TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA ÇAMLICA Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji Bilim Dalı Hareket Sistemi işlevleri ; Hareket Sistemi Hastalıklarının ve yaralanmalarının  cerrahi ve konservatif tedavisi ile uğraşır. Ayrıca bu hastalıkların ve yaralanmaların önlenmesi yani koruyucu hekimlik anlamında da önemli fonksiyonlar üstlenmiştir.

Deneyimli bir kadroya sahip ortopedi ekibimiz gelişmiş teknik donanımı ile ortopedik girişimleri yapmaktadır.

Çamlıca Medicana Hastanesi,genel ortopedi, artroskopik cerrahi, spor yaralanmaları, eklem protezleri (artroplasti ameliyatları) Ayak hastalıkları (Hallux valgus, Hallux Rigidus) ,Kas ve iskelet sistemi tümörleri, doğumsal anomalilerin ve çocuk problemlerinin tedavisi, omurga hastalıkları ve cerrahisi, El cerrahisi, sinir kökenli kas ve kemik hastalıklarının tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

Uzman doktorlar tarafından ,acil hastalara derhal müdahale edilmekte,trafik kazaları,düşme vb. için 24 saat ortopedi hizmeti verilmektedir.Ciddi travma sonrası veya kemik yapısı ve kalitesindeki bozulmaya bağlı vertebra kırıklarının tedavisi yapılmaktadır.

Spor yaralanmaları, spora dönüşü kolaylaştıracak şekilde yapılmaktadır.Diz artroskopik yöntemle tedavi edilmekte ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.Cerrahi sonrası fizik tedaviye kolaylık sağlayan ve günlük hayata dönüşü hızlandıran artroskopik cerrahi ile spor yaralanmaları tedavisinde başarı artmış ve spora dönüşü çabuklaştırmıştır.

El cerrahisi :karpal tünel ameliyatları ,De Quervain ameliyatları,Tetik parmak Cerrahisi ,Dupuytren cerrahisi, Tendon tamirleri, Parmak kopmaları başarı  ile tedavi edilmektedir.