KURUMSAL HABERLER


+A A-

Ege'ye "Medicana Dokunuşu"

Medicana İzmir, Beklentinin Çok Üstünde Hizmet Verecek


Ege'ye "Medicana Dokunuşu"

Türkiye’nin önde gelen sağlık grubu Medicana, sektörde 30. yılına yaklaşırken, 13. hastanesini İzmir’de hizmete açtı. Medicana International İzmir Hastanesi, üstün tıbbi teknolojisi, uluslararası platformlarda önemli başarılara imza atmış uzman hekim kadrosu, memnuniyet odaklı, güler yüzlü, profesyonel sağlık ekibiyle, sadece İzmirlilerin değil Ege Bölgesi’nin sağlık üssü olacak.

Türkiye’nin en kapsamlı sağlık konseptlerinden biri olan Medicana International İzmir Hastanesi, alışılmışın dışındaki sağlık anlayışını beraberinde getirerek, tüm tıp disiplinleri, özellikli tedavileri ve üstün teknoloji ile birleştirdiği cerrahi tedavi olanaklarını, hasta odaklı hizmet anlayışı ile bölgeye sunuyor.

Medicana Sağlık Grubu’nun sağlık sektöründeki öncü görevini büyük bir başarı ile sürdürdüğünü ifade eden Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ulvi Ünal, grubun İzmir’de faaliyete geçen en yeni hastanesi ile ilgili bilgi verdi.

-Medicana’yı Medicana yapan nedir, sektördeki diğer hastanelerden farkı nedir?

Genel olarak bakarsak, Medicana’yı Medicana yapan en önemli özelliği insan kaynağıdır. Biz Medicana olarak insan kaynağını, işin merkezine koymaya çalışırız. Hastane binasını hekimlerimizin üzerine inşa ederiz dersem abartmış olmam. Yoksa, herkes yatırım yapıyor, herkes iyi teknoloji getiriyor, çok iyi binalar yapıyor ama mühim olan insan kaynağına yapılan yatırımdır. Bizim çalışanlarımız çok uzun süre bizimle birlikte çalışırlar. Sadece hekimlerimiz değil, biz hastane yöneticilerinin hedefinde, önce hastalarımızın ve sonrasında tüm çalışanlarımızın konforunu sağlamak vardır.

MEDİCANA İZMİR, BEKLENTİNİN ÇOK ÜSTÜNDE HİZMET VERECEK

-İzmir’deki sağlık sektörünü nasıl görüyorsunuz? Medicana İzmir’e neler kazandıracak?

İzmir’e çok şey kazandıracağımız kesin. Sağlık sektörünün üst yöneticilerinden birinin söylediği bir söz var. Diyor ki, ‘Medicana sağlıkta İzmir’de kartları yeniden karıyor’. Evet biz İzmir’de kartları yeniden karıyoruz. İzmir’deki merkeze bağlı çalışan ilk zincir hastaneyiz. Medicana Sağlık Grubu’nun büyüklüğünü, gücünü, hacmini, yönetimsel becerilerinden güç alıyoruz. Bunlar zincir olmanın avantajları. Ayrıca İzmir’e çok iddialı bir şekilde girdiğimizi söyleyebilirim. İzmir’de çok şeyi değiştireceğiz. İzmir’deki ve Ege Bölgesi’ndeki hastalarımızın, hastanemizden faydalanacak olan kişilerin beklentilerinin çok üstünde hizmet edeceğimizi şimdiden söyleyelim. Aslına bakarsanız bence İzmir’in çok daha fazla özel sağlık sektörünün yatırımına ihtiyacı var.

-Medicana International İzmir Hastanesi’nin teknik alt yapısından bahseder misiniz?

-Medicana İzmir, teknik olarak akıllı bir bina. Binanın her türlü teknik alt yapısını kurulan otomasyon sistemiyle kontrol edebiliyoruz. Şu an bu binanın içinde 18 bin noktadan veri alıyoruz. Bunların hepsi otomasyonun içinde harmanlanıyor ve tüm binayı kontrol altında tutuyoruz. Örneğin, yangın damperinden tutun da elektrik ve suyun kapanması, açılması ya da ameliyathanelerdeki yüksek basınçlı havanın kontrolü gibi tüm teknik konular otomasyonla yapılıyor. Binanın inşaatı da apayrı teknolojilerle yapıldı. Hastanenin bulunduğu bölgenin özelliğine bağlı olarak deniz seviyesinden 18 metre aşağıya inerek dikey ve yatay kazıklarla binanın temeli güçlendirildi. Oldukça iyi bir alt yapıya sahibiz.

-Tıbbi altyapısından söz edecek olursak?

Hastanemiz multidisipliner çalışan bir hastane. Bir çok branşın bir arada çalıştığı özellikli merkezlerin bulunduğu bir hastane. Tüm branşların standart aksamı, görüntüleme cihazları, son teknoloji laboratuvarlar, hastanemizde zaten mevcut. Üst seviyede işler yapılıyor. Örneğin hastanemiz bünyesinde, da Vinci cerrahi robot bulunuyor. Bir çok branş bu konuda istekli. Kadın doğum, üroloji, genel cerrahi, KBB, baş boyun cerrahisi, göğüs cerrahisi gibi birimler cerrahi robotla ameliyatlarını gerçekleştirebilecek. Hastanemizde pek çok operasyon özellikli ve konforlu bir şekilde yapılacak.

“EFSANE BİR EKİP KURDUK”

-Medicana International İzmir Hastanesi’nin sağlık turizmi konusundaki girişimleri nedir?

-Sağlık turizmi, ülkedeki sağlık sektörünün son dönemlerdeki parlayan yıldızı. Biz sadece sağlık turizmi değil, turistin sağlığı ile de direkt ilgiliyiz. İzmir’e, Kuşadası ve Çeşme gibi turistik merkezlere çok yoğun turist geliyor. Ege’de ciddi bir yat turizmi var. Kısacası bizim bölgemizi sezonda yaklaşık 6 milyon turist ziyaret ediyor. Bu sayıdaki turistin sağlık hizmeti alacağı, onların acil ihtiyacını karşılayacak bir merkezin olması şart. Mesela bir denizin ortasında oluşan acil bir durumda, helikopterin gidip hastayı alıp hastanemize getirmesi gibi bir organizasyonu gerçekleştirmek üzere alt yapı ve proje üretiyoruz. Bu turistin sağlığı ile ilgili konu.

Sağlık turizmi ile ilgili olarak da, Medicana Uluslararası Hasta Merkeziyle, yurt dışından gelen hastalarımıza en iyi sağlık hizmetini sunma konusunda da iddialıyız. Medicana Sağlık Grubu 2008 yılından bu yana dünyanın 164 farklı ülkesinden gelen hastalarına gelişmiş sağlık hizmeti sunuyor. Ekibimizin gücüne çok güveniyoruz. Biz binamızın güzelliğini, turizm bölgelerine yakın olmasını, kum, deniz, güneş tatilini ön plana çıkararak değil, içerdeki hekimlerin hekimlik becerisi ve teknolojik imkanlarımızın gücüyle hareket ediyoruz. Biz inanıyoruz ki, pek çok branşa yurtdışından çok sayıda hasta bizi tercih edecektir.

-Hekim kadronuzdan bahseder misiniz?

-Medicana markasının saygınlığı ve güven duyulan bir marka olması sebebiyle, hekimler bizimle anlaşmak konusunda iki kere düşünmedi. Biz de ekibimizi kurarken oldukça seçici davrandık. Uluslararası platformlarda önemli başarıla imza atmış uzman akademik bir kadro kurmak için çabaladık ve başardık. Efsane bir ekip kurulduğunu söyleyebilirim.

HASTANEMİZİN ÇOĞU PERSONELİ İZMİRLİ

-Medicana Sağlık Grubu’nun spor, eğitim ve sosyal projeler konusundaki hassas duruşunu İzmir’de de görecek miyiz?

-Medicana grubunun sosyal projelerdeki katkısı zaten biliniyor. Medicana özelikle işin spor ayağında birden fazla şehirde bir çok takıma sponsor olmuştur. Halen de olmaya devam ediyor. İzmir’de de bu tavrımızı sürdüreceğiz. Sponsorluk konusu çok hassas dengelerle yürütülen bir konu. Biz sağlık sponsorluğu yapmak istiyoruz. Takım gözetmeksizin, Göztepe, Karşıyaka, Altay, İzmirspor, Altınordu, Bucaspor, Menemenspor ve daha pek çok takıma sadece futbol branşında değil voleybol, basketbol, yüzme gibi branşlarda da sponsor olmayı düşünüyoruz. Sporcuların sağlıklarını bize teslim etmelerini istiyoruz. Bu işin spor tarafı. Ayrıca sivil tolum örgütleri ve sosyal sorumluluk projelerinde de yer almayı arzu ediyoruz. Şurası kesin ki İzmir’de yan yana olacağımıza inandığımız tüm sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya hazırız.

-İzmir, heyecanla Medicana’nın açılacağı günü bekledi. Bu heyecanı, kısa sürede kabul görmenizi neye bağlıyorsunuz?

-İzmir’de kaliteli bir ekipten, ileri düzey sağlık hizmeti alınabilecek özel sağlık kuruluşlarına çok ihtiyaç vardı. Medicana olarak bu eksikliği gidermek için buradayız. Medicana Sağlık Grubu’nun diğer tüm hastanelerinde olduğu gibi SGK ve özel sigorta şirketleri ile anlaşmalı olarak faaliyet göstereceğiz. Ayrıca aynı heyecanı biz de yaşıyoruz çünkü biz de İzmirliyiz. Ben çok uzun yıllar boyunca İzmir’deki önemli hastanelerin kuruculuğunu ve genel müdürlüğünü üstlendim. Yani İzmir’i ve İzmirliyi çok yakından tanıyorum. Sadece ben değil, hastanenin hekim kadrosundan, idari ekibine, diğer sağlık çalışanlarına kadar tüm çalışanlarımız İzmirli ve İzmir sevdalısı. Biz de simide “gevrek” diyoruz, Kordon’da oturup çiğdem çitlemeyi seviyoruz. Bir marka çalışanı ile anılır, o halde biz İzmirliyiz.


Oluşturma: 16.10.2020 12:00
Son Güncelleme: 23.10.2020 11:10
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu