TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA ÇAMLICA Psikiyatri

Genetik sebepler ,artmış stres ,beslenme bozuklukları, kimyasallara maruz kalma, diğer tıbbi hastalıkların tetiklemesi ile beyindeki sinir hücrelerinin çalışması bozulmaktadır.

Hayatı anlamamıza ,tepki vermemize,duygularımızı, düşüncelerimizi beyindeki 100 milyondan fazla sinir hücre düzenlemektedir. Dolayısıyla her organ her hücre gibi beyindeki hücrelerinde çalışması herhangi bir sebepten dolayı bozulabilir.Bunun sonucunda duygu düşünce ve davranış bozuklukları ve diğer organşlarda bazı belirtiler gelişebilir.

Psikiyatri bu duygu, düşünce ve davranış bozukluklarını düzeltmeye yönelik ilaçlarla ve terapiyle tedavi yapan bir branştır..Uyum bozuklukları ,Duygu durum bozuklukları (Depresyon, Mani ,Bipolar) ,psikotik bozukluklar (Şizofreni ;hezeyanik bozukluklar , Cinsel işlev bozuklukları (Vaginismus, Erken boşalma Erektil disfonksiyon) , Anksiyete bozuklukları (Sosyal fobi , Takıntı zorlantı hastalığı , Panik bozukluk, Özgül fobiler) , Steres bozuklukları ( Travma sonrası stres,Aile Evlilik Terapisi ,Dikkat eksikliği, Hiperaktivite ) ,Madde bağımlılıkları ( Nikotin ,Esrar, Alkol vb.)

Çamlıca Psikiyatri Doktorları