KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Sivas Hastanesi Açıldı

Halkımızın sağlık gereksinimlerini araştırarak belirlediği yatırım stratejisi doğrultusunda, ulusal büyümesini sürdüren Medicana Sağlık Grubu, Medicana Sivas Hastanesi ile hizmet zincirine yeni bir halka daha ekledi. Grubun 11. hastanesi olan Medicana Sivas Hastanesini Sivas ve çevresine uluslararası standartlarda sağlık hizmeti sunma hedefiyle hizmete açıyor.


Medicana Sivas Hastanesi Açıldı

Dünya standartlarında çağdaş sağlık hizmetini her coğrafyada aynı standartta sunma hedefiyle çalışan Medicana Sağlık Grubu sağlık ağını genişleterek, ulusal ve uluslararası yatırımlarına devam ediyor. Son yıllarda birbiri ardına yaptığı yatırımlarla dünya standartlarında sağlık hizmetlerini ülkemize kazandıran Medicana Sağlık Grubu, 11. Hastanesi olan MEDICANA Sivas Hastanesi'ni bünyesine ekledi. Grubun; hastane sayısı 11'e yükselirken çalışan sayısı 5000' e yaklaştı.


Seçkin akademik kadrosu ve nitelikli sağlık çalışanları, çağdaş alt yapısı ve uygulamaları, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini yaratmadaki kararlılığı ile model oluşturan Medicana Sağlık Grubu, tüm gücünü ve deneyimini Medicana Sivas Hastanesiyle İç Anadolu’ya taşıyor.


Çağdaş tıp tekniği ve teknolojisini, güncel tıbbi yaklaşımlarla bütünleştirerek, hastalara 7 gün 24 saat doğru, hızlı ve güvenilir sağlık hizmetini bulunduğu her coğrafyada aynı standartlarda sunmayı misyon olarak edinen Medicana Sağlık Grubu; 28.000 metrekare kapalı alan ve 213 yatak kapasitesine sahip Medicana Sivas Hastanesi ile sadece şehir merkezindeki hastalara değil, çevre ilçe ve illerden gelecek hastalara da hizmet verecek.


Medicana Sivas Hastanesi’nin hizmete başlaması nedeniyle düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Medicana Sağlık Grubu CEO'su Reha ÖZKAYA, Medicana Sivas Hastanesiyle ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:  “ Son 15 yılda Türkiye’deki ekonomik büyümeye paralel olarak sağlık sektöründe de büyük bir atılım göze çarpıyor. Bugün sevinçle görüyoruz ki, dünya standartlarında hastanelerimiz ile önemli sağlık başarılarına imza atıyoruz. Geçmişin 35-40 yataklı hastanelerinden, bugün dünyada birçok ülkenin sahip olmadığı gelişmiş tıp teknolojisi ile donatılmış, 5 yıldızlı otel konforuna sahip, dünya standartlarında akredite edilmiş sağlık tesislerine ulaştık. Başarılarımız ülke sınırlarını aştı ve Türk sağlık sektöründe hem Medicana Sağlık Grubu'nun hem de sektörde diğer grupların yabancı hasta potansiyeli hızla arttı. Bildiğiniz üzere son yıllarda hızla büyüyen sağlık turizmi alanında Türkiye bugün, hasta ziyareti verilerine göre dünyanın önde gelen ilk on ülkesi içerisinde yedinci sırada yer alıyor.  Ülkemizin bu global ekonomiden pay almasını sağlayan, taşın altına elini sokan bütün yatırımcıları kutlamak gerekir.


Hastanecilik oldukça zorlu, pahalı, teknolojisi çok hızlı eskiyen geriye dönüşü uzun ve zor bir maraton koşusu. Medicana Sağlık Grubu özel sağlık sektöründe önemli başarılara imza attı ve bu başarıları artırarak sürdüreceğimize inanıyoruz. Yurtiçi ve yurtdışı yatırımlarımız ve çağdaş sağlık hizmeti sunumumuz ile öncü Gruplardan bir olmaya devam edeceğiz.


Medicana Sağlık Grubu; bugün İstanbul, Ankara, Samsun, Konya ve son olarak bugün sizlere tanıttığımız Medicana Sivas Hastanesi olmak üzere toplam 11 hastane ve 5000'in üzerinde çalışanı ile yurtiçinde hizmet veriyor. Avrupa merkez ofisimizi 2013 yılında Hollanda'da hizmete açtık.  Tüm Yakın Avrupa, Doğu bloku, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu Ülkelerinde açacağımız ofisler ve yapacağımız yatırımlarla, hem hasta transferi çalışmalarımıza hız vereceğiz hem de oralardaki sağlık sektörüne know how sağlayacağız. Bugün Medicana Sağlık Grubu’na bağlı hastanelerde yılda 2.000.000’nun üzerinde hasta tedavi edilmektedir.


Hastanelerimizde her yıl 20 binin üzerinde anjiyografi, 4 binin üzerinde kalp ameliyatı gerçekleşmektedir. Hastanelerimizde; kalp cerrahisi, tüp bebek, ileri kanser tedavisi, cyberknife, plastik cerrahi, beyin cerrahisi, organ nakli, ortopedi, nöroloji vb birçok alanda yerli ve yurtdışı hastaya uluslararası kalitede sağlık hizmeti sunulmaktadır. Yurtdışından hastalar; tedavisi, bilgi, beceri ve teknoloji gerektiren, ülkelerinde tedavisi yapılamayan vakaların çözüm için bizi tercih etmektedirler. Ciromuzun yüzde 15-20'sini yabancı hasta grubu oluşturmaktadır. 


Erişkin ve çocuk Kalp cerrahisinden, tüp bebek merkezine; ileri kanser tedavisinden, kozmetolojiye; beyin cerrahisinden, mikrocerrahiye; hemodiyalizden, organ nakline kadar birçok gelişmiş alanda hizmet veriyoruz. Bir sağlık kuruluşunu özel kılan sadece bina ve cihaza yapılan yatırım değildir. Buna verdiğimiz önem ile İnsana yatırım yapıyor ve çalışan eğitimine özellikle önem veriyoruz. 


Çağdaş tıp teknolojimizi, modern tıbbi yaklaşımlarla bütünleştirerek, 7 gün 24 saat doğru, hızlı ve güvenilir sağlık hizmeti sunma amacıyla MEDICANA SIVAS hastanemizi açıyoruz. Medicana Sivas Hastanesi ile hedefimiz sadece şehir merkezindeki hastalara değil, çevre ilçe ve illerden gelecek hastalara da hizmet vermek. 


Sivas ve ilçelerindeki hastaların, başka illere tedavi için gitmelerine gerek bırakmayacak standartlarda planladığımız hastanede; tüm gelişmiş tıbbi olanaklar sağlandı. Uluslararası hasta bakım standartları, son teknoloji cihaz parkı ve geniş bir akademik kadro ile hizmet sunumu için tüm altyapı hazırlandı. 


Sivas sağlık turizminde de önemli bir ilimiz. Özellikle bahar ve yaz aylarında memleketlerine dönen yurtiçi ve yurtdışında yaşayan Sivaslılar için, Medicana Sivas önemli bir sağlık merkezi olacak. Memleketlerine tatil için gelen Sivaslıların, sağlık gereksinimleri için başka kentlere gitmelerine gerek kalmayacak. Gelişmiş, spesifik ve yüksek yatak kapasiteli yoğun bakım yatak sayıları ile İç Anadolu'da önemli sağlık problemlerinden biri olan yoğun bakım eksikliğini giderecek 


Medicana Sivas Hastanesi, SGK ile her branşta yapılan anlaşmalar sayesinde uluslararası kalitede hizmeti, son teknolojik olanaklarla, konforlu mekânlarda önce Sivaslıların ardından da İç Anadolu'nun hizmetine sunacağız. Sivas’ın kalbine yerleşerek, sizlerin de desteği ile Anadolu’nun sağlık başkenti yapacağız ”dedi. 


Basın toplantısında, geçmişi ve bugünüyle tarih ve kültür kenti olan Sivas’ın aynı zamanda gerçek bir sağlık kenti olması için çaba gösterdiklerini söyleyen Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü Ozan Yaşar sözlerine şöyle devam etti; “ Hasta güvenliği ve konforunun ön plana çıktığı, bölgenin sağlık ihtiyaçlarının göz önünde tutulduğu bir anlayışla tasarlanan ve tıbbın her alanında hizmet verecek hastanemiz; konumu ve bölge halkına sunduğu olanakları ile dikkat çekiyor. 


Onkoloji alanında gelişmiş tedavi olanakları ve seçkin akademik kadro ile hizmet sunacak Medicana Sivas Hastanesi;  Acil Servis, Anestezi, Beslenme ve Diyet, Beyin ve Sinir Cerrahi, Çocuk Hastalıkları, Dermatoloji, Fizik Tedavi Rehabilitasyon, Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Göz, İç Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Kalp Damar Cerrahi, Kardiyoloji, Nöroloji, Ortopedi, Üroloji, Kulak Burun Boğaz hastalıkları alanlarında gelişmiş tıp teknolojilerine sahip çağdaş  tanı ve tedavi üniteleri ile hizmet verecek. Planlanan organ nakli, tüp bebek gibi multidisipliner alanlarda yapılacak yatırımlarla, Sivas ve çevre ilçelerde, özel sağlık sektöründe önemli bir boşluğu dolduracak. 


Sağlık Bakanlığı’nın kanser tedavisi verilen merkezlere yönelik belirlediği tüm standartlara sahip, uluslararası standartlarda bir merkez olarak planlanmıştır. Klinikte hastaların tedavileri, modern tıbbin ve bilimin ulaştığı en yeni bilgiler de değerlendirilerek belirlenmektedir. Hastaların tedavileri,  alanında özel eğitim almış uzman hemşireler tarafından hasta güvenliği maksimum seviyede korunarak özenle yürütülmektedir. Klinikte, başta akciğer, mide, kalın barsak, meme, rahim (endometrium) ve yumurtalık (over) kanseri olmak üzere tüm kanserlerin tedavileri uygulanmaktadır.  Medicana Sağlık Grubu; onkoloji  merkezlerinin ileri kanser tedavisine imkan tanıyan tüm teknolojik altyapı olanakları, Medicana Sivas Hastanesi aracılığıyla Sivas ve Çevre halkının hizmetine sunulmaktadır. 


Gelişmiş, spesifik ve yüksek yatak kapasiteli yoğun bakım yatak sayıları ile İç Anadolu'da önemli sağlık problemlerinden biri olan yoğun bakım eksikliğini giderecek olan Medicana Sivas Hastanesi, SGK ile her branşta yapılan anlaşmalar sayesinde uluslararası kalitede hizmeti, son teknolojik olanaklarla, konforlu mekanlarda İç Anadolu'nun hizmetine sunuluyor.  

Oluşturma: 07.01.2015 12:00
Son Güncelleme: 18.07.2017 10:21
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu