+A A-

Medicana Kadıköy’de Esra Ertuğrul ile Bebeklerinize İyi Bakın

Medicana Kadıköy Hastanesi, Pink Blue Baby ve Sevgili Bebek işbirliğinde düzenlenen “Sağlıklı Büyüyen Bebekler ” etkinliğine anne ve babalar büyük ilgi gösterdi. Bebeğim Geliyor Merkezi kurucusu, emzirme danışmanı Esra Ertuğrul, Sevgili Bebek Çocuk Gelişim Uzmanı Benan Özan ve Medicana Kadıköy Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şule Özmen’in sunumuyla gerçekleşen yeni doğan sağlığı ve bakımı semineri ilgiyle dinlendi. Etkinliğe, Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdürü Dr. Gürsoy Yıldırım, Genel Müdür Yardımcısı Özlem Bilgili, Çocuk Sağlığı uzmanı Dr. Şule Özmen, Pink Blue Baby yönetimi, anne ve babalar, anne- baba adayları ve aileler katıldı.


Medicana Kadıköy Hastanesinin ev sahipliğinde gerçekleşen “Sağlıklı Büyüyen Bebekler” etkinliği çok sayıda anne baba ve adaylarını bir araya getirdi. Program dahilinde, Medicana Sağlık Grubu bünyesinde tüm branşlarda multidisipliner sağlık hizmeti sunan, hastalıkların tanı ve tedavisinde çalışmalarını sürdüren Medicana Kadıköy Hastanesi’nin çocuk sağlığı uzmanı yeni doğan, 0-1 yaş çocuklarının sağlığı ve beslenmesi hakkında önemli bilgiler verdi.

Bebeklerin Sağlığına ve Bakımına Dair Tüm Bilgiler Eğitime Konu Oldu

Başta yeni doğan sağlığı olmak üzere göbek bakımı, yeni doğan sarılığı, bebek alt değişimi, bebeği tutma ve taşıma, bebeği giydirme, yeni doğan refleksleri, bebeğin yıkanması, bebeğin gaz çıkarması, rahatlatma masajı, bebek aşıları, bebek uyku düzeni, tırnak kesimi ve bakımı, ağlama sırasında sakinleştirici püf noktalar, bebek alışverişi ip uçları, bebek odası hazırlama, mobilya seçimi, bebek arabası ve oto koltuğu seçimi ve bebek bakımı hakkındaki tüm detaylar bu eğitime konu oldu.

Sevgili Bebek Çocuk Gelişimi Uzmanı Benan Özan, oyun odaklı erken eğitim ve zeka gelişimi konusunda detaylı bilgiler verdi. Doğru kodlama ve oyun odaklı eğitimin çocukların hayal gücünü ve hafızasını geliştirdiğini, kelime dağarcığını ve konuşma becerisini geliştirdiğini anlattı. Aynı zamanda dikkat yoğunlaştırma yetisi kazandıklarını vurgulayan Benan Özan, “Zeka kartları ve oyun ile öğrenme çocuklarda merak dürtüsünü geliştirerek öğrenmeye teşvik ettiği gibi algı açıklığı ve çabuk öğrenme yetisi de sağlıyor.” dedi.

Oluşturma: 13.04.2019 09:41
Son Güncelleme: 13.04.2019 09:42
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu