yolunu izleyip Fenerbahçe Stadyum/Caddebostan yönündeki çıkışı kullanın.
 7. Bağdat Cd. üzerinde ilerleyin.
 8. Arabayla Recep Peker Cd. Yönünde tam sağa dönün.
 9. Hastaneyi sağda göreceksiniz.

Özel araç ile;

 1. Dumlupınar Cd. hedefine gitmek için Özkan Cd. ve Öztekin Cd. rotasını izleyin.
 2. Özkan Cd. yönünden Doğanay Sk. konumuna doğru güney yönünde ilerleyin.
 3. Barış Sokaği yönünde sağa dönün.
 4. Öztekin Cd. yönünde sola dönün.
 5. Zühtüpaşa konumunda Recep Peker Cd. hedefine gitmek için Avrupa Otoyolu/O-3, 10. Yıl Cd., Kennedy Cd., Avrasya Tüneli ve Taşköprü Cd. rotasını izleyin.
 6. Dumlupınar Cd. ile birleşmek için Sol şeridi kullanın.
 7. Otogar Bağlantı Yolu yönünde devam edin.
 8. Edirne/O-3/E80/Havalimanı/Aksaray/Hal yönündeki bağlantı yolunu izlemek için Sağ şeridi kullanın.
 9. Otogar Bağlantı Yolu yönünde devam edin.
 10. Bayrampaşa/Topkapı/Aksaray/D100 yönündeki bağlantı yolunu izlemek için Sağ şeridi kullanın.
 11. Avrupa Otoyolu/O-3 girin.
 12. Adnan Menderes Blv. üzerinde devam etmek için Orta şeridi kullanın.
 13. Yedikule yönündeki bağlantı yolunu izlemek için Sağ şeridi kullanın.
 14. 10. Yıl Cd. Girin. Çatalın solundan devam edin, Zeytinburnu/Sahilyolu tabelalarını takip edin.
 15. 10. Yıl Cd. yönünde devam edin.
 16. 10. Yıl Cd. hafif sola döner ve Genç Osman Cd. Başlar.
 17. Sağa hafif dönüş yapıp Kennedy Cd. güzergahına geçmek için Herhangi bir şeridi kullanın.
 18. Sağa dönüş yapıp Yenikapi/Avrasya Tüneli/Sirkeci/Sultanahmet yönündeki bağlantı yoluna geçmek için Sağdaki 2 şeridi kullanın.
 19. Kennedy Cd. üzerinde kalmak için soldan ilerleyin.
 20. Avrasya Tüneli yönünde devam edin.
 21. Çatalın sağından devam edin, Üsküdar/Koşuyolu/Acıbadem tabelalarını takip edin ve Köftüncü Sk. üzerine çıkın.
 22. Alidede Sk. yönünde hafif sola dönün.
 23. Sağa hafif dönüş yapıp Dinlenç Cd. güzergahına geçmek için Sağ şeridi kullanın.
 24. Dinlenç Cd. üzerinde kalmak için sağdan ilerleyin.
 25. Dinlenç Cd. boyunca ilerlemek için hafif sağa yönelin.
 26. Taşköprü Cd. Girin.
 27. Bağdat Cd. yönünde devam edin.
 28. Recep Peker Cd. yönünde tam sağa dönün.
 29. Hastane sağınızda kalacaktır.

Medicana Kadıköy Hastanesi Sunulan Hizmetler

Hastanemizde vale hizmeti bulunuyor.

Robin Cook, hastanede hem kafe hem yemek hizmeti veriyor.

Tüm hastalarımıza odalarında hizmet veren kuaför, sorumlu hemşirenin istekte bulunması halinde doğum hastalarına hizmeti veriyor.

Hastanemizde tüm din ve inanç mensuplarının kullanımına uygun şekilde hazırlanmış ibadethane bulunuyor

Hastalarımıza ayrıca talep doğrultusunda sunduğumuz özel hizmetler aşağıdaki gibidir:

 • Sıcak İçecek Seti Hizmeti
 • Minibar Dolumu Hizmeti
 • Meyva Tabağı Servisi
 • Kargo Hizmeti
 • Kuru Temizleme Hizmeti
 • Ulaşım Hizmeti
 • Kuaför Hizmeti
 • Oda Süsleme Hizmeti
 • Fotoğraf hizmeti
 • Yenidoğan Takımı
 • Refakatçi Hizmeti
 • Animasyon Hizmeti
 • Özel Kutlama Yemeği Hizmeti

Medicana Kadıköy Hastanesi Medikal Teknolojiler

Medicana Kadıköy Hastanesi 'nde yer alan tüm medikal teknolojik cihazlarımız ve hizmetlerimiz aşağıda yer almaktadır:

BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ (BT)

BT cihazımız GE Optima 640 128 dedektör 256 slice

Cihazımızda aşağıdaki çekimler yapılmaktadır;

 • Abdominal BT Anjio
 • Renal BT Anjio
 • Coroner BT Anjio
 • Periferik BT Anjio
 • Beyin ve Karotis Anjio
 • BT Sanal Bronkoskopi
 • BT Beyin Perfüzyon
 • BT Eşliğinde Biyopsi
 • Beyin (Kranial) BT
 • Orbita (Göz) BT
 • PNS (Paranasal Sinüs) BT
 • Servikal BT
 • Dorsal (Torakal) BT
 • Lomber (Lumbosakral) BT
 • Boyun Bt (Yumuşak doku)
 • Toraks (Akciğer) BT
 • Temporal Kemik –IAC (İç Kulak) BT     
 • Temporamandibular (Çene) BT
 • Üst ekstremite BT (El, El Bilek, Ön kol, Dirsek, Humerus, Omuz, Klavikula)
 • Üst ve Alt Abdomen (Tüm Abdomen) BT
 • Pelvis (Kemik) BT
 • Kalça BT
 • Sakroiliak BT
 • Sacrum-Koksiks BT
 • Alt ekstremite BT (Ayak, Ayak bileği, Kruris, Diz, Femur-Uyluk)
 • Tek Anotomik Bölge Kontrastlı BT Anjio

BT cihazımız GE Optima 640 128 dedektör 256 slice

Cihazımızda rutin çekimler dışında özel BT çekimlerimiz yapılmaktadır;

 • Coroner BT Anjio
 • Periferik BT Anjio
 • Beyin ve Karotis Anjio
 • BT Sanal Bronkoskopi
 • BT Beyin Perfüzyon
 • BT Eşliğinde Biyopsi

Coroner Bt Anjio

 • Kalp ve Koroner damarlarda meydana gelebilecek hastalıklar BT ile çok kısa süre içerisinde değerlendirilebilmektedir.

Periferik BT Anjio

  • BT anjiyografi alt ekstremite arteriyel sistem patolojilerinin değerlendirilmesinde doğruluğu gösterilen ve klinik kullanımı giderek artan bir tekniktir.
  • Özellikle sigara içen ve şeker hastalığı bulunan hastalarda damarların görüntülenmesinde %100 güvenilir bir yöntemdir.

Beyin ve Karotis BT Anjio

 • Boyun ve Beyin Damarlarını görüntülemede kullanılan bir tekniktir. Emboli ve Kanamada sıkça kullanılan bir yöntemdir.
 • Sonuçlar son derece güvenilirdir.

BT Sanal Bronoskopi

 • Bilgisayar teknolojisindeki ilerlemeler, spiral toraks bilgisayarlı tomografisinden elde edilen verilerin kullanılarak, trakeobronşiyal ağacın sanal gerçeklikteki görüntülerinin oluşturulmasına imkan tanımaktadır. Sanal bronkoskopi simulasyonları, endobronşiyal major anatomik bulguları doğru olarak sunmaktadır. Bu teknik, bronkoskopi planlanmasında, endoskopi eğitiminde ve endobronşiyal tedavide rol oynayabilir.
 • Özellikle endoskopik inceleme yaptırmaktan kaçınan hastalar için alternatif bir yöntemdir.

BT Beyin Perfüzyon

  • BT Perfüzyon (BTP) incelemesi, serebral iskemi tanısında ve hasta prognozunun değerlendirilmesinde yaygın olarak kullanılan BT tekniğidir. 

  BT Eşliğinde Biyopsi

  • Akciğer ve toraks (göğüs duvarı), Adrenal Gland, Pankreas, Kemikler, Omurga, Lenf nodları gibi organ ve bölgelere BT eşliğinde tanısal biyopsi yapılabilmektedir.

MANYETİK REZONANS (MR)

Hastanemizde 1,5 tesla GE Signa Explorer MR cihazı vardır.

Cihazımızda aşağıdaki çekimler yapılmaktadır;

  • MR Spectro
  • Kardiyak MR
  • Mr Perfüzyon
  • Diffuzyon Tensör Görüntüleme (DTI)
  • Periferik MR Anjio (Kontrastlı ve Kontrastsız)
  • Karaciğer Demir Ölçümü
  • MR Enteroklizis (MR Enterografi)
  • Karotis Anjio (Kontrastlı ve Kontrastsız)
  • Renal Anjio (Kontrastlı ve Kontrastsız)
  • BOS Akım Analizi
  • Beyin (Kranial) MR           
  • Hipofiz MR
  • Orbita (Göz) MR
  • Nazofarenks MR
  • Boyun MR (Yumuşak Doku)
  • Servikal MR
  • Dorsal (Torakal) MR
  • Lomber (Lumbosakral) MR
  • Boyun (Yumuşak doku) MR
  • Toraks (Akciğer) MR
  • Meme MR
  • Temporal Kemik –IAC (İç Kulak) MR   
  • Temporamandibular (Çene) MR
  • Üst ekstremite MR (El, El Bilek, Ön kol, Dirsek, Humerus, Omuz, Klavikula)
  • Üst ve Alt Abdomen (Tüm Abdomen) MR
  • MRCP (MR Kolonjiografi)
  • Pelvis (Kemik) MR
  • Prostat MR (Multi Parametrik)
  • Skrotal MR
  • Penil MR
  • Kalça MR
  • Sakroiliak MR
  • Sacrum-Koksiks MR
  • Alt ekstremite MR (Ayak, Ayak bileği, Kruris, Diz, Femur-Uyluk)          
  • Tek Anotomik Bölge Kontrastlı MR Anjio

Hastanemizde rutin mr çekimleri dışında ileri MR teknikleri de yapılmaktadır.

 • Kardiyak MR
 • MR Spectro
 • Mr Perfüzyon
 • Diffuzyon Tensör Görüntüleme (DTI)
 • Periferik MR Anjio (Kontrastlı ve Kontrastsız)
 • Karaciğer Demir Ölçümü
 • Karotis Anjio (Kontrastlı ve Kontrastsız)
 • Renal Anjio (Kontrastlı ve Kontrastsız)
 • BOS Akım Analizi

Kardiyak MR

 • Hastanemizde Kardiyak MR’da fonksiyonel, morfolojik, flow analiz ve demir ölçümü yapılabilmektedir.

MR Spectroskopi

 • Manyetik rezonans spektroskopi beyindeki metabolitlerin miktarını ve dağılımını ölçen bir MR yöntemidir.
 • Bu metabolitlerin kimyasal kompozisyonları arasındaki farklar bir grafik şeklinde gösterilir. Beyin MR incelemelerinde görülen kitle lezyonlarının ayrımında (habis tümör, abse, demiyelinizan hastalık vs) çok yararlı bir incelemedir.
 • Bu hastalıkların ayrımı, tümörlerin habaset derecesinin belirlenmesi tedavi planlaması yönünden hayati önem taşır. Ayrıca cerrahi olarak ve/veya radyoterapi ile tedavi edilmiş hastaların takibinde, tümör nüksü ve radyasyon hasarı ayrımının yapılmasında kritik rol oynar.

MR Perfüzyon

 • Perfüzyon MR, beyindeki kan akım miktarını ölçmeye ve görüntülemeye yarayan özel bir fonkisyonel MR görüntüleme yöntemidir.
 • İnme hastalarında, tümör evrelerinde önemli rol oynar.

Diffuzyon Tensor Görüntüleme

 • Difüzyon tensör görüntüleme (DTG) doku içerisindeki difüzyonun hangi yönde daha çok kısıtlandığını gösteren ve bunu niceliksel olarak da ifade edebilen bir yöntemdir. Ayrıca voksel içinde karakterize edilen difüzyon bilgisi ile beyin ak maddesi fiber traktografi algoritmaları kullanılarak daha detaylı ve 3 boyutlu olarak gösterilebilir.

Periferik MR Anjio (Kontrastlı ve Kontrastsız)

 • Periferik arterlerin görüntülenmesinde uygulanan bir yöntemdir.
 • Hastanemizde kontrastlı Periferik MRA 10 dk gibi kısa bir sürede çekimi yapılmaktadır.
 • Böbrek rahatsızlığı olan hastalarda ise çekimi kontrastsız olarak gerçekleştirebilmekteyiz.
 • Özellikle alerji riski olan hastalara Periferik CT Angıo çekimine alternatif tetkiktir.

Karotis MR Anjio

 • Karotis arter hastalıklarının görüntülenmesi için kullanılan yöntemdir. Kontrastlı ve Kontrastsız çekim yapılabilir.

Renal MR Anjio

 • Hastanemizde Renal MRA Kontrastlı ve Kontrastsız olarak çekilebilmektedir.

Karaciğer Demir Ölçümü

 • Hastanemizde Talesemi hastaları için karaciğerde ve Kalpte demir ölçümü yapılmaktadır.

BOS Akım Analizi

 • Özellikle Hidrosefali türlerinin tanısı ve tedavisinin olası yararını belirlemek için başvurulur.
 • Beyin içi boşluklularda bulunan omurilik sıvısının bazı özelliklerini inceleme yöntemidir.

Meme MR

 • Meme mr tetkikinde iyonize radyasyon bulunmadığı için hasta radyasyona maruz kalmaz. Mamografi gibi yaş sınırlaması yoktur.
 • Mamografi ve ultrasonografide şüpheli meme lezyonlarını tanısında, tanı konmuş hastalarda lezyonların yaygınlığını tespit etmede üstünlük sağlar.
 • Meme MR kontrast madde enjeksiyonu öncesi ve sonrası yapılır. Kontrast madde verildikten sonra ince kesitler halinde ve 3 boyutlu alınan MR sekansları ile çekim sonlandırılır.

Multiparametrik Prostat Mr

  • Multiparametrik Prostat Mr klinik olarak en önemli prostat kanserlerini tespit edebilen ve biyopsilere rehberlik oluşturabilen en iyi görüntüleme metodudur.
  • Multiparametrik Prostat MR; tanı konulabilmesi için alınması gereken ve temel MR sekanslarını içeren diğer MR görüntülemelerden farklı olan birçok MR sekansı ( T1 ve T2 ağırlıklı sekanslar, diffüzyon ağırlıklı sekanslar, ADC haritalaması, dinamik sekanslar ve Perfüzyon MR ve MR Spektroskopi) anlamına gelir.

Usg Eşliğinde Girişimsel İşlemler

  • Böbrek iğne biyopsisi, böbrek kisti aspirasyonu usg eşliğinde
  • Karaciğer iğne biyopsisi ve karaciğer apse, hiradik kist gibi lezyonlarda perkütan  ultrason eşliğinde drenaj ve aspirasyon,
  • Streotaktik mamografi eşliğinde meme biyopsi.işaretleme
  • Tiroid ince iğne aspirasyon biyopsisi, görüntüleme yöntemleri eşliğinde
  • Ultrasonografi eşliğinde batın içi apse drenajı ve kalıcı kateter uygulanması
  • Ultrasonografi eşliğinde parasentez (Terapötik)
  • Ultrasonografi eşliğinde torasentez (Tanısal)
  • Perkütan Parasentez/ Torasentez (US eşliğinde)
  • Prostat biyopsi (Us eşliğinde)
HIZLI BAĞLANTILAR

UZMANLARIMIZA
SORUN

MEDICANA Sağlık Grubu hekimleriyle sağlığınızla ilgili sorularınızı, rapor ve sonuçlarınızı (laboratuar, görüntüleme, vb.) paylaşabilir, tüm bölümlerle ilgili ikinci görüş alabilirsiniz.. Alanında uzman hekim kadromuz paylaşacağınız bilgileri değerlendirip en kısa sürede sorularınızı yanıtlayacaktır.
Acil durumlar için 0850 460 6334 nolu çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz

Dosya boyutunuz 20 mb'dan büyükse linkten gönderebilirsiniz.

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

TR
EN RU AR
E-RANDEVU