KURUMSAL HABERLER


+A A-

Bahçelievler Medicana'da Yenilikler Devam Ediyor

Medicana Bahçelievler Hastanesi, yeni yapılanmasını, Avrupa yakasında sundukları sağlık hizmetlerini ve son tedavi olanaklarının konu edildiği bir basın buluşması gerçekleştirdi.


Bahçelievler Medicana'da Yenilikler Devam Ediyor

Nossa Costa Ataköy Marina’da gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda değerli akademisyen doktorlar ve basın mensubu katıldı.

Türkiye’de özel hastaneciliğin öncülerinden olan Medicana Sağlık Grubu’nun Medicana Bahçelievler Hastanesi, sağlık sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda, geleceğe yönelik yatırımlarını konuşmak ve yerel basınla tanışmak amacıyla bir basın buluşması gerçekleştirdi. 25 Eylül 2012 Salı günü gerçekleşen toplantıda Medicana’nın sağlık alanındaki yeni yatırımları, son kullanılan teknolojiler ve tedavi uygulamaları hakkında bilgiler verildi.

Bahçelievler Medicana Hastanesinin doktor kadrosundan; Beyin ve Sinir Cerrahisi Operatör Doktor Hikmet Uluğ, Kardiyoloji Birim Sorumlusu Doçent Doktor Gültekin Faik Hobikoğlu , Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı  Erdem Bagatur, Medicana Bahçelievler Başhekim  Genel Cerrah Dr. Sarper Işıksel, Tüp Bebek (IVF) ve Kısırlık Merkezi Sorumlusu  Operatör Doktor Süha Sönmez hazır bulundu.

Açılış konuşmasını yapan Medicana Sağlık Gurubu Kurumsal İletişim Direktörü Kurtuluş Okutan “20 yıldan bu yana sağlık sektöründe hizmet veren bir kurum olarak öncelikle yakın çevremizi başarılı, güvenilir, kaliteli ve güler yüzlü sağlık hizmeti ile buluşturmak amacındayız.  Bu gayret ve çalışmalarımızı kamuoyu bilgisine sunmak konusunda emek ve desteğinizin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Çabalarımızın duyurulmasında gösterdiğiniz mesleki duyarlılık ve basın buluşmamıza  gösterdiğiniz ilgi için  teşekkür ediyoruz.” dedi.

Basın Buluşmasında konuşan Bahçelievler Hastanesi Genel Müdürü Yusuf Sahip “ Bahçelievler Medicana Hastanesi olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da saygın, güvenilir ve iyi tıp hizmetleri sunan bir hastane olarak algılanmak istiyoruz. Yönetim temelimizin mantığında, insanların güven duyduğu bir hastane olarak algılanması öncelikle yer almaktadır. Özellikle Medicana Sağlık Grubu olarak Bahçelievler hastanemizde verilen sağlık hizmetlerinin kalitesinin algılanan ve hissedilen düzeyde tatmin edici ve yüksek kalitede olmasına büyük önem göstereceğiz. Gerek hekim kadromuz, gerekse empati yeteneği kazanmış personelimiz ile ciddi ve iddialı bir sağlık kuruluşu olmaya devam edeceğiz. Mesleki etik ilkelerine riayet eden hekim kadromuz, dünya standartlarında verilen tıbbi hizmetlerimiz, genişleyen hizmet yelpazemizle bölgedeki liderliğimizi pekiştirmek temel hedefimiz olacaktır. Bu kapsamda bütün sivil toplum örgütleri ile yerel basın ve medya kuruluşları ile, yerel yönetimler ile çok yakın, samimi ve sıkı bir ilişki kurmak arzusundayız.” dedi.

Medicana Bahçelievler Hastanesi “A sınıfı Hastane” Kategorisinde

Sağlık Bakanlığının Hizmet Kalite Standartları değerlendirmesine göre Medicana Bahçelievler Hastanesi  “A Sınıfı Hastane” kategorisinde yer alıyor.
Uluslararası kalite standartlarını temsil eden Joint Commission International Accreditation (JCI) tarafından da denetlenen Medicana Bahçelievler Hastanesi, aile sıcaklığında ve candan çalışanlarıyla hizmet sunarken bir yandan da tıbbın en ileri uygulamalarını hastalarına sunma gayreti göstererek, teknolojisini ve hizmet alanlarını büyütüyor. Organ nakli, kardiyoloji ve kalp damar cerrahisi, göğüs cerrahisi, onkoloji ve diğer tıp Alanlarında değerli akademik kadrosu ve yüksek teknolojisi, tüm insanların yaşam kalitesine duyarlı olma vizyonu ile hizmet sunmayı ilke ediniyor.

Medicana Sağlık Grubu İstanbul ve Anadolu' daki hastanelerinde 20 yıldan bu yana uluslararası kalitede, hastaların kendilerini güven içinde hissettikleri, referans alınan ve öncülük eden sağlık kuruluşu olma misyonuyla sağlık hizmeti  sunuyor.

1992 yılında Ömür Hastanesi olarak kurulmuş; 2003 yılında Medicana Hastaneler Grubu tarafından devralınan Medicana Bahçelievler Hastanesi, 7 katlı 2 blokta, toplam 10.000 m2 alan üzerinde hizmet veriyor. Tüm branşlarda uzman hekimlerin görev aldığı poliklinikleri, klinikleri, tıbbi tahlil laboratuvarları, radyoloji ünitesi, ameliyathaneleri, yoğun bakım üniteleri, acil servis ünitesi, tüp bebek ünitesi, diyaliz ünitesi ve diğer destek üniteleri ile 7 gün 24 saat hizmet sunuyor.

Medicana Bahçelievler, 2008 yılında sağlıkta uluslararası akreditasyon belgesi veren birkaç kurumdan biri olan JCI (Joint Commission International) standartlarına uygun olduğunu ispatlamış bir hastane olarak hizmet veriyor. 
Hasta, hasta yakını ve çalışan güvenliğini, olmazsa olmaz, prensibiyle kabul edip, bu anlayış içerisinde, akreditasyon çalışmalarını tamamlayarak, 2. dönem uluslararası “JCI Kalite Belgesi” almıştır.

Oluşturma: 26.09.2012 12:00
Son Güncelleme: 16.07.2017 01:37
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu