KURUMSAL HABERLER


+A A-

Kemik İliği Naklinin Merkezi Şimdi İstanbul’da Umut OluyorKemik İliği Naklinin Merkezi Şimdi İstanbul’da Umut Oluyor

Hasta odaklı hizmet anlayışına yeni bir halka ekleyen Medicana Sağlık Grubu, Ankara’dan sonra İstanbul’da hizmete açtığı Kemik İliği Nakli Merkezi ile kanser hastalarına umut olacak.

Türkiye’de sağlık sektöründeki 30 yılık tecrübesi ile yıllık 2 milyondan fazla hastanın tedavi imkanı bulduğu Medicana Sağlık Grubu, başta lösemi, lenfoma olmak üzere multipl miyelom ve miyelodisplastik sendrom gibi kötü huylu kan hastalıklarının tedavisini gerçekleştireceği Kemik İliği Nakil Merkezi’ni İstanbul’da hizmete açtı. İlik nakli tedavilerinde kullanılan ve gelişmiş bir tedavi ekip konsepti içeren merkez, bütüncül tedavi anlayışıyla hizmet verecek. Üstün teknoloji, seçkin akademik kadro, hasta odaklı hizmet anlayışı ve tıbbın her dalında ileri düzey sağlık hizmetini bünyesinde barındıran grup, Ankara’dan sonra ikinci Kemik İliği Nakil Merkezi ile İstanbul’a nefes olacak. Hematoloji ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Yener Koç’un liderlik ettiği Medicana Kemik İliği Nakil Merkezi, güçlü, akademik kadrosuyla İstanbul Beylikdüzü’nde hizmet verecek.

Organ Naklinin Öncüsü Medicana, İlik Nakli Merkezi İle Uluslararası Başarıları Hedefliyor

Organ Naklinde uluslararası başarılara imza atan Medicana Sağlık Grubu, pek çok branşta Türkiye’de referans merkezi olma vizyonuna uygun olarak Medicana Kemik İliği Nakli Merkezi ile hizmet vermeye başladı. İlk olarak Medicana International Ankara Hastanesinde kurulan merkez, şimdi İstanbul’da yalnızca Türkiye’den değil, dünyanın pek çok ülkesinden gelen hastaların kemik iliği nakli ihtiyaçlarını karşılayacak.

Hastalara Bütüncül Hizmet Yaklaşımı Sunulacak

Kemik iliği nakli konusunda uluslararası standartların sağlanmasının yanı sıra; hastaların sağlıkta gereksinim duyduğu tüm hizmetler verilecek. Transplantasyon immünoloji laboratuvarının bulunduğu merkezde Multipl Miyelom (Plazma hücrelerinin yaptığı habis kemik iliği hastalığı), lenfoma (Hematolojik lenf bezi kanseri), akut lösemi (Kan kanseri) ve kronik lösemi, aplastik anemi gibi kan hastalığı olanlar kemik iliği nakli olabilecek.

İlik Naklinde İlklere ve Başarılara İmza Atmış Ekip

Kemik iliği nakli ve kök hücre tedavileri alanlarında yaptığı çalışmalarla birçok ilke imza atan Prof. Dr. Yener Koç, Medicana International İstanbul Hastanesi’nde ilik nakli merkez ekibine liderlik edecek.

Prof. Dr. Yener Koç’un 225 uluslararası yayını, 2579 atıfı, ulusal ve uluslararası hematoloji ve onkoloji dergilerinde hakemliği bulunmaktadır.

Boston Üniversitesi’nde 1995 ve 1996 yıllarında 2 kez Yılın Hekimi Ödülü’ne layık görülen Prof. Dr. Yener Koç, 1997 yılında ise Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından Üstün Başarı Vizesi almış, 2004 yılından bu yana Avrupa Kemik İliği Akreditasyon Müfettişi (JACIE) olarak görev yapmaya devam etmiştir. 2007 yılında Yılın Uluslararası Kemik İliği Nakli Profesyoneli Ödülü’ne layık görülen Prof. Dr. Yener Koç, 2016 yılında da dünyada önde gelen bilim adamlarının tanıtıldığı Who’s Who Science and Engineering Ansiklopedisi’nde yer almıştır.

American Society of Hematology (ASH), American Society for Blood and Marrow Transplantation (ASBMT), European Society for Blood and Marrow Transplantation (EBMT) derneği üyesidir.


Oluşturma: 04.07.2020 12:00
Son Güncelleme: 16.12.2021 08:59
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu