GENEL BİLGİ


+A A-

HEDEFLERİMİZ VE HAYALLERİMİZ BÜYÜYOR, MEDICANA ATAKÖY'DE YÜKSELİYOR!

Bir hayata daha sağlıkla dokunmak ve herkese iyilikle dolu anılar bırakmak için hayallerimiz de hedeflerimiz de büyüyor. 30 yılı aşan deneyimi ve köklü sağlık geleneğiyle, Medicana Ataköy’de yükseliyor.

Uzman kadrosu, hasta memnuniyeti, sağlık sektöründe fark yaratan anlayışıyla 30 yılı aşkın süredir hizmet veren Medicana Sağlık Grubu, sadece Türkiye’nin değil tüm dünyanın sağlıkta referans merkezi olma yolunu Medicana Ataköy Hastanesi’yle taçlandırıyor. Medicana Ataköy Hastanesi yeşil ve mavinin birleştiği noktada tıbbın tüm dallarında hem İstanbul’a hem de yurt dışı hastalarına dünya standartlarında sağlık hizmetini modern ve üst düzey hastane mimarisiyle hizmet veriyor.

Yanınızdayız Desteğiz…

Hasta Odaklı Hizmet Anlayışı...

İstanbul’un ve Avrupa’nın en kapsamlı sağlık tesislerinden biri olarak planlanan Medicana Ataköy Hastanesi, sağlık sektörüne yepyeni bir hizmet anlayışı getiriyor. Şehrin en seçkin noktalarından birine konumlandırılan hastane, merkezi lokasyonuyla Medicana hizmet sunumuna erişilebilirliği artırıyor. Medicana Ataköy, hasta ve hasta yakınları için yüksek konfor sunacak şekilde düzenlenen iç mekânları, deneyimli, çağdaş, yenilikleri takip eden uzman kadrosu ve yüksek teknolojisiyle özellikli tedavileri modern teknoloji ile birleştiren bir hastane olarak ayrışıyor. Medicana Ataköy Hastanesi, sağlık hizmeti sunumunda yalnızca günümüzün değil geleceğin hizmetini de bugüne taşımayı hedefliyor.

İyileştiren Hastane Anlayışı

Medicana Ataköy Hastanesi’nin tasarımında hasta ve hasta yakınları ile çalışanların konforu için her ayrıntı düşünülürken; hasta bekleme odaları, poliklinikler, doktor ve hasta odaları herkesin ihtiyaçlarını karşılamak üzere öne çıkıyor. Hastane içindeki tüm birimlerde renk seçiminden, iç tasarım detaylarına; ışıklandırmadan, aksesuarlara kadar her şey hastaların tedavi süreçlerini ve hasta yakınlarının konforunu optimize etmek üzere tasarlanmış ve hayat bulmuş durumda.

Multidisipliner, Konforlu ve Modern Hastane Anlayışı

Medicana Sağlık Grubu’nun temel kalite anlayışıyla kurgulanan Medicana Ataköy Hastanesi’nde, multidisipliner tanı ve tedavi yöntemi, hasta güvenliği, maksimum konfor ve kalite ile sunuluyor. Medicana Ataköy’de son dönem hastane mimarisi otel konforuyla birleşiyor; hasta odalarında, bekleme ve poliklinik alanlarında, teşhis ve tanı ünitelerinde, otoparkta, acil erişimlerde ve ulaşım imkânlarında hasta ve hasta yakınlarının beklentileri temel alınıyor. Mavi ve yeşilin insan sağlığı üzerindeki etkileri de düşünülerek konumlandırılan hastane, Avrupa Yakası’nın en güzel semtlerinden Ataköy’de yer alıyor.

Uluslararası Hasta Merkezi

Medicana Ataköy Hastanesi teknolojik altyapısı, uzman kadrosu, modern binası ve konumu itibarıyla sadece İstanbul Avrupa Yakası’na değil, uluslararası sağlık turizmine de ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan İstanbul’da, İstanbul Havalimanı’na 50 dakika mesafede bulunan Medicana Ataköy Hastanesi’nin, konumu ve bütüncül hizmet yaklaşımıyla uluslararası sağlık turizmine çok önemli katkılar sağlaması planlanıyor.

Medicana Ataköy Hastanesi’nin başlıca özellikleri:

•Özellikli tedavi alanlarında maksimum teknoloji kullanımı,

•Evde sağlık hizmeti ve dijital sağlık imkânı,

•Hem cerrahi branşlarda hem de fizik tedavi branşında robotik tedavi ve rehabilitasyon imkânı,

•Branş hastaneleri dışında hem kadro hem de teknolojik altyapı olarak Türkiye’de referans “Tanı ve Tedavi Merkezi”,

•Bütünüyle hasta ve hasta yakını odaklı hizmet,

•Ağırlıklı akademik kadro (Profesör ve Doçent kadrosu),

•Cerrahi branşlarda özellikli tedavi imkânı,

•Otel konforunda hasta odaları ve bekleme alanları,

•Avrupa Yakası’nın üst düzey sağlık hizmeti beklentisini karşılayabilecek altyapı ve klinik branşlar,

•Misafirlerimizin hastanede geçirdikleri süre boyunca stres seviyelerini azaltan mimari tasarım,

•Muayene ve işlem aralarında çocukların keyifli vakit geçirmeleri için kurulan Pediatri Servisi,

•Cerrahi birimlerin ve hastaların konforunu artıran ferah ameliyathaneler,

•Hastane iç mimarisinde, hastaların konforu ve iyileşmesi için doğadan esinlenen renk tonları ve doğal malzemeler,

•Hastane içinde steril ve dezenfekte alanlar ile taze hava dolaşımını sağlayacak teknolojik altyapı,

•Modern yenidoğan, koroner ve yoğun yoğun bakım üniteleri,

•İleri düzeyde tasarlanmış teknolojik altyapıyla hem hastanın hem de hekimin konforunu sağlayacak ameliyathaneler,

•Hastanın konfor ve güvenliğinin maksimum seviyede tutulduğu modern çizgilerle tasarlanmış hasta odaları, king, süit, standart ve engelli odaları,

•Tüm tanı ve teşhislerin yapılabileceği üst düzey radyolojik görüntüleme cihazları.