KURUMSAL HABERLER


+A A-

Irak ve Libyalı Hekimlere Böbrek Taşı Tedavisinde Yeni Yöntemler Anlatıldı

Medicana International Ankara Hastanesi, aralarında Irak ve Libya’dan da katılımcıların bulunduğu bir grup hekime, ameliyatlardan canlı yayın ile kapalı böbrek taşı tedavisi üzerine bir eğitim programı düzenledi.


Medicana International Ankara Hastanesi Konferans Salonu’nda 11-12 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen “Endoüroloji Kursu”, Hastanenin Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Remzi Sağlam ile Op. Dr. Zafer Tokatlı ve Fransız Profesör Olivier Traxer tarafından verildi. Eğitime Libya’dan 7, Irakt’an 2, Türkiye’den 18 üroloji uzmanı katıldı. 

Katılımcıların çokluğu nedeniyle ameliyathaneden konferans salonuna canlı yayın yapılan eğitim kapsamında böbrek taşı tedavisinde kullanılan yeni ameliyatsız yöntemler anlatıldı. Yeni yöntemler arasında lazer ile taşları toz haline getiren Türk Robotu “ “İbn-i Sina”ya (“Avicenna”) ilgi gösteren katılımcılar, yeni teknikleri ülkelerinde uygulamak istediklerini söyledi. Libyalı üroloji uzmanları, Prof. Dr. Remzi Sağlam ile Prof. Dr. Olivier Traxer’i aynı kursu ülkelerinde vermeye davet etti. Prof. Dr.
Remzi Sağlam
Üroloji
MEDICANA INTERNATIONAL ANKARA
Profili Gör
Oluşturma: 20.03.2014 12:00
Son Güncelleme: 20.07.2017 02:02
Oluşturan: Remzi Sağlam