KURUMSAL HABERLER


+A A-

Dünyanın Dört Yanından Üroloji Uzmanlarına Medicana Ankara'dan Eğitim

Kurs kapsamında prostat büyümesinin tedavisinde HoLEP yöntemi hakkında da bilgi verildi.


Dünyanın Dört Yanından Üroloji Uzmanlarına Medicana Ankara'dan Eğitim

Medicana International Ankara Hastanesi, böbrek taşı ve prostat tedavisindeki teknolojik deneyimini çeşitli ülkelerden gelen üroloji uzmanlarıyla paylaştı. Prof. Dr. Remzi Sağlam tarafından 2-4 Eylül 2015 tarihlerin arasında gerçekleştirilen eğitime Endonezya, Rusya, Sırbistan, Bulgaristan, Libya ve Irak'tan üroloji uzmanları katıldı.


Program kapsamında böbrek taşlarının ameliyatsız tedavisinde en son gelişme olan Robotik Laser sistemini görmek için dünyanın çeşitli ülkelerinden üroloji uzmanları, Medicana International Ankara Hastanesi'nde buluştu ve canlı cerrahi kursu gerçekleştirdi. "Türk Robotu" adı verilen sistem ile  böbrek taşı ameliyatları çok daha hızlı ve sağlıklı hale geliyor. Kullanımı hekim için son derece konforlu olan robot ile böbrekteki taş toz haline getirilirken, hastalar da kolaylıkla idrar yolundan kum haline gelen kitleyi rahatsız olmadan atabiliyor.


Kurs kapsamında prostat büyümesinin tedavisinde HoLEP yöntemi hakkında da bilgi verildi. Prof. Dr. Remzi Sağlam, prostat büyümesinin tedavisinde en yeni teknoloji olan HOLEP ameliyatının diğer yöntemlere göre bir çok üstünlüğü olduğu belirtirken, şunları kaydetti:


"Bu sayede diğer yöntemlerle tedavi edilemeyecek kadar büyük prostatlarda da başarılı tedavi yapılabiliyor ve prostat tamamen çıkarılabiliyor. Laser ile yapılan bu ameliyatta, kanama çok az oluyor, hastalar ertesi gün evlerine dönebiliyor. Buharlaştırma yönteminde, tahlil için doku alınamadığı halde bu yöntemde prostat çıkarılarak, tahlile gönderilebiliyor."

Oluşturma: 04.10.2015 12:00
Son Güncelleme: 20.07.2017 05:35
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu