KURUMSAL HABERLER


+A A-

Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Medicana ile Sağlıklı günler Söyleşisinde Biraraya GeldiŞehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Medicana ile Sağlıklı günler Söyleşisinde Biraraya Geldi

Medicana Sivas Hastanesi, Şehir Kültürü’nü Yayma ve Yaşatma Derneği birlikteliği ile düzenlenen “Medicana ile Sağlıklı Günler” söyleşi dizisinin birincisi, Genel Cerrahi Profesör Dr. Ayhan Koyuncu’nun “Meme Kanseri ve Cerrahisi” konulu semineri ile gerçekleştirildi. Sivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Kadın Kolları üyelerinin yoğun katılımı ile gerçekleşen organizasyonda kadınları yakından ilgilendiren sağlık konuları üzerinde konuşuldu. 


Medicana ile Sağlıklı Günler söyleşisi öncesi konuşan Sivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahad Türkmenoğlu, “Medicana ile sağlık söyleşilerimiz devam edecek. Ayda iki defa dernek üyelerimizi Medicana Sivas Hastanesi uzman hekimleri ile bir araya getirmeyi planlıyoruz.” dedi. Medicana Sivas Hastanesi Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Ayhan Koyuncu da “Halkımızı sağlık konusunda bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak için bu tip organizasyonlar bizim için çok önemli. Sivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği üyelerinin beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda faklı konularda uzman hekimlerimiz ile söyleşi ve etkinlikler yapmaya devam edeceğiz.” dedi. Söyleşi öncesinde 5 katılımcıya ücretsiz check up hediye edildi, diğer katılımcılara da check up ta %20 indirim sunuldu.


Medicana Sivas Hastanesi Genel Cerrahi Profesörü Dr. Ayhan Koyuncu, Sivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Kadın Kolları üyelerine meme kanseri, belirtileri, tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi. Meme kanseri teşhisinde düzenli kişisel kontrolün önemine değinen Prof Dr. Ayhan Koyuncu, risk faktörü taşıyan kişilerin kişisel ve doktor kontrollerini ihmal etmemelerini tavsiye etti. Meme kanserinin şikayetler başlamadan tespit edilmesi durumunda kolaylıkla tedavi edilebileceğini belirten Prof. Dr. Ayhan Koyuncu, mamografi ile memedeki bir kitlenin ele gelecek kadar büyümeden belirlenebildiğinin bu sebeple hiç şikayet olmadan kontrole gitmenin hayat kurtarıcı olduğunun altını çizdi. Genel Cerrahi Prof. Dr. Ayhan Koyuncu sunum sonrası, Sivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Kadın Kolları üyelerinin sorularını yanıtladı ve bilinçli yaklaşım ve erken teşhis sayesinde meme kanserinden kurtulmanın mümkün olduğunu ifade etti.

Oluşturma: 16.03.2015 12:00
Son Güncelleme: 06.12.2021 03:05
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu