KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sivas Hastanesi ile Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği’nden Çocukları Sevindirecek Proje

Medicana Sivas Hastanesi, Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği ile 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda çocukları sevindirmek için bir proje hayata geçiriyor. Ortak geliştirilen proje kapsamında toplanan kitap, kırtasiye malzemeleri, oyuncak gibi çocukların ilgisini çekecek hediyelerin, ortak karar verilen bir okula bağışlanması planlanıyor.


14-23 Nisan tarihleri arasında Medicana Sivas Hastanesi’nde ve Kongre Binası yanında belirlenecek bir alanda bulunan yardım kutularına isteyen kişiler kullanılabilir durumdaki kitaplarını, oyuncaklarını yeni kırtasiye malzemelerini bırakabilecekler. Ayrıca Medicana Sivas Hastanesi de çocuklara eğitici ve sağlık konusunda bilgilendirici hikaye kitapları, boyama kitapları, kırtasiye malzemeleri, boya kalemleri hediye ederek projenin paydaşlarından biri olarak destek verecek.


Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü H. Ozan Yaşar proje ile ilgili olarak, “Çocuklarımız geleceğimiz ve bizim için değerli. Sağlıklı, mutlu çocuklar başarılı ve verimli geleceğin teminatı. Bu projeyle çocuklarımızı sevindirecek, hayal dünyalarını geliştirecek, kaliteli vakit geçirmelerini sağlayacak imkanı onlara sunup mutlu geleceklerine ufak da olsa bir katkıda bulunmayı planladık.” dedi.


Sivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu, “23 Nisan Çocuk Bayramı Haftası’nda çocuklarımızı sevindirmek amacıyla böyle bir projeyi hayata geçiriyoruz. İsteyen vatandaşlarımız da Kongre Binası yanındaki ve Medicana Hastanesi’ndeki yardım kutularına oyuncak, kitap vs. koyarak projeye destek verebilirler.” dedi.

Oluşturma: 15.05.2015 12:00
Son Güncelleme: 20.07.2017 09:34
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu