Medicana Airport Medical Center

Medicana Sağlık Grubu İstanbul Yeni Havalimanı'nda Medicana Airport Medical Center

Türkiye'de özel sağlık sektörünün öncülerinden olan Medicana Sağlık Grubu, uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunarken; akademik kadrosu, uzman alt yapısı ve yenilikçi yaklaşımıyla referans bir sağlık merkezi olarak sağlıkta geleceğin standartlarını belirlemeye devam ediyor. 16 hastanesiyle ve sağlık sektöründeki önemli yatırımları ile milyonlarca hastanın tedavi imkanı bulduğu Medicana Sağlık Grubu, yılda ortalama 100 milyon yolcunun İstanbul’a giriş noktası olan İstanbul Havalimanı'nda konumlandırdığı yeni sağlık merkeziyle, hem turizme hem de sağlık sektörüne yeni bir anlayış getiriyor. Medicana, yapılan iş birliktelikleri ve sunmuş olduğu kaliteli sağlık hizmetleriyle "Dünyanın En Sağlıklı Havalimanı" olma hedefli "Yolcu Sağlığı ve Güvenliği" için hizmet kapsamını her geçen gün genişletmeyi planlamaktadır.
Günde 1400'ü aşkın uçuş ile 250 bin yolcuyu ağırlayan İstanbul Havalimanı yolcularının %70'ini yabancı ülke vatandaşları oluşturuyor. İstanbul Havalimanı'nın her geçen gün artmakta olan uçuş ve yolcu sayısı ile doğru orantılı olarak hızlı ve operasyonel sağlık hizmeti veren Medicana Sağlık Grubu, İstanbul Havalimanı AOCC (Airport Operasyon Control Center) Merkezi'nde konumlandırdığı acil komuta merkezi ile uçuş esnasında ve terminal binada gerçekleşen tüm medikal acil çağrıları uluslararası standartlarda karşılamaktadır. Ayrıca acil sağlık, poliklinik ve revir hizmetleri, yolcu sağlığı, Ulusal ve Uluslararası Sivil Havacılık çalışanları için uzman sağlık profesyonelleri ile Türk misafirperverliğine uygun bir hizmet sunarak ülkemizin sağlık sistemini temsil ediyor.
Medicana Airport Medical Center markası ile İstanbul Havalimanı’na konumlandırılan Sağlık Merkezi sayesinde yurtiçi ve yurtdışı hasta ve hasta yakınlarına acil sağlık hizmeti en üst düzeyde sunulmaktadır. Uluslararası hasta nakil ağında (medical transport) hava ambulansı ve medikal uçuş hizmetleriyle, özellikle tarifeli uçuşlarda, sedyeli (strecher) nakil hizmetlerini uzman uçuş ekibi ile gerçekleştirerek kaliteli sağlık hizmetini birçok ülke vatandaşına sunmaktadır. Alternatif medikal nakil hizmetleri ile ülkemizin sağlık turizmi hedeflerini birçok ülkede yaygınlaştırırken; İstanbul Havalimanı'nda önemli bir medikal nakil merkezi olmayı, kıtalararası medikal nakillerde ise birçok hasta ve sağlık kuruluşu için uluslararası bir medikal aktarma merkezi olmayı hedeflemektedir. Medicana Airport Medical Center sağlık hizmetlerini, İstanbul Havalimanı'nda faaliyet gösteren birçok ulusal ve uluslararası hava yolu şirketi, yolcu hizmetleri, yer hizmetleri, alışveriş ve konaklama, lojistik hizmetleri gibi yerlerde görevli havalimanı çalışanları için de özveri ve hassasiyet ile sunmaktadır.Medicana Güvencesiyle İstanbul Havalimanı Sağlıkla Buluşuyor

Türkiye’nin yurt dışına açılan kapısı olarak bilinen İstanbul Havalimanı’nda yer alan Medicana Airport Medical Center; kaliteyi merkezinde tutan kurumsal değerleri, 30 yılı aşan sektör deneyimi ve uzmanlığı ile hem Türkiye’ye hem de dünyanın buluşma noktasına değer katıyor. Medicana Airport Medical Center İstanbul’un kozmopolit dokusuna hakim bir anlayışla, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı hasta ve hasta yakınlarının konforunu göz önünde bulundurularak, modern mimarisi ve güler yüzlü hizmet ilkesiyle yolcuların sağlıklı kalması için 7/24 hizmet veriyor.

Türkiye'nin Sağlıktaki Referans Markası Dünyanın Buluştuğu Noktada

Yerli ve yabancı konuklar, İstanbul’a adım attıkları andan itibaren Türkiye’nin referans sağlık markasından kaliteli hizmet almanın güven ve konforunu yaşıyor. Medicana Airport Medical Center, kaliteli ve uzman bakış açısıyla sunduğu acil sağlık hizmetlerini, bütünsel sağlık hizmetleri ile buluşturuyor. Medicana Sağlık Grubu’nun temel kalite anlayışıyla kurgulanan Medicana Airport Medical Center, dünyanın birçok noktasından gelen hastalara gelişmiş sağlık hizmetleri sunarken; aynı zamanda da ülkemizin sağlık hizmeti ihracına ciddi katkılarda bulunuyor.

Medicana Airport Medical Center'da Üst Düzey Hizmet

 • Modern mimarisi,
 • Uzman kadrosu,
 • Üst düzey acil sağlık hizmetleri,
 • Hava ambulans ve alternatif medikal nakil (Medical Transport) hizmetleri,
 • Poliklinik hizmetleri,
 • Medikal danışmanlık (Medical Asistance) Hizmetleri

İstanbul Havalimanı'nda Neredeyiz?

 • • Giden Yolcu Katı Poliklinik Hizmetleri,
 • • Apron Revir Hizmetleri,
 • • Terminal Binası içerisinde Buggy Ambulans Hizmetleri (5 Nokta),
 • • Kara ve Hava Tarafında Ambulans Hizmetleri (5 Nokta)

Medicana Airport Medical Center, gerek ulusal gerekse uluslararası hastaların alacağı ilk ve acil sağlık hizmetlerinde de çıtayı üst sıralara taşıyor.

Hızlı ve Güvenilir Mobil Sağlık

Medicana Sağlık Grubu’nun temel kalite anlayışıyla kurgulanan Medicana Airport Medical Center içerisinde; acil durumlarda müdahale etmek için hazır bulunan ve alanında uzman olan doktorlar, hemşireler, sağlık görevlileri ve ambulans ilk yardım ekiplerini barındırıyor. İstanbul Havalimanı’nda konumlandırılan Medicana Airport Medical Center Çağrı Merkezi; oluşan tüm sağlık ihtiyaçlarını en hızlı sürede karşılıyor, hastalara terminal bina içerisinde mobil ambulans ekipler ile ilk müdahaleyi uyguladıktan sonra havalimanı içerisinde kara ve hava tarafında bulunan poliklinik ve revirlerde hastaları stabilize ediyor. Gerekli durumlarda ise yine hava ve kara tarafında bekleyen ambulans ekipler, klinik tablosu uygun olan hastaları hastanelere transfer ediyor. EKG, defibilatör, aspiratör, ventilatör, odriometri, röntgen ve laboratuvar cihazlarıyla acil yardım ve nakil ambulanslarıyla, havalimanı içerisinde buggy ve mobil müdahale araçlarıyla ileri seviyede sağlık hizmeti sunuyor.

Medicana Airport Medical Center'da 7/24 Kesintisiz Hizmet

Tıbbi transport hizmeti konusunda oldukça tecrübeli ve gelişmiş seviyede olan Medicana Airport Medical Center; yurtdışından gelen hastalara ilk müdahale sonrasında, gereken sağlık hizmetlerini hızla ve güvenle sağlıyor. Hasta ve hasta yakınlarının hastanelere nakil olmasını gerektiren durumlarda, etkili ve hızlı sonuç alarak gerekli tıbbi müdahalenin en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. Havalimanındaki üst düzey sağlık deneyimini ileri seviyelere taşıyarak, sağlık sektörü konusundaki tecrübelerini aktarıyor. Böylece Merkez, hasta ve hasta yakını odaklı konforu da maksimum düzeyde gözetiyor. Merkez, 7 gün 24 saat acil sağlık hizmeti sunuyor. Tüm acil durumlarda ihtiyaçlara yanıt veren klinik yapısı, üst düzey donanıma sahip teknolojik ekipmanları ve acil durumlara hızla çözüm sunan yüksek kapasite ve uzman kadrosuyla çalışıyor.

Medicana Grubu Hakkında

1992 yılından bu yana sağlık sektöründe Türkiye’nin en büyük ve güvenilir markaları arasında yer alan Medicana Sağlık Grubu; İstanbul, Ankara, Konya, Samsun, Sivas, İzmir ve Bursa’da yer alan 14 hastanesi ile faaliyetlerine devam ediyor. Hastalarına modern tıbbın tüm imkanlarını sunan Medicana Sağlık Grubu çağdaş teknolojik altyapıları, akademik uzman kadroları ve modern yönetim sistemleri ile sadece Türkiye’ye değil; tüm dünyaya sunduğu kusursuz sağlık hizmeti ile özel sağlık sektöründeki öncü konumunu sürdürüyor. Medicana, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde “Bireyin Bütününü Eğitmek’’ anlayışı ile Medicana Eğitim Grubu’nu kurmuş ve MBA (Medicana Bilimler Akademisi) Okulları’nı açmıştır. Türkiye’nin birçok ilinde bulunan kampüsleri ile eğitimin tüm zincirlerinde lider eğitim kurumu olmak için çalışmalarına devam etmektedir. Medicana Eğitim Grubu aynı zamanda 2019-2020 akademik eğitim yılında, Fenerbahçe Üniversitesi’ni eğitim ve öğretime açarak yükseköğrenim alanında da Türkiye’ye yatırım yapmıştır. Medicana Grup, ülkemizin güçlü temeller üzerinde kalkınması ve gelişmesi için sağlık ve eğitim alanında güvenilir, sürdürülebilir, saygın ve yüksek kalitede hizmet vermeye devam ediyor.

Hastanelerimiz

 • Medicana Avcılar
 • Medicana Çamlıca
 • Medicana Bahçelievler
 • Medicana International İstanbul
 • Medicana International Ankara
 • Medicana International Samsun
 • Medicana Konya
 • Medicana Sivas
 • Medicana Çamlıca Tıp Merkezi
 • Medicana Kadıköy
 • Medicana Bursa
 • Medicana İzmir
 • Medicana Ataşehir
 • Medicana Çeşme
HIZLI BAĞLANTILAR

EN FAZLA GÖRÜNTÜLENENLER

E-RANDEVU