KURUMSAL HABERLER


+A A-

Medicana Çamlıca Hastanesi Sağlıkta Bilgilendirmeye Devam Ediyor!

Özel Medicana Çamlıca Hastanesi Penta Teknoloji işbirliğiyle gerçekleştirdiği Sağlık Seminerlerine tüm hızıyla devam ediyor.


8 Haziran Perşembe günü 2. si düzenlenen seminerde,  Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Salih Cüneyt Aydemir, “Sigaranın Zararları ve Bırakma Yöntemleri’’  konusuna değinerek Sigaranın Sağlığa Zararlarını ve Sigara İçenlerdeki Sağlık Risklerini bir kez daha vurguladı.

‘’Sigarayı bırakmayı, kişinin kendi çabalarıyla ya da tıbbi destek alarak başarabileceğini belirterek, burada önemli olan denemek ve kararlı olmaktır diyen Op. Dr. Salih Cüneyt Aydemir,  Sigarayı Bırakma Yöntemlerine ilişkin önerilerde bulundu:

  - 2 hafta içindeki bir günü, sigarayı bırakma günü olarak belirleyin.

  - Bırakma nedenlerinizi bir kâğıda yazın ve bir kopyasını her gün görebileceğiniz bir yere asın.

  - Eviniz ve çalışma odanızdaki sigara, çakmak, kül tablası ve sigarayı hatırlatacak her şeyi atın.

  - Sigara içmenin yerine geçebilecek ve daha sağlıklı işler yapmayı deneyin; resim çizin, yazı yazın gazete okuyun, örgü örün, bulmaca çözün.

  - Alkollü içecekler veya yağlı yiyeceklerden uzak durun. Sakız çiğneyin, bolca su ve sıvı tüketin.

  - Yemeklerden sonra sigarayı hatırlatan çay ve kahve yerine meyve çayı için.

  - Psikolojik destek ve teşvik alın. (Davranış ve Grup Terapileri)

 Penta Teknoloji Konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde, Penta Teknoloji çalışanları sorunlarına ilişkin sohbet etme imkanı elde ettiler. Seminer sonunda tüm katılımcılara Medicana hediye çantaları verilirken Penta Teknoloji çalışanları seminer programından oldukça memnun kaldıklarını belirttiler.

Özel Medicana Çamlıca Hastanesi, 23 Temmuz Perşembe Günü  ‘’TANSİYON ve DİYABET ‘’ konusunda Penta Teknoloji çalışanları ile yeniden bir arada olacaktı

Oluşturma: 29.06.2015 12:00
Son Güncelleme: 25.07.2017 11:03
Oluşturan: Medicana Web ve Yayın Kurulu