KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sivas Hastanesi Akademisyenlerle Buluşma Toplantısı

Medicana Sağlık Grubu Akademik Kadrosu, Medicana Sivas Hastanesi ile Anadolu’da Sağlığa Açılan Kapı olma misyonunu üstleniyor. Medicana Sağlık Grubu'nun Türkiye çapında, alanında saygın akademik kadrosunun bir bölümü 21.01.2015 Çarşamba günü “ Akademisyenlerle Buluşma” başlığı altında düzenlediği toplantı vesilesiyle Medicana Sivas Hastanesi'ne geldi.


Medicana Sağlık Grubu; Medicana Sivas Hastanesi, Sivas ve çevre il ve ilçelerdeki halkın sağlık gereksinimleri doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.Planlanan bir dizi etkinliğin ilk ayağı olan basın ile buluşma, Medicana Sağlık Grubu Tıbbi Hizmetler Direktörü Dr. Remzi Karşı başkanlığında gerçekleşti.

 Dr. Rüya Şişman (Medicana International İstanbul Hastanesi Başhekimi),  Prof. Dr. Tanfer Kunt (KBB) , Prof. Dr. Levent Alimgil (Göz) , Prof. Dr. Sebahattin Ateşal (Kardiyoloji),  Prof. Dr. Mehmet Salih Bilal (Çocuk Kalp Cerrahisi),  Prof. Dr. Muzafer Sarıyar (Organ Nakil ve Genel Cerrah),  Prof. Dr. Hidayet Akdemir (Beyin ve Sinir Cerrahisi), Prof. Dr. Necmettin Kutlu (Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ve Doç. Dr. Mutlu Demiray (Medikal Onkoloji) doktor kadrosunun katıldığı buluşmada konuşan Dr Remzi Karşı; “23 yıllık sektör deneyimini modern yönetim anlayışı, çağdaş teknoloji ve yetkin hekim ve sağlık personeli kadrosuyla birleştiren Medicana Sağlık Grubu 2014 yılı içinde 2 milyon muayene sayısına ulaşmıştır. 100 bine yakın ameliyat gerçekleştiren hekimlerimiz,200 bin angio ve 2000 kalp ameliyatını başarı ile tamamlamışlardır. Kapsayıcı sağlık sunumu ilkesi, hemen her hastalığın tanı ve tedavisine imkan veren bir anlayışı da beraberinde getirmektedir. Bizlerle ilk buluşmamızda “Anadolu’nun Kalbindeyiz” mesajını vermiştik. Gerçekten de kalbi olan bir şehirde olmanın huzurunu yaşıyoruz.Sizlere Medicana Sivas’ın kapısından girdiğinizde, diğer 10 hastanemize de ulaşacağınızı söylemiştik.Medicana Sivas demek; İstanbul, Ankara, Konya, Samsun demektir. Medicana Sivas demek, Sivas Hastanemizdeki 38 yetkin hekim ile birlikte 600 uzman demektir.Medicana Sivas demek Grubun her hastanesi ile işbirliği ve koordinasyon demektir.” dedi.
Oluşturma: 21.01.2015 12:00
Son Güncelleme: 16.07.2017 01:37
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu