KURUMSAL HABERLER


+A A-

Sağlığın Şefleri İş Başında

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Çocuk Şenliği, unutulmayacak anlara sahne oldu. El hijyeninin insan sağlığı için önemine dikkat çekmek hedefiyle düzenlenen 'köpük avcıları' isimli el yıkama atölyesi, ve ''Sağlıklı Beslenme Tabağım'' isimli atölye çocukların büyük beğenisini kazandı.


Sağlığın Şefleri İş Başında 


Bursa Büyükşehir Belediyesinin çocukların hem yeteneklerini geliştirmeleri hem de eğlenceli vakit geçirmeleri hedefiyle bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Çocuk Şenliği'nde, Medicana Bursa Hastanesinden Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Hande Güngör tarafından sağlıklı beslenme atölyesi  Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Reşit Mıstık ve  Enfeksiyon Kontrol Hemşiresi Gülcan Bölük  tarafından 'El Hijyeni Atölyesi' yapıldı. 

Sağlıklı beslenme Tabağım atölyesinde ise  çocuklara sağlıklı ve dengeli beslenme alışkanlığını kazandırma, kendi tabak ve öğünlerini planlayarak doğru tabak modeli oluşturma gibi konular, grup çalışmaları ve hareketli oyunlar eşliğinde işlendi. Çocukların hem eğlendiği hem de beslenmeye dair püf noktaları öğrendiği etkinlik çocukların beğenisini kazandı. Medicana Bursa Hastanesi Beslenme ve diyet uzmanı Dyt. Hande Güngör , 'Atölye çalışmasında çocuklarla besin stickerlari ile sağlıklı tabak oluşturma oyunu oynadık. Ayrıca renkli renkli stickerlar ile  yiyecek  ve tabak modellemeleri yaparak öğrendiklerini pekiştirdik. Çocuklar bir yandan keyifli vakit geçirirken bir yandan da dengeli beslenmeyi öğrendiler '' dedi.

 

Oluşturma: 13.09.2022 12:00
Son Güncelleme: 28.09.2022 04:43
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu