TIBBİ BİRİMLER


+A A-

MEDICANA ÇAMLICA Genel Cerrahi

Medicana Çamlıca Hastanesinde Genel Cerrahinin tüm alanlarında güncel tıp teknolojileri kullanılarak, en güncel cerrahi yaklaşımların uygulandığı çağdaş ve nitelikli bir sağlık hizmeti verilmektir.

Bu çerçevedeki misyonumuz; hem en kısa sürede, olabilecek tanıya gitmek ve tanı için gereken en doğru ve bilimsel tedavi şeklini seçmek hem de aynı amacı paylaşan diğer cerrahi branş hekimlerini hastanelerimizin olanaklarından faydalandırmaktır.

Tam teşekküllü ameliyathane, anestezi ve reanimasyon ünitelerinin yanı sıra bu branşımıza destek olan ve kategorilerindeki en güncel sistemlerle donatılmış Radyoloji, Laboratuvar, Hemodiyaliz, İnvaziv Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi kliniklerinin olanakları sayesinde hizmetlerimizin 24 saat kesintisiz ve eksiksiz bir şekilde sunulması sağlanmaktadır.

Küçük cerrahi müdahaleler, klasik biyopsi ve iğne biyopsileri, kist, lenf bezi veya cilt tümörü çıkartılması gibi işlemler müdahale odalarımızda rutin olarak yapılmakta olup acil servisimize müracaat eden yanık, kesi ve diğer tüm cerrahi, travmatoloji vakalarına başarıyla müdahale edilmektedir.

Günümüzün en gözde cerrahi tekniklerinden biri olan laparoskopi, hastanemizde etkin şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Tanı amaçlı yapılan araştırmaların dışında kolesistektomi, apendektomi, kasık ve göbek fıtığı onarımı, ülser cerrahisi ve mide fıtıkları için fundoplikasyonlarda laparoskopik teknik rutin olarak uygulanmaktadır.

Gastrointestinal sistem cerrahisinde Gastroenteroloji bölümümüzle ortak olarak endoskopik tanı ve tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Rutin endoskopik tanı ve tedavi hizmetlerinin yanı sıra Obezite cerrahisi uygulamaları Morbid Obezite tedavisinde mideye endoskopik olarak balon yerleştirme yöntemi uygulanarak obezite tedavisine katkıda bulunulmaktadır.

Hemoroid, fissür, fistül gibi anal hastalıklarda klasik ve modern cerrahi yöntemlerin dışında, diyetisyen eşliğinde beslenme tedavisi, ilaç tedavisi, bant, kelepçe kullanılarak çok geniş bir yelpazede tedavi olanakları sunulmaktadır.