KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sağlık Grubu’ndan Kadıköy’e 50 Milyon Dolarlık Yatırım

Sağlık sektörüne yaptığı önemli yatırımlarla adını duyuran ve Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında yer alan Medicana Sağlık Grubu, 50 milyon dolarlık yatırımın ardından 12. hastanesini Kadıköy Kızıltoprak’ta hizmete açtı.


Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden Medicana Sağlık Grubu, sektöre yatırımlarına devam ediyor. Sektörde 25 yıllık deneyimini geride bırakmaya hazırlanan Medicana Sağlık Grubu, 12. hastanesini Kadıköy’de açtı. 2 Ekim’de hizmet vermeye başlayan Medicana Kadıköy Hastanesi, dünya standartlarında sağlık hizmeti ve güçlü akademik hekim kadrosu ile tüm Anadolu yakasına sağlık getiriyor.


Toplam 15 bin metrekare kapalı alana sahip 12 katlı hastane, Kardiyoloji’den Beslenme ve Diyet’e, Kadın Hastalıkları ve Doğum’dan Çocuk Sağlığı’na kadar 48 farklı tıbbi bölümü bünyesinde barındırıyor. Modern tıp teknolojisini ve konforu, güler yüzlü bir anlayışıyla buluşturan Medicana Kadıköy, aralarında 60 kişilik seçkin bir akademik kadronun da yer aldığı toplam 500 deneyimli personeliyle hizmet veriyor. 



Sağlık sektörüne yatırım yapmayı sürdürecek


Medicana Kadıköy Hastanesi için toplam 50 milyon dolar tutarında yatırım yaptıklarını belirten Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, “Grubun büyüme hedefleri doğrultusunda hayata geçirdiğimiz hastanemizin, tüm Anadolu yakasına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. İstanbul’un en önemli lokasyonlarından biri olan Kadıköy’e, Medicana kalitesini ve hizmet anlayışını taşıdığımız için büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.


Türkiye’de özel sektörün gelişmesi ve kamunun özel sektörden hizmet almaya başlamasıyla sağlık sektörünün önemli ölçüde geliştiğini, sağlık hizmetlerine ulaşımın her geçen gün kolaylaştığını ifade eden Bozkurt, şu bilgileri verdi: “Medicana Sağlık Grubu olarak önümüzdeki 5 yılda yüzde 100 büyümeyi hedefliyoruz. Yatırımlarımıza da bu odak doğrultusunda devam edeceğiz. Türkiye’de sağlık sektöründe bugün gelinen noktada en önemli farkı hasta memnuniyetinin yaratacağına inanıyoruz.  Tamamen hasta ve hekim odaklı olarak tasarladığımız Medicana Kadıköy Hastanesi’nde de dünya standartlarında bir kalitede hizmet sunabilmek için gerekli tüm altyapıyı kurduk. Kadıköy Medicana’da ziyaretçilerimizin ihtiyaç duyabileceği her türlü tedavi imkânını sunarak, Anadolu yakasını yepyeni bir sağlık hizmetiyle tanıştırıyoruz.”



Geniş yelpazede tedavi imkânı


Medicana Kadıköy Hastanesi, tüm Medicana hastaneleri gibi hasta güvenliği, hizmet sürekliliği ve bütünlüğünün sağlanması amacıyla ziyaretçilerine konfor ve kalite sunuyor. Ziyaretçilerin çok farklı tedavi ihtiyaçlarına yanıt veren hastane; İç Hastalıkları, Nefroloji, Kardiyoloji, Dermatoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Acil Tıp, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Estetik Cerrahi, Göz Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı, Patoloji ve Yoğun Bakım Üniteleri başta olmak üzere 48 tıbbi uzmanlık alanında hizmet veriyor.



Hasta odaklı hizmet anlayışı


Son dönem hastane mimarisinin seçkin özelliklerini bünyesine toplayan Medicana Kadıköy Hastanesi; hasta odaları, bekleme ve poliklinik alanları, teşhis ve tanı ünitelerinde, hasta ve hasta yakınlarının beklentilerine de yanıt veriyor. 81 yatak kapasitesi, 40’ın üzerinde poliklinik ve muayene odası bulunan Medicana Kadıköy Hastanesi, 7 adet erişkin yoğun bakım yatağı, modern yeni doğan yoğun bakım üniteleri, ileri düzeyde teknolojiyle tasarlanmış ameliyathaneleri, konfor ve güvenliğin maksimum seviyede tutulduğu hasta ve hasta yakını odaları, tüm tanı ve teşhislerin yapılabileceği üst düzey radyolojik görüntüleme cihazları, engelli hasta odalarının yanı sıra izolasyon odalarıyla tam teşekküllü bir hizmet sunuyor.


Sağlık hizmetinin 7 gün, 24 saat aynı nitelikte sunulmasını hedefleyen hastanede, ziyaretçiler; otopark, ulaşım ve acil erişim imkânlarından faydalanabiliyor.

Oluşturma: 08.11.2017 12:00
Son Güncelleme: 18.03.2022 05:11
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu